Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti įmontuojamą orkaitę

Virtuvė yra neatsiejama kiekvienos šeimos gyvenimo dalis. Joje gaminame maistą, leidžiame laiką su šeima ar draugais, mėgaujamės įvairiausių patiekalų skoniais. Orkaitė – vienas svarbiausių elementų virtuvėje, tad tikimės, kad čia rasite visą orkaitę renkantis reikalingą informaciją.

Kokios būna orkaitės?

Visų pirma turėtumėte žinoti kokios orkaitės jums reikia, kiek jai turite vietos ir koks dizainas jums yra priimtiniausias.

Laisvai pastatomos orkaitės ir viryklės. Šiuo metu gan populiaru rinktis viryklę su jau įmontuota orkaite. Tokie įrenginiai yra praktiški, kainuoja nedaug ir išpildo visus šeimininkės lūkesčius. Nedidelėse erdvėse taip pat galima rinktis ant stalviršio pastatomas, į mikrobangų krosneles panašias orkaites.

Įmontuojamos orkaitės. Šios orkaitės įmontuojamos į virtuvės baldus – po stalviršiu (modeliai sukomplektuoti su kaitlente turi bendrą valdymo sistemą) arba akių lygyje esančioje spintelėje. Tokioms orkaitėms pritaikytas individualus valdymas. Įmontuojamos orkaitės turi dar daugiau privalumų – jas galima derinti su kitais virtuvės prietaisais – kavos virimo aparatais, mikrobangų krosnelėmis, šildymo bei vakuumavimo stalčiais.

Kokio dydžio orkaitės Jums reikia?

Kaip ir minėjome anksčiau, prieš pasirinkdami jums patinkantį modelį, įvertinkite vietą namuose ir ją išmatuokite.

Laisvai statomoms orkaitėms dažniausiai taikomi 50, 55 ar 60 cm pločio standartai. Taip pat įvertinkite ir papildomos erdvės poreikį aplink naująjį prietaisą – jis rekomenduojamas geresnei oro cirkuliacijai (apie 5 mm).

Įmontuojamoms orkaitėms taikomas standartinis 60 cm matmuo spintelėms, bet jų aukštis gali skirtis – nuo 45 iki 90 centimetrų.

Rinkdamiesi orkaitę taip pat atsižvelkite ir į jos talpą:

 • 1–2 asmenims pilnai pakanka 35–50 l orkaitės;
 • 3–4 asmenų šeimai gali prireikti 40–70 l talpos orkaitės;
 • didesnei nei 4 asmenų šeimai reikėtų rinktis ne mažesnę nei 70 l talpos orkaitę.

Elektrinė ar dujinė – kokią orkaitę pasirinkti?

Orkaitės modeliai – dujinis, elektrinis ar mišrus. Koks tinkamiausias Jums?

Elektrinės orkaitės. Šios orkaitės anksčiau turėjo vieną esminį trūkumą – kaisdavo lėčiau nei dujinės. Šiuolaikinės elektrinės orkaitės kaista greitai ir turi plačias valdymo galimybes. Populiariausios orkaitės turi viršuje ir apačioje esančius kaitinimo elementus, pasižymi gera ventiliavimo sistema, kai kurios iš jų turi ir grilio funkciją. Elektrinės orkaitės taip pat gali turėti ir konvekcinį kaitinimo elementą, kas reiškia, kad karštas oras tolygiai paskirstomas visoje orkaitėje. Jei mėgstate gaminti kepinius ar mėsą – ši funkcija jums pravers.

Dujinės orkaitės. Šios orkaitės neturi galimybės tiksliai išmatuoti temperatūros bei jos reguliuoti, dėl to ruošdami maistą turite jį labiau prižiūrėti. Dujinės orkaitės puikiai tinka tiems patiekalams, kuriems reikia daugiau drėgmės (troškiniai). Vienas pagrindinių šių orkaičių privalumų – nedideli eksploataciniai kaštai lyginant su elektrinėmis orkaitėmis. Minusas – grilio funkcijos neturintys modeliai, maisto gaminius apskrudina daug prasčiau nei elektrinės.

Elektrinių orkaičių tipai:

Tradicinės orkaitės. Paprastai turi viršutinį ir apatinį kaitinimo elementą. Tai reiškia, kad orkaitės veikimo metu karštas oras kyla į viršų. Susiformavę skirtingi karščio lygmenys gali būti pritaikyti kepti skirtingus kepinius.

Orkaitės su ventiliatoriais. Šios orkaitės turi specialią oro cirkuliavimo sistemą, kuri užtikrina vienodą temperatūrą visuose orkaitės lygmenyse, tai leidžia kepti tokius patiekalus, kuriems ypač reikalingas vienodas šilumos pasiskirstymas. Tokia sistema sumažina įkaitimo bei kepimo laiką.
Daugiafunkcinės orkaitės. Šie modeliai be ventiliavimo sistemos atlieka ir kitas funkcijas – terminis kepimas, kepimas ant grotelių ar atšildymas. Orkaitėse maistas iškepa tolygiai ir apskrunda iš visų pusių.

Kombinuotosios garinės orkaitės. Tai daugiafunkcinės orkaitės, kurių veikimo principas pagrįstas garais arba garais ir karštu oru. Šiose orkaitėse gaminamas maistas išlieka sultingas ir drėgnas – be vargo pasigaminsite duonos su traškia plutele ar sultingos ir traškios vištienos. 

Orkaitės priežiūra 

Kad orkaitė išliktų švari, ją būtina periodiškai išvalyti. Dauguma gamintojų sugalvojo kaip palengvinti šeimininkių darbus valant orkaites:

 • Keraminė danga. Prietaisų sienelės padengiamos emaliu, kuris neleidžia kauptis nešvarumams. Riebalus lengvai pašalinsite su šluoste ir įprasta valymo priemone.
 • Katalitinis valymas. Orkaitę įkaitinus iki 220°C sienelėse esanti katalitinė danga yra oksiduoti, tad visi riebalų likučiai yra pašalinami.
 • Pirolitinis valymas. Orkaitė kaista iki 500°C. Visi nešvarumai ir riebalai sudega ir virsta pelenais. Juos nesunku pašalinti su paprasčiausia šluoste. 

Naudingos orkaitės funkcijos:  

 • Ventiliatorius. Tolygi temperatūra visoje orkaitėje; patiekalo kepimas trukmė sutrumpinama trečdaliu.
 • Greito įkaitimo funkcija. Sutrumpinamas orkaitės įkaitimo laikas (iki 200°C įkaista per 6 min.)
 • Konvekcinis kaitinimo elementas. Temperatūra paskirstoma tolygiai, tinka patiekalams iš tešlos. Taip pat galima kepti keletą gaminių vienu metu, atšildyti bei pašildyti produktus.
 • Kepimas ant grotelių (grilis). Apskrudina maisto paviršių.
 • Kepimas garuose. Sveiko maisto gerbėjams – mažai riebalų, maistas išlieka sultingas, nepridega, o, kepant skirtingus patiekalus, kvapai nesusimaišo.
 • Termometras-zondas. Maisto patiekalų temperatūros stebėjimo galimybė nevarstant orkaitės durelių.
 • Laikmatis. Patiekalui baigus kepti, suskamba garsinis signalas ir orkaitė automatiškai išsijungia.
 • Teleskopiniai bėgeliai. Be vargo ištrauksite sunkius patiekalus ar skardas iš orkaitės.
 • Vidaus apšvietimas. Galimybė stebėti visą kepimo procesą.
 • Trigubas durelių stiklas. Apsaugo nuo galimo nusideginimo. Kelių sluoksnių stiklas išlieka vėsus ir padeda apsaugoti mažiausius šeimos narius.
 • Užraktas nuo vaikų. Būkite ramūs gamindami maistą, vaikai neatidarys orkaitės durelių.


Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |