Informacija
Prekių katalogas

Saulės elektrinių komplektai

Saulės elektrinę sumontuosim per 30 d.
Padėsim susiderinti su ESO dėl gaminančio vartotojo statuso įgijimo ir galios didinimo (jei reikia)
Padėsim susiderinti APVA kompensaciją
Sumontuosim, priduosim ir paleisim

Saulės elektrinių komplektai namams

Kasdien elektros sunaudojame vis daugiau – nuo būsto šildymo elektra ir įvairiausių elektrinių prietaisų namuose daugėjimo iki gatvėse vis dažniau pastebimų elektromobilių. Saulės elektrinių komplektai namams – puikus būdas sutaupyti, nes:

• Būsite nepriklausomi nuo kainų svyravimų;
• Elektrai brangstant jūsų investicijos atsipirks greičiau;
• Prisidėsite prie žaliosios energetikos vystymo savo šalyje;
• Padidinsite savo nekilnojamo turto vertę.

Nuo ko pradėti norint įsirengti saulės elektrinę?

Pirmas žingsnis įrengiant saulės elektrinę asmeniniam naudojimui – nustatyti savo energijos poreikį. Preliminariai reikalingą saulės elektrinės galią galima apskaičiuoti metinį elektros suvartojimą (kWh) padalijus iš 1000. Pavyzdžiui, jei suvartojama maždaug 3000 kWh per metus, reikės 3 kW, o jei apie 7000 kWh – 7 kW galios saulės elektrinės.

Jei norite labai tikslaus skaičiaus, kreipkitės į specialistus. Jie elektros energijos poreikį apskaičiuoja įvertindami daug veiksnių, tokių kaip stogo nuolydis, pasaulio šalis, į kurią nukreiptas stogas, elektrinės tipas, vieta, kurioje pastatas stovi, šešėliai aplink ir kt. Visa tai sumodeliuojama specialiomis 3D programomis, kurios įvertina galimą elektrinės generavimą.

Kas sudaro saulės elektrinę namams?

Saulės elektrinės komplektą namams sudaro saulės moduliai ir įtampos keitiklis, kuris modulių pagamintą nuolatinės srovės elektros energiją paverčia kintamosios srovės elektra, kurią galima naudoti buičiai. Saulės moduliai gali būti montuojami tiek ant gyvenamojo namo ar kito pastato stogo, tiek ant žemės ar pastatų fasadų. Konkretus pasirinkimas nulemiamas saulės elektrinės galios poreikio, erdvės trūkumo bei kitų individualių priežasčių.

Svarbu paminėti, kad saulės elektrinės gamina elektrą tik tada, kai šviečia saulė. Jei gyvenate vietovėje, kurioje daug debesuotų ar lietingų dienų, jums gali nepakakti saulės elektrinės pagamintos energijos ir papildyti ją energija iš tinklo. Tai galima padaryti prijungus saulės elektrinę prie tinklo ir naudojant sistemą, vadinamą neto matavimu. Grynoji apskaita leidžia parduoti saulės elektrinės pagamintos elektros energijos perteklių atgal į tinklą, o tai gali padėti kompensuoti sąskaitas už energiją.

Saulės elektrinių namams priežiūra

Saulės elektrinės namams nereikalauja daug priežiūros. Saulės paneles reikia periodiškai nuvalyti, siekiant jų veikimas būtų maksimaliai efektyvus. Taip pat reguliariai tikrinti reikia ir keitiklius bei kitus komponentus užtikrinant tinkamą jų veikimą.

Saulės elektrinės namams kaina

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti įrengiant saulės elektrinę asmeniniam naudojimui, yra kaina. Nors pastaraisiais metais saulės elektrinių kaina gerokai sumažėjo, jos įrengimas vis tiek gali būti nemaža investicija. Tačiau BIGBOX.LT saulės elektrines pirkti galima lizingu, išsimokėtinai, sumą apmokant dalimis, taip pat gali būti skiriamos ir valstybės kompensacijos.