Informacija
Prekių katalogas

Generatoriai

Bigbox.lt internetinėje parduotuvėje Generatoriai kategorijoje parduodamos garsių gamintojų KÖNNER & SÖHNEN, No-Name, Daewoo, Hyundai, Stanley prekės. Generatoriai kategorijoje kainos prasideda nuo 247,42 €. Šioje kategorijoje Bigbox.lt parduotuvėje prekių kiekis 40. Kairėje pusėje esančių filtrų pagalba lengvai keiskite norimus prekių atributus, kad kuo lengviau rastumėte sau tinkamiausią produktą. Tinkamą šios kategorijos prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų biure Kaune.

DUK

Šioje kategorijoje turime daugiau nei 40 prekių, o jų kainos prasideda nuo 247.42 Eur
Prekių pristatymas dažniausiai įgyvendinamas per 1-3 darbo dienas. Tikslesnį terminą rasite nurodytą prie konkrečios prekės.

Kaip išsirinkti generatorių?

Generatorius yra vidaus degimo įrenginys, kuris mechaninę energiją paverčia elektrine. Jis susideda iš vidaus degimo variklio, generatoriaus ir elektros skirstymo dėžės su lizdais (230/400 V). Taip pat generatorius turi korpusą, kuris sujungia visus šiuos elementus kartu su papildomais elektroniniais prietaisais, pavyzdžiui, automatiniu įtampos reguliatoriumi ar automatiniu rezervo įjungimo skydu.

Generatorius gamina elektros energiją, vidaus degimo variklyje degindamas benziną arba dyzelinį kurą Vidutinė mobiliojo generatoriaus  generuojama galia įprastai siekia nuo 2 iki 3 kW. Tačiau didesni ir daug brangesni elektros generatoriai gali generuoti net 7 kW ir daugiau elektros galios. Gamintojai siūlo tiek vienfazius, tiek ir trifazius generatorius. Pasirinkimas priklauso nuo konkretaus vartotojo ir elektros energijos poreikio.

Generatoriaus konstrukcija

Standartinis vidaus degimo generatorius susideda iš keturių komponentų: vidaus degimo variklio, generatoriaus, elektros skirstymo dėžės ir korpuso. Priklausomai nuo modelio, mobilusis generatorius gali sverti nuo 20 iki 100 kg. Už ką atsakingi atskiri generatoriaus elementai?

Vidaus degimo variklis

Varo generatorių per veleną ir sukelia energijos elektrinės gamybą. Generatoriuose visada naudojami pastoviai besisukantys varikliai (sukimosi greitis palaikomas tame pačiame lygyje, nepriklausomai nuo dabartinio generatoriaus apkrovimo ir prijungtų prietaisų energijos vartojimo lygio. Taip yra todėl, kad variklis atsakingas už elektros srovės dažnio stabilizavimą. 

Generatorius (alternatorius)

Atsakingas už elektros srovės gamybą. Įtampa atsiranda sukant apviją elektromagnetiniame lauke. Pats generatorius susideda iš statoriaus (cilindrinio korpuso), mechaninio rotoriaus, iš variklio varomo veleno ir apvijos. 

Elektros skirstymo dėžė

Tai vieta, kurioje yra sumontuoti valdymo elementai ir elektros jungtys. Mobiliojo generatoriaus korpusas dažniausiai pasižymi tvirta konstrukcija, kuri apsaugo generatorių nuo pažeidimų ir palengvina jo transportavimą. 

Kokį elektros generatorių rinktis individualiam namui?  

Geras elektros generatorius namams turėtų būti tylus, lengvai naudojamas, patogus transportuoti ir suteikti pakankamai galios, kad galėtų maitinti svarbiausius elektros prietaisus namų ūkyje. Todėl idealus sprendimas būtų nedidelis, vienfazis benzininis generatorius, kurio galia yra apie 2-3 kW.  

Kodėl būtent toks? Todėl, kad tokį įrenginį galima įsigyti už labai priimtiną kainą. Jis lengvai transportuojamas, užima mažai vietos ir gali maitinti svarbiausius elektros prietaisus , pavyzdžiui, šildymo katilą, šaldytuvą ar LED apšvietimą. Elektros generatoriaus išvesties galia turėtų būti 20-30 proc. didesnė nei visų prie jo prijungtų prietaisų. Taip pat verta apsvarstyti modelį, turintį automatinį įtampos reguliatorių, kad generatoriaus teikiamą elektros energiją galėtų naudoti buitinė technika – televizoriai  ir kompiuteriai.

Kokį trifazį generatorių pasirinkti namams?

Jei jums reikia trifazio generatoriaus namams, verta apsvarstyti hibridinius modelius, kurie suteikia lizdus tiek 230, tiek 400 V įtampai. Dėl to generatorius gali ne tik maitinti namų elektros tinklą, bet ir tarnauti kaip trifazis elektros energijos šaltinis su 400 V įtampa (pvz., maitinti galingesnę statybos įrangą). Tokie trifaziai generatoriai yra brangesni už vienfazius modelius.

Kokį generatorių pasirinkti sodui ar sodybai?

Tokiun atveju geriausiai rinktis lengvą kompaktišką vienfazį (230 V) modelį su benzininiu varikliu. Kalbant apie generatoriaus galią, 2 kW turėtų pakakti. Jis išmaitins turistinį šaldytuvą, televizorių, telefono ar nešiojamojo kompiuterio kroviklį, radijo grotuvą ir namų apšvietimą 2 kW galia yra pakankama, kad maitintų mažus laidinius elektros įrankius, pavyzdžiui, kampinį šlifuoklį ar gręžtuvą.

Generatorių parametrų apžvalga  

Peržiūrint įvairių generatorių pasiūlymus, reikia atsižvelgti į jų pagrindinius techninius parametrus. Tokiu būdu pavyks išsirinkti modelį, kuris atitiks jūsų lūkesčius ir nereikės permokėti už neišnaudotą potencialą:

  • Maksimali galia – turėtų būti iki 30 proc. didesnė nei įrenginių, kuriuos norite prijungti prie generatoriaus

  • Įtampa – parduotuvėje rasite vienfazius (230 V) ir trifazius (400 V) generatorius. Avariniam namų įrenginių maitinimui pakanka vienfazio modelio.  

  • Variklio tipas – benzininiai varikliai dirba tyliai, yra pigesni ir paprastesni eksploatuoti. Be to, jie geriau užsiveda žemose temperatūrose. Dyzeliniai varikliai sunaudoja mažiau degalų ir yra patvaresni, tačiau kelia daugiau triukšmo, yra brangesni ir žymiai sunkesni.  

  • Lizdai – patikrinkite, kiek lizdų turi konkretus generatorius ir kaip jie yra apsaugoti nuo drėgmės (IP apsaugos lygiai).

  • Darbo laikas – paprastai vidutinės klasės generatorius su pilnu degalų baku gali nepertraukiamai dirbti apie 12 valandų. Darbo laikas tiesiogiai priklauso nuo variklio darbinio tūrio, sukimosi greičio ir kuro bako talpos.  

  • Paleidimas – pigesnių agregatų modeliai reikalauja rankinio variklio paleidimo (reikia traukti už starterio lynelio). Turint atliekamų pinigų, verta investuoti į modelį su integruota baterija ir elektriniu starteriu. Jis paleidžiamas mygtuko spustelėjimu.

  • Svoris ir korpusas – įsitikinkite, ar generatoriaus korpusas yra apsaugotas nuo drėgmės ir dulkių, taip pat išsiaiškinkite, ar jis saugo vartotoją nuo atsitiktinio kontakto su judančiomis dalimis.

  • Jei planuojate maitinti jautrius elektroninius prietaisus, tokius kaip kompiuteriai, ar televizoriai verta  investuoti į prietaisą su automatine įtampos stabilizavimo sistema. Ji apsaugo įrangą nuo įtampos svyravimų.