Informacija
Prekių katalogas

Motininės plokštės (pagrindinės)

Bigbox.lt internetinėje parduotuvėje Motininės plokštės (pagrindinės) kategorijoje parduodamos garsių gamintojų Asus, Gigabyte, ASRock, MSI, Supermicro prekės. Motininės plokštės (pagrindinės) kategorijoje kainos prasideda nuo 14,38 €. Šioje kategorijoje Bigbox.lt parduotuvėje prekių kiekis 616. Kairėje pusėje esančių filtrų pagalba lengvai keiskite norimus prekių atributus, kad kuo lengviau rastumėte sau tinkamiausią produktą. Tinkamą šios kategorijos prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų biure Kaune.

Motininės plokštės pagrindinės

Jeigu norite susirinkti savo kompiuterį iš dalių arba reikia seną keisti nauja – motininė plokštė ir jos pasirinkimas yra bene svarbiausias dalykas. Motininė plokštė yra tarsi jungiamoji bazė tarp bene visų kompiuterio komponentų. Motininė plokštė paskirsto resursus ir galią į bei tarp procesoriaus, operatyviosios RAM atminties bei kitų įrangos komponentų.

Bigbox parduotuvėje internetu galite įsigyti ASRock, Asus, Gigabyte, Intel, MSI ir daugybės kitų gamintojų motinines plokštes savo kompiuteriams.

Pirmiausiai reikėtų pasirinkti tinkamo dydžio motininę plokštę. Dauguma kompiuterių naudoja ATX arba microATX formos motininę plokštę. Kitas svarbus kriterijus – procesoriaus lizdas. Prie motininės plokštės jis jungiasi per specialų lizdą ir tas lizdas turi būti tinkamas procesoriui. Dažniausiai prie procesoriaus specifikacijų būna nurodyta, su kokiomis motininėmis plokštėmis jis veikia.

Toliau, atkreipkite dėmesį į jungtis. Tiek nešiojamiems, tiek stacionariems kompiuteriams reikia išorinių jungčių. Jeigu jų nėra – kompiuteris praras labai daug funkcionalumo. Išorinės jungtys dažniausiai būna šių rūšių: USB 2, USB 3, USB 3.1, USB 3.2 (visos yra skirtingų kartų ir greitumo USB jungtys), USB Type-C (skirtingo tipo USB jungtys, dažniausiai tinkantys tam tikriems įrenginiams), HDMI jungtis (skirta vaizdo perdavimui į išorinius šaltinius, pvz., televizorių ar kitą monitorių), audio jungtis (svarbu, jeigu planuojate naudotis analoginėmis kolonėlėmis ir/ar ausinėmis) ir daugybė kitų.

Taip pat apmąstykite, kiek jungčių RAM atminties blokams jums reikia? Žaidimams arba darbui su grafika reikės daugiau operatyviosios atminties nei įprastoms darbo su tekstu reikmėms. Šiuolaikiniams kompiuteriams rekomenduojama rinktis bent 8GB. Idealu – 16GB, o žaidimams bei intensyviam darbui reikėtų 32 ar net 64 gigabaitų operatyvinės atminties.

Taip pat yra papildomi lizdai (vadinami expansion slots). Dažniausiai sutinkami PCIe x16 lizdas (naudojamas vaizdo kortoms, RAID kortoms arba itin greitiems duomenų saugojimo sprendimams – SSD). Kuo daugiau norite iš savo kompiuterio, tuo daugiau x16 ir x1 lizdų jums turėtų pasiūlyti geriausia kompiuterio motininė plokštė.

Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į integruotas garso plokštes bei tai ar motininė plokštė su procesoriumi ar be. Atskirą garso plokštę apsimoka pirkti tik tiems, kurie daug investuoja į savo ausines ar kolonėles muzikos klausymui bei ją kuria. Paprastai užteks ir įprastos garso plokštės, kuri integruota į motininę.

Taip pat gali būti aktualios ir papildomos funkcijos. Visų jų sąrašą rasite paspaudę ant prekės nuotraukos kataloge. Turėsite galimybę paprastai tarpusavyje palyginti kelias skirtingas motinines plokštes bei matyti aktualiausią, sutrumpintą informaciją apie jas. Daugumai pirkėjų bus naudinga ir galimybė pirkti išsimokėtinai. Mūsų partneriai SB Lizingas dažnai taiko akcijas bei siūlo pirkti lizingu be pabrangimo.

Dažniausiai pigiau perka naujienlaiškio prenumeratoriai. Jie pirmieji išgirsta apie išpardavimus, nuolaidas, gauna dovanas bei išskirtinius pasiūlymus. Tad, jeigu planuojate pirkti kompiuterinę techniką ir norite geriausios kainos, susikurkite paskyrą ir prenumeruokite!