Informacija
Prekių katalogas

Kvepalai

Kaip pasirinkti kvepalus perkant internetu?

Žmonės jau nuo senovės ieškojo įvairių būdų atskleisti save, savo požiūrį. Tam pasitelkiami drabužiai, aksesuarai, šukuosenos, makiažas ir kt. Kvepalai – viena tokių priemonių. Jų aromatas padeda išreikšti savo požiūrį į aplinką, parodyti skirtingas savo asmenybės puses ir gyvenimo filosofiją. Kvepalai gali vilioti, žadinti potraukį, intriguoti, tad jie gali tapti nepamainomu įrankiu viliojimo procese, siekiant pritraukti potencialų partnerį.

Renkantis kvepalus internetu nepakanka išsirinkti dailų buteliuką ar žinoti kokie kvapai jums patinka. Itin svarbu atsižvelgti ir į gaminio koncentraciją – tai lemia kiek laiko kvepalų aromatas bus juntamas ant odos ar drabužių.

Taip pat vertėtų žinoti, kad kokybiškų kvepalų kvapas nebus tolygus: pasipurškus, po kurio laiko kvapas kiek pasikeis. Na, o jei po valandos aromato išvis nebejaučiate – greičiausiai įsigijote ne kvepalus, o ne itin kokybišką tualetinį vandenį.

Pagrindinės kvapų grupės

Gaivūs kvapai – tai dažniausias citrusinių kompozicijų apibūdinimas. Šį aromatą lydi šviežumas ir gaivumas, o šios rūšies kvapų nata kartais apibūdinama kaip „žalia“. Gaivūs kvapai įprastai apibūdinami kaip kasdieniai, sportiniai.

Gėlių kvapai. Kartais sudėtinga nuspėti, kad gali slėptis po tokiu bendriniu pavadinimu. Įprastai gėlių kvapus sudaro rožių, jazminų, egzotiškų augalų aromatai. Šie kvapai gali būti tiek lengvi – saldūs-rūgštūs (braškės, bergamotės, mandarino), tiek sunkesni – aštrūs (rytietiškų gėlių aromatai, vanilė, cinamonas, pipirai). Gryna gėlių nata – tai dažniausiai romantiškas kvapas, dominuojamas rožių aromato.

Vaisių kvapai – tai salsvi ir lengvi kvapai, išgaunami šalto vaisių (greipfruto, apelsino ar citrinos) eterinių aliejų spaudimo metu. Saldesnėse versijose galima sutikti aviečių, braškių ar arbūzo aromatų, tačiau jie pakankamai greitai išgaruoja ir išlieka tik patvaresnis pagrindas, kuris dažnai panašus į gaivios natos kvapą. Kvepalai moterims itin dažnai pasižymi būtent šiais kvapais.

Medienos kvapai sunkiausi ir dažniausiai sutinkami vyriškuose arba unisex kvepaluose. Jų kompozicijose įprastai sutinkami sandalmedžio, kedro arba (švelnesniuose kepaluose) beržo, muskuso ir cinamono aromatus. Tikėtina, kad šie kvepalai patiks asmenims, mėgstantiems minimalizmą, paprastumą.

Rytietiški arba ambra kvapai jokiu būdu neturėtų būti painiojami su rytietiškų gėlių aromatu. Ambra kvapas gerokai aštresnis ir sunkesnis, itin jausmingas ir drąsus, tad ypač tinkamas pasitikėjimu savimi spinduliuojantiems asmenims. Ambra kvapų kompozicijas įprastai sudaro vanilė, muskato riešutas, smilkalai, netgi odos aromatas.

Populiariausi kvepalai vyrams dominuojami medienos aromatų – tai tarsi valdžios ir sėkmės simbolis. Tuo metu populiariausi moteriški kvepalai pasižymi subtilumu ir elegancija, juose dominuoja gėlių aromatai. Visgi, renkantis kvepalus, nepakanka vien žinoti kokie kvapai jums patinka. Labai svarbu atkreipti dėmesį į kvepalų koncentraciją. Kaip žinia, tos pačios linijos kvepalai ir kvapusis vanduo gali kvepėti kiek skirtingai. Skirtinga kvepalų koncentracija lemia ir kvapo išlikimo trukmę.

Kvepalų koncentracija

Kvepalai klasifikuojami pagal sudedamųjų medžiagų – eterinių ir kvapiųjų aliejų bei aromatinių junginių – koncentraciją. Kuo didesnė kvapiųjų medžiagų koncentracija tirpale, tuo kvapas išsilaiko ilgiau.

Kūno dulksna (Eau Fraiche) – iki 3  proc. koncentracijos kvepalai, pasižymintys trumpiausiu išlikimu. Kūno dulksna yra skirta atgaivinti mus dienos metu, tad natūralu, kad kvapas ant drabužių ar odos neišlieka ilgai.

Odekolonas (EDC / Eau de Cologne) – dažnai vyrų naudojami 3–5 proc. kvepalai, įprastai naudojami po skutimosi. Odekoloną dažniausiai naudoja vyresni žmonės, kadangi jis buvo itin populiarus XX amžiuje. Dabar šių kvepalų alternatyva virsta įvairūs losjonai ir balzamai. Odekolono aromatas išlieka apie 2 val.

Tualetinio vandens (EDT / Eau de Toilete) sudėtyje yra apie 5–15 proc. kvapiųjų medžiagų. Šie kvepalai išsilaiko apie 4 val., todėl yra pigesni ir įprastai pilstomi į didesnės talpos buteliukus su purkštukais.

Kvapiojo vandens (EDP / Eau de Pafum) sudėtyje yra apie 10–20 proc. aromatinių junginių. Jų kvapas išsilaiko apie 6 val., tad pasipurškę jais ryte, prieš išeinant į darbą, po darbo keliaudami namo kvapo beveik nebejusite. Kvapusis vanduo – bene populiariausias pasirinkimas dėl gero jo kainos ir kokybės santykio.

Kvepalai (EDSP / Esprit de Parfum) sudaryti iš 15–30 proc. aromatinių medžiagų koncentracijos, o jų kvapas išsilaiko apie 10 val. Ši rūšis, dėl intensyvaus kvapo, taip pat parduodama buteliukuose be purkštuko.

Kvepalus (PP / Pure Parfum arba Parfume Extract) sudaro apie 15–40 proc. kvapiųjų medžiagų koncentracija, o jų kvapas išsilaiko net iki 15 val. Jų kvapas itin stiprus, tad kvepalai įprastai pilstomi į mažus buteliukus be purkštuko, kad galėtumėte jų panaudoti vos keletą lašelių. Šių kvepalų panaudojus per daug, dėl pernelyg intensyvaus kvapo galima pasijusti blogai.

Visos šios koncentracijos skirtos tiek vyrams, tiek moterims. Visgi vaikams rekomenduojama naudoti tualetinį vandenį (EDT), odekoloną (EDC), kvapųjį vandenį (EDP), tačiau geriausia būtų rinktis specialius kvepalus vaikams. Intensyvus kvapas mažiesiems nerekomenduojamas, tad, dėl sveikatos sumetimų, vertėtų mažylius saugoti nuo didesnės koncentracijos kvapų.

Kvepalų natos

Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad tie patys kvepalai, praėjus kuriam laikui, kvepia visiškai kitaip? Tai paaiškinti gali kvepalų natos. Kvepalus sudaro ne viena, o trys kvapų natos, kurios viena kitą papildo. Būtent dėl jų kvepalai neskleidžia vientiso kvapo ir nusprendžia jų išskirtinumą. 

Viršutinė arba galvos nata – pirmojo įspūdžio kvapas, jaučiamas vos atidarius buteliuką. Ant odos ši nata išsilaiko nuo 15 iki 30 min., tad ją sudaro trumpiausiai išsilaikančios kvapiosios medžiagos. Renkantis kvepalus, geriau atkreipti dėmesį į bazines natas, kurių kvapas išlieka ilgiau nei keletą valandų.

Vidurinė arba širdies nata atsiskleidžia praėjus maždaug pusvalandžiui po pirmojo pasipurkšimo, o ant odos išlieka nuo valandos iki dviejų. Ji itin svarbi, nes užtikrina kvapo suderinamumą.

Bazinė arba baigiamoji kvepalų nata atskleidžia visą kvapo spektrą ir bendrą kvepalų gylį. Taigi kuo išraiškingesnė bazinių kvepalų natų kompozicija, tuo intensyvesnio kvapo bus kvepalai.

Skirtingos kvepalų natos atsiskleidžia palaipsniui, tačiau svarbiausia tai, kad, nors ir būdamos skirtingos, jos tarpusavyje dera ir papildo viena kitą. Na, o žinant bent kelias mėgstamas natas, kvepalų paieška gerokai supaprastėja.

Esame tikri, kad BIGBOX.LT rasite rasite mylimiausius ar atrasite naujus kvepalus už prieinamą kainą. Internetu kvepalus pirkti patogu ir greita, o akcijų metu juos įsigyti galite dar pigiau.