Informacija
Prekių katalogas

Baterijos

Kitos baterijų kategorijos: Įkraunamos baterijosIšorinės baterijos

Baterijos

Baterijos yra vienas iš pagrindinių elektros energijos šaltinių daugybei namų apyvokoje, buityje ar pramogoms naudojamų daiktų. Jų prisireikia beveik viskam ir itin dažnai, dėl to visuomet rekomenduojama namuose turėti bent keletą dvigubo A (AA) ir trigubo A (AAA) tipo baterijų, kurias, netikėtai išsikrovus kažkuriems elementams, galėtumėte panaudoti. Bigbox parduotuvėje internetu galima įsigyti Duracell, Energizer, Panasonic, Platinet ir daugybės kitų gamintojų baterijų.

Kuomet renkatės baterijas, svarbiausia žinoti, kokio tipo elementas yra reikalingas. Daugiausiai buityje ir beveik visose kitose srityse naudojami pailgi, AAA arba AA elementai. Šios baterijos dedamos į distancinius televizoriaus pultelius, žaidimų pultelius, įprastas svarstykles, skaitmeninius laikrodžius, gali būti dedamos į termostatus, šviestuvus ar beveik bet kurį kitą elektrinį įtaisą. Taip pat dažnai naudojamos ir apvalios, CR tipo baterijos. Jos dažniausiai dedamos į mažesnius arba mažiau energijos vartojančius elektros įtaisus, tokius kaip: virtuvės svarstyklės, termometrus ir kita.

Taip pat yra ir vadinamosios kronos arba 9V baterijos. Jos dažniausiai naudojamos didesniuose įrenginiuose, pvz., dūmų detektoriuose. Na ir galiausiai dar galime išskirti išorines baterijas, kurios yra skirtos energijos aprūpinimui tų įrenginių, kurie dabar negali būti pakraunami įprastai. Vadinamieji power bank dažniausiai būna panaudojami mobiliųjų telefonų, navigacijų ar panašių, nešiojamų prietaisų krovimui. Pati išorinė baterija pakraunama iš lizdo ir tuomet naudojama pagal poreikį. Tiesa, dažniausiai su ja reikia papildomo laido, kurį prijungus būtų galima krauti telefoną.

Renkantis įprastas AA arba AAA tipo baterijas, daug kam kyla klausimas – ar geriau paprastos, ar įkraunamos/akumuliatorinės baterijos? Į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra. Visų pirma, akumuliatorinės baterijos turi savo galimybių ribą. Su kiekvienu įkrovimu ir iškrovimu, po truputėlį mažėja maksimalus jų potencialas. Pavyzdžiui, po ~250 įkrovimo ciklų, tikėtina, kad baterija turės tik ~75-85% savo pilno potencialo galios. Dėl to, per laiką akumuliatoriumi įkraunamos baterijos nusilpsta. Tačiau įprastos baterijos yra vienkartinės. Jeigu dažnai žaidžiate su konsole, turite įtaisą, kuriam reikia baterijų ir jį naudojate nuolatos (pvz., šviestuvas, oro jonizatorius ar kt.), tikrai labiau verta rinktis akumuliatorines baterijas. Ilgainiui, jų savikaina tikrai bus mažesnė ir jie bus naudingesni nei įprasti elementai. Tiesa, vertėtų nepamiršti, kad papildomai kainuoja ir baterijų įkroviklis, kuris būtinas, norint pakrauti elementus.

Visa tai ir dar daugiau rasite mūsų prekių kataloge. Paspaudę ant jus dominančių elementų galėsite tiksliau sužinoti visą informaciją apie juos: talpą, dydį, tipą ir kita. Šalia baterijų pasiūlysime įsigyti ir įkroviklius bei išorinius power bank. Prie kiekvienos prekės yra ir numatomo pristatymo laiko informacija. Nepamirškite, kad naujienlaiškio prenumeratoriai pirmieji būna informuoti apie tai, kam taikoma akcija, dėl to baterijas dažnai perka sumažinta kaina pigiau. Patogus prekių palyginimas leis greičiau ir paprasčiau išsirinkti pačius geriausius elementus!