Perforatorius priskiriamas prie profesionalių įrankių ir tiek jis, tiek jo dalys kainuoja brangiau už įprastų gręžtuvų. Pagrindinis perforatoriaus skirtumas nuo smūginio gręžtuvo – efektyvumas gręžiant kietas medžiagas. Smūginis grąžtas generuoja smūgį mechaniškai, o perforatorius turi pneumatinį smūgio mechanizmą. Perforatoriaus prireiks dirbant su mūro konstrukcijomis, betonu ar akmeniu.
Lengvi, iki 4 kg svorio perforatoriai pasižymi mažiausia iki 800 W galia ir generuoja iki 3 J smūgio jėgą. 4-6 kg perforatoriai turi 800-1200 W variklius ir 3-6 J smūgio jėgos. Profesionalams skirti perforatoriai yra patys masyviausi. Jie sveria virš 6 kg ir yra patys galingiausi.
Kuo didesnė perforatoriaus galia, tuo didesnis prietaiso našumas. Galingesnis prietaisas gali naudoti storesnius grąžtus ir sugeba apdoroti kietesnes medžiagas.
Kalimas. Paverčia prietaisą kirstuku, su kuriuo galima ardyti plyteles ar sienas.
Gręžimas. Ši režimas praverčia dirbant su minkštesnėmis medžiagomis, pavyzdžiui, metalu ar medžiu.
Gręžimas su kalimo funkcija. Naudojamas dirbant su betonu, akmeniu ar mūro konstrukcijomis.
Sukimo momentas, išreiškiamas niutonmetrais (Nm) ir rodo prietaiso pajėgumą. Didelis sukimo momentas reikalingas didelėms ertmėms gręžti ir masyviems varžtams atsukti. Kuo didesnis sūkio momentas, tuo galingesnis grąžtas. Galingų modelių sūkio momentas siekia net iki 70 Nm.
Sukimosi greitis lemia darbo greitį ir kalimo efektyvumą.
Šie du parametrai parodo kalimo ir gręžimo su kalimu efektyvumo lygį.
Paprasčiausias perforatorius sugeba išgręžti iki 18 mm skersmens skylę, o profesionalus gali suformuoti net 45 mm ertmę. Palyginimui mechaniniu principu veikiantis smūginis gręžtuvas gali naudoti iki 20 mm skersmens grąžtus.
Kokio diametro skyles norėsite gręžti? Jei geriausias gręžtuvas su smūgio funkcija betone greičiausiai padarys tik 20 mm skersmens skylę, tai paprasčiausias perforatorius sugebės padaryti 18 mm, o profesionalus ir 45 mm skersmens skylę.
Šoninė rankena. Užtikrina patogesnį prietaiso valdymą ir jo judėjimo kontrolę.
Gylio ribotuvas. Leidžia gręžti pasikartojančias to paties dydžio skyles.
Grąžtų komplektas. Įvairiems darbams ir medžiagoms.
Jungtis, leidžianti perforatorių naudoti kaip tradicinį gręžtuvą.
Tepalas. Apsaugo nuo dulkių, prailgindamas perforatoriaus bei jo priedų darbo laiką.
Šepetėliai. Perforatoriaus šepetėliai, priklausomai nuo darbo intensyvumo gali susidėvėti per kelis mėnesius ar 1-2 metus.