Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti žoliapjovę?Norint tinkamai prižiūrėti savo veją būtina išsirinkti patikimą žoliapjovę. Jų pasirinkimas yra nemažas, tad, prieš perkant žoliapjovę, tiesiog būtina panagrinėti skirtingus jų tipus bei apžvelgti jų pliusus ir minusus.
 
 
Pliusai
Minusai
Mechaninės
Lengva priežiūra ir sąlyginai nedidelė kaina
Netinka dideliems plotams, aukštai ir tankiai žolei
Elektrinės
Lengvos ir paprastai užvedamos
Sudėtingiau dirbti didesniame plote dėl laido
Akumuliatorinės
Lengva pjauti ir judėti, nereikia prailgintuvo
Reikia dažnai įkrauti bateriją
Benzininės
Galia ir judėjimo laisvė
Reikia daugiau priežiūros

Pagal kokius kriterijus rinktis žoliapjovę?

Dažniausiai pasikartojanti klaida – žoliapjovės rinkimasis tik pagal kainą. Tačiau pagrindinis aspektas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai žolės pjovimo plotas. 

Jeigu ruošiatės pjauti nedidelį žolės plotą, siūloma rinktis mechaninę žoliapjovę. „Liaudišku“ stūmimo būdu tolygiai ir tvarkingai nupjausite žolę. Šio tipo žoliapjovę rinktis siūloma siekiantiems biudžetinio varianto bei itin lengvos priežiūros. 

Manote, kad pjaudami mechanine žoliapjove užtruksite per ilgai? Tada dairykitės elektrinės žoliapjovės. Renkantis šio tipo žoliapjovę, reikia nepamiršti, kad jos prailgintuvas negali būti ilgesnis nei 50 metrų. Rekomenduojamas maksimalus pjaunamos vejos plotas yra iki 8 arų.

Kaip alternatyvą elektrinei žoliapjovei galima rinktis akumuliatorinę. Ji dirba pakankamai tyliai ir švariai, kaip ir elektrinė, tačiau neturi laido, kas gerokai padidina žolės pjovimo plotą. Akumuliatorius leidžia gerokai laisviau judėti. Įsigijus akumuliatorinę žoliapjovę, rekomenduojama kartu įsigyti ir papildomą akumuliatorių, kuriuos būtų galima naudoti ir krauti pakaitomis. Kokybiškiausi akumuliatorių veikimo laikas siekia iki 30–40 min., kurių užtenka apytiksliai iki 2 arų vejos ploto nupjovimui.

Vejos pjovimui norite skirti kuo mažiau laiko ir nesukti dėl to galvos? Rinkitės elektrinę žoliapjovę-robotą. Pastatykite įkrovimo stotelę, nustatykite norimą žolės pjovimo grafiką ir Jūsų veja bus pasirūpinta.

Mažiausiai apribojimų ir daugiausiai funkcionalumo turi benzininė žoliapjovė. Pamirškite prailgintuvą ar baterijos krovimą. Šio tipo žoliapjovės išsiskiria savo galingumu, tačiau reikalauja daugiau priežiūros. 

Žolės pjovimui aplink augalus, smulkesnius objektus, kur žoliapjovės nepasiekia, visada pravers nešiojamos žoliapjovės, vadinamieji trimeriai. Jie pasižymi lengvu transportavimu bei patogiu pjovimu esant sudėtingomis sąlygomis. 

Iš visų žoliapjovių tipų, elektrinės ir akumuliatorinės žoliapjovės dirba tyliausiai. Tai yra dėl to, jog viduje įmontuotas peilis yra sąlyginai nedidelis. Kuo platesnis ir didesnis peilis žoliapjovėje – tuo triukšmas bus didesnis.

Savaeigė žoliapjovė?

Savaeigės žoliapjovės – tai žoliapjovės, kurios juda pačios, jas reikia tik prilaikyti. Šio tipo žoliapjovės yra idealus variantas turintiems didelį pjovimo plotą ir norintiems nupjautą žolę iš karto surinkti. Nupjautą žolę talpykloje gabenti bus nesudėtinga, o savos eigos mechanizmas palengvins judėjimą. Aukštesnės klasės žoliapjovės turi greičio reguliavimą bei būna varomos priekiniais arba galiniais ratais

Svarbus aspektas norintiems žolę iš karto susirinkti – būtina rinktis savaeigę žoliapjovę varoma galiniais ratais. Pririnkus daug žolės svorio centras keliasi į galą ir, turint žoliapjovę varoma priekiniais ratais, jie pakils ir žoliapjovė nejudės į priekį.Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |