Informacija
Prekių katalogas

Saulės elektrinių montavimas

Saulės elektrinės montavimo kaina gali kisti dėl keletos faktorių:

  1.        Stogo aukštingumo arba jo formos;
  2.        Objektų, kurie meta šešėlį ant stogo, kiekio;
  3.        Stogo dangos rūšies;
  4.        Krypties, į kurią nukreiptas stogas;
  5.        Kitų faktorių, kurie nustatomi vizualiai apžiūrėjus stogą. 

Plačiau pateikiami stogo montavimo ypatumai, kurie gali turėti įtakos montavimo kainai, atsižvelgiant į dangos tipą:

Saulės elektrinių montavimo ant šlaitinio stogo su skardine danga ypatumai:

Dažniausiai montavimo konstrukcijos su aliuminio bėgeliais specialių tvirtinimų pagalba ant skardinio stogo yra tvirtinamos prie stogo dangos dalies pagamintos iš nerūdijančio plieno. Ant bėgelių dedami laikikliai, kuriais ir būna tvirtinami moduliai. Konstrukcijos turi specialią dangą, kuri užtikrina sandarumą sumontavus modulius.

Saulės elektrinės montavimo ant šlaitinio stogo su šiferine danga ypatumai:

Stogui su šiferine danga naudojamos smeigės, kurios yra sukamos į stogo grebėstus. Labai svarbu, kad smeigės būtų susuktos per šiferio bangos virštinę dalį, kad montavimo vietose nesikauptų drėgmė, kitaip stogo danga bus pažeista. Prie susuktų smeigių yra tvirtinami gnybtai ir bėgeliai.

Saulės elektrinės montavimas ant šlaitinio stogo su valcuotos skardos danga ypatumai:

Montuojant saulės elektrinę ant šlaitinio stogo su valcuotos skardos danga nėra atliekama jokia intervencija į dangą ar pačio stogo konstrukciją. Valcuotos skardos dangai naudojami gnybtai, kurie yra tvirtinami prie skardos profilio (skardos sujungimo krašto).

Saulės elektrinės montavimo ant šlaitinio stogo su molinių, keraminių arba betoninių čerpių danga ypatumai:

Stogo su molinių, keraminių arba betoninių čerpių danga montavimo darbai yra sudėtingiausi ir užtrunka daugiausia laiko. Montavimui naudojami specialūs kabliai, kurie yra kišami po čerpe ir tvirtinami prie stogo konstrukcijos (gegnių). Montavimo darbai sudėtingesni dėl to, kad kiekvieną čerpę reikia pakelti ir paruošti, kad po ja tilptų ir prisitvirtintų konstrukcija. Vėliau montuojami bėgeliai ant kurių tvirtinami patys saulės moduliai. Rekomenduotina turėti tam tikrą kiekį atsarginių čerpių, nes dažnai, montuojant čerpę, ji skyla, tad ją reikia pakeisti nauja.

Saulės elektrinės montavimo ant plokščio stogo ypatumai:

Saulės elektrinę montuojant ant plokščio stogo, labai svarbu įvertinti stogo plotą, nes tarpo montuojamų modulių turi būti palikti tam tikro dydžio tarpai. Tai daroma tam, kad moduliai nemestų šešėlio vienas ant kito. Ant plokščio stogo taip pat naudojamos balastinės konstrukcijos, kurios pritvirtinamos specialiu svoriu (pvz.: plytelėmis). Dažniausiai plokščias stogas yra pagamintas iš betoninės dangos, todėl labai svarbu atlikti skaičiavimus tam, kad būtų galima įvertinti, kiek svorio reikės uždėti, kad apkrova stogo dangai nebūtų per didelė, o pati konstrukcijos atlaikytų vėjo gūsius. Skaičiavimai atliekami naudojant specialias programas, kurios įvertina potencialią apkrovą konkrečiuose stogo taškuose, taip išvengiama galimų stogo pažeidimų. Montuojant saulės modulius ant plokščio stogo, jie pakeliami maždaug 10-ies laipsnių kampu. Sumontavus saulės elektrines ant plokščio stogo, jo danga nebūna pažeidžiama, kadangi konstrukcijose naudojama speciali, nuo pažeidimų apsauganti guma.

Elektrinės nemontuojamos tada, kai stipriai lyja, sninga, pučia smarkus vėjas ar laikosi dideli šalčiai. Taip pat, jei ant stogo yra sniego arba jis yra šlapias ir slidus.