Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvas  vienas iš pagrindinių buitinės technikos įrenginių, be kurio negalėtume įsivaizduoti nei vienos virtuvės. Šaldytuvo pasirinkimą lemia daug aspektų, tai vieta virtuvėje, mitybos įpročiai, apsipirkimų dažnumas, šeimos narių skaičius ir daugelis kitų. BIGBOX.LT komanda, prieš perkant šaldytuvą pataria atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:

Talpa ir dydis

Svarbu tinkamai įvertinti tiek šaldytuvo išorinius matmenis, tiek vidinę jo talpą. Prieš įsigyjant šaldytuvą, svarbu išsirinkti ir išmatuoti vietą, kurioje jis stovės. Daugelio šaldytuvų matmenys nėra proporcingi tūriui, tad būtinai atkreipkite dėmesį ir į šį rodiklį. Vienam asmeniui vidutiniškai patariama skirti apie 100 litrų šaldymo prietaiso talpos, papildomam asmeniui dar pridėti apie 50 litrų. Reikia nepamiršti, kad visų žmonių poreikiai ir apsipirkinėjimo įpročiai yra skirtingi, taigi vidutinei 4 asmenų šeimai rekomenduojama rinktis nemažesnį nei 210 litrų šaldytuvą.

Šaldytuvų tipai ir šaldiklių klasės

Išskiriami du šaldytuvų tipai: vienduriai ir dviduriai. Galima rinktis laisvai pastatomus arba montuojamus modelius su šaldikliu apačioje arba viršuje. Dažnai vartotojai renkasi amerikietiško „Side-By-Side“ tipo šaldytuvus, tai dviduriai šaldytuvai su šone esančiu šaldikliu. Lyginant pagal vidinę talpą, laisvai pastatomi šaldytuvai yra talpesni nei tokių pat matmenų montuojami įrenginiai.

Būtinai pasidomėkite šaldiklio šaldymo pajėgumu, kuris parodo kokia temperatūra yra palaikoma prietaiso viduje. Patariama rinktis ne žemesnę nei keturių žvaigždučių kategoriją, kad maistas būtų sušaldomas greitai:

 • (*) – iki -6 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki savaitės;
 • (**) – iki -12 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki mėnesio;
 • (***) – iki -18 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki trijų mėnesių;
 • (****) – žemesnė kaip -18 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki metų.

Energetinė klasė

Šaldymo prietaisai  vieni daugiausiai elektros sunaudojančių įrenginių. Elektros energijos suvartojimas priklauso nuo šaldytuvo energijos efektyvumo klasės. Šiuo metu galioja trys aukščiausios šaldymo prietaisų energetinės klasės – A+, A++, A+++. Aukšto efektyvumo A+++ šaldytuvai suvartoja apie 50% mažiau energijos nei A+ įrenginiai. Vis daugiau gamintojų stipriai orientuojasi į energijos efektyvumą, taigi kainos skirtumas tarp aukštesnės ir žemesnės energijos klasės prietaisų to truputį mažėja. Vis didėja poreikis diegti naujas energetines klases bei taip skatinti gamintojus kurti dar efektyvesnius produktus.

Triukšmo lygis

Šaldytuvo skleidžiamas triukšmo lygis taip pat yra labai aktualus kriterijus. Žmonės, gyvenantys butuose, kuriuose virtuvė jungiasi su kambariu, ypatingai turėtų atkreipti dėmesį į šį kriterijų. Šuo metu gaminamuose šaldytuvuose triukšmo lygis vidutiniškai siekia 3540 dB, tai itin tyliai veikiantys įrenginiai.

Būtinos papildomos savybės

No-frost (bešerkšnė) sistema

Ši sistema leidžia šaldytuve palaikyti sausą orą ir neleidžia, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio vidinių sienų susidarytų šerkšnas ar ledas. Šių šaldytuvų niekuomet nereikės atitirpinti, tad jų priežiūra – ženkliai paprastesnė. Dar vienas variantas  dalinai bešerkšnė sistema, kai šaldiklis yra bešerkšnis, o likęs šaldytuvas šaldomas standartine šaldymo sistema. Veikia automatinio atitirpinimo funkcija.

Vėsesnė zona (nulinė arba artima 0°C)

Tai uždara šaldytuvo talpa šviežiems ir greitai gendantiems produktams. Šioje zonoje palaikoma nuliui artima temperatūra, todėl nesidaugina mikrobai ir maistas ilgiau išlieka šviežias, išlaikoma maistinė vertė ir skonis. Kai kuriuose šaldytuvuose galime net atskirai reguliuoti šio skyrelio temperatūrą.

Antibakterinė danga

Specialia danga padengtas visas šaldytuvo sienelių paviršius. Ji apsaugo šaldytuvą nuo nemalonaus kvapo, pelėsio ir bakterijų dauginimosi.

Greito užšaldymo funkcija

Ši funkcija leidžia itin greitai užšaldyti net keliolika kilogramų maisto vos per parą ir neleidžia susidaryti ledui bei prarasti vertingų medžiagų.

Automatinė atšildymo ir užšaldymo sistema

Dėl šios sistemos susikaupęs ledas yra atitirpinamas ir sukrenta į specialų tam skirtą indą.

Vidaus erdvės. Į ką atkreipti dėmesį:

 • Galimybė reguliuoti lentynų bei durų vonelių padėtį.
 • Buteliams laikyti pritaikyta vieta.
 • Atkreipkite dėmesį iš ko pagamintos šaldytuvo lentynėlės. Patariama rinktis grūdintą stiklą, kadangi jis nesibraižo, sunkiai dūžta ir išlaiko net 25 kg svorį.
 • Lentynų pakraščiuose pritvirtinti plastikiniai rėmeliai, kurie sulaiko išsiliejusį skystį.
 • Atkreipkite dėmesį ar yra durų atidarymo krypties keitimo galimybė. Ši funkcija taip pat labai naudinga.
 • Temperatūros kilimo laikas dingus elektros srovei (bent 17 valandų).

Dažniausiai daromos klaidos statant šaldytuvą:

 • Venkite statyti šaldytuvą tose vietose, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, ir šalia šilumos šaltinių.
 • Nestatykite šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra žemesnė nei 13°C. Šaldytuvą reikėtų statyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje.
 • Siekiant užtikrinti tinkamą prietaiso vėdinimą, reikia iš abiejų šaldytuvo šonų, viršaus ir tarp galinės sienelės ir sienos palikti mažiausiai vieno centimetro tarpą.


Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |