Informacija
Prekių katalogas

Šiltnamiai

Beveik bet kuriame darže, ūkyje ar sode šiltnamiai vaidina itin svarbų vaidmenį. Jie yra ta vieta, kur geriausiai auga daržovės bei kiti augalai. Bigbox parduotuvėje internetu galite įsigyti skirtingo dydžio bei tipų šiltnamių, jų priedų ir daugybę kitų sodo ar daržo prekių.

Šiltnamiai iš Bigbox leis sutaupyti daug laiko, greitai ir užtikrintai pasirūpinti svarbia sodo bei daržo priežiūros detale bei rasti sprendimą, kuris yra ilgaamžis, patogus ir naudingas.

Nesvarbu, kokį šiltnamį planuojate savo sode ar darže, pradėti reikėtų tinkamai pasirenkant lokaciją jam. Dideli bei maži (tiesą pasakius – visi) šiltnamiai turėtų stovėti toliau nuo aukštų medžių, be šešėlio ir po atviru dangumi. Geriausia tuomet, kai šiltnamis pastatytas ant sausos bei lygios žemės, ne ant šlaito ar šalia griovio, arba ten, kur žemė dažnai prigeria drėgmės. Prie šiltnamio reikėtų priėjimo iš visų pusių, kad būtų lengvesnė priežiūra. Na, o orientacija turėtų būti tokia, kad galai žiūrėtų į ašigalius, o šoninės sienos į rytus bei vakarus. Nors vieta turi būti lygi ir neuždengta medžių, tačiau per daug vėjuota erdvė irgi netinka.

Kokio dydžio šiltnamį rinktis? Turbūt populiariausi yra 3x4m bei 2x3m šiltnamiai. Mažesnio nei 3m pločio šiltnamis bus laikomas mini, o 3m pločio – standartiniu. Koks dydis geriausias – priklauso nuo to, kiek daug kultūrų auginate ir kokių rezultatų siekiate. Pvz., skaičiuojama, kad 1 kvadratiniame metre pavyks išauginti 5 pomidorų daigus, tad skaičiuoti galima tokiu būdu.

Patys šiltnamiai gali būti polikarbonatiniai (karbonatiniai), stikliniai arba dengti PVC plėvele. Visgi pirmiausiai atkreipkime dėmesį ne į dangos medžiagą, bet į konstrukcinį tipą.

  •          Plieninis rėmas – populiariausias sprendimas. Tvirti bei ilgaamžiai, šie šiltnamiai gana neblogai dorojasi su aplinkos metamais iššūkiais.
  •          Aliuminis šiltnamio rėmas suderina lengvumą su patvarumu. Pavieniai jie naudojami retai ir dažniau sutinkami kartu su plieniniais rėmais.
  •          Plastiko rėmai yra pigiausias pasirinkimas, dažniausiai naudojamas nedideliuose šiltnamiuose. Pavienių plastikinių rėmų taip pat nėra daug, jie dažnai derinami su plieno konstrukcijomis.

Kas liečia medžiagas dangai, tai pradėkime nuo polikarbonato. Šio tipo šiltnamiai yra bene geriausi, kuomet kalba pasisuka apie ilgaamžiškumą bei atsparumą aplinkai. Visi Bigbox parduotuvėje parduodami polikarbonatiniai šiltnamiai yra kokybiški, todėl nereikės daug darbo, kad juos surinktumėte, perkeltumėte ar prižiūrėtumėte. PVC plėvelė daug kam yra geriausio kainos ir kokybės santykio pasirinkimas. Plėvele dengtus šiltnamius taip pat nėra sudėtinga surinkti ar išrinkti. Tačiau, lyginant su kitomis dangomis, šilumos izoliacija nėra pati geriausia. Na ir dar vienas pasirinkimas – stiklas. Tai išskirtinio dizaino pasirinkimas, kuris tikrai atrodo gražiai, tačiau nėra toks praktiškas, kaip kitos alternatyvos, nebent auginate kažką, kam reikia maksimaliai daug saulės šviesos.

Svarbi ir šiltnamio forma. Jis gali būti arkinis, šlaitinis arba lašo formos. Pastarojo tipo šiltnamiai atrodys labai išskirtinai, bet jie daugiausiai tinka tik tiems augalams, kurie yra aukštesni. Arkos arba pusapvaliai šiltnamiai nereikalaus tiek pastangų statant – yra lengviau surenkami. Visgi jie ne visada tinka pagal sodo ir eksterjero komponuotę. Šlaitinis arba namo formą primenantis šiltnamis yra klasika ir šiek tiek erdvesnis už arkinį. Jis itin tinka augalams, kuriems reikia daugiau aukščio, tad šlaitinis šiltnamis gali būti ne tik gėlių, bet ir beveik bet kurių kitų daržovių.

Tad, jeigu jums reikia šiltnamių ar jų priedų, įsigykite viską, ko reikia iš Bigbox internetinės parduotuvės. Norintiems modernios sodininkystės, galbūt sudomins išmanusis šiltnamis, kuris leis dar tiksliau ir efektyviau auginti įvairius augalus.

Paspaudę ant jums patikusios prekės matykite ne tik svarbiausią informaciją, bet ir tai, kokie atsiliepimai iš kitų klientų. Jeigu norite pirkti pigiau nei įprastai, prenumeruokite naujienlaiškį, kad pirmieji sužinotumėte, kada sodo prekėms bus taikoma sumažinta kaina