Informacija
Prekių katalogas

Suktuvai - gręžtuvai

Bigbox.lt internetinėje parduotuvėje Suktuvai - gręžtuvai kategorijoje parduodamos garsių gamintojų No-Name, DeWalt, Makita, Bosch, GRAPHITE prekės. Suktuvai - gręžtuvai kategorijoje kainos prasideda nuo 5,73 €. Šioje kategorijoje Bigbox.lt parduotuvėje prekių kiekis 453. Kairėje pusėje esančių filtrų pagalba lengvai keiskite norimus prekių atributus, kad kuo lengviau rastumėte sau tinkamiausią produktą. Tinkamą šios kategorijos prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų biure Kaune.

Kaip išsirinkti suktuvą-gręžtuvą?

Suktuvas-gręžtuvas – labai svarbus įrankis kiekvieno kiekvieno namų šeimininko inventoriuje. Be jo nedideli buities darbai, pavyzdžiui, skylės gręžimas sienoje ar paveikslo pakabinimas tampa labai sudėtingi. Gręžtuvas taip pat labai svarbus, jei planuojate atlikti renovacijos ar statybos darbus, pavyzdžiui, namuose ar sode. Geras gręžtuvas gali dirbti ir su minkštomis, ir su kietomis medžiagomis. Jis ne tik gręžia skyles ir padeda įsukti arba išsukti varžtus.

Mūsų parduotuvėje rasite daug skirtingų specifikacijų ir paskirties gręžtuvų. Rinkdamiesi prietaisą turite atsižvelgti į keletą svarbių aplinkybių. Svarbu atsakyti į klausimus, kaip dažnai planuojate naudoti įrangą ir kokia įrenginio galia jus domina. Skamba sudėtingai? Nesijaudinkite, mes išsklaidysime jūsų abejones ir padėsime išsirinkti tinkamą įrangą.

Ką rinktis – gręžtuvą ar suktuvą-gręžtuvą?

Mūsų parduotuvėje galima sutikti daugybę variantų, kurių kainų diapazonas labai skirtingas. Prieš pradedant paiešką, pirmiausia verta apsvarstyti, kokius darbus savo naujuoju įrankiu planuojate atlikti Vieno tipo prietaisas tiks sudėtingesniems renovacijos ar statybų darbams, o visai kito – baldams surinkti ar kelioms skylėms sienoje išgręžti.

Populiariausius gręžtuvus galima suskirstyti į dvi kategorijas – mėgėjiškus arba pusiau profesionalius. Mažiau sudėtingiems ir rečiau atliekamiems remonto darbams, pavyzdžiui, baldų surinkimui, rekomenduojame rinktis elektrinį atsuktuvą arba arba suktuvą-gręžtuvą. Nors jų galia nėra tokia didelė kaip profesionalių įrankių, jie vis tiek gali susidoroti su dauguma buities darbų. Toks modelis bus daug mažesnis ir lengviau valdomas, todėl su juo galės dirbti kiekvienas, net jokios patirties neturintis žmogus. Kita vertus, profesionalūs ar pusiau profesionalūs gręžtuvai leidžia atlikti daug rimtesnius darbus. Jie idealiai tinka ilgam naudojimui esant pilnai apkrovai ir turi papildomų funkcijų, kurių nėra mėgėjiškuose modeliuose (pvz., smūginį gręžimą). 

Gręžtuvų tipai: smūginis, rankinis, kampinis gręžtuvas

  • Smūginiai gręžtuvai, skirti skylėms kietose medžiagose (pavyzdžiui, betone) gręžti, naudoja pneumatinio smūgio funkciją

  • Rankiniai gręžtuvai geriausiai tinka darbui su mediena

  • Kampiniai gręžtuva skirti gręžti sunkiai prieinamose vietose, dažniausiai naudojami profesionalų

  • Stiklo gręžtuvai – itin tikslūs įrankiai su deimantiniais grąžtais, kuriuos galima lengvai apdoroti stiklinius paviršius

  • Suktuvai-gręžtuvais suderina savyje dviejų įrankių funkcijas. Jie atlieka bazinius gręžtuvo darbus funkcijas, tačiau dėl ribotos galios dažniausiai netinka sudėtingesniems remonto ir statybos darbams. Vis dėlto, yra brangesnių suktuvų-gręžtuvų modelių, kurie savo galimybėmis beveik nenusileidžia smūginiams gręžtuvams. Naudodami tokio tipo gręžtuvą galima lengvai išgręžti daug didesnio skersmens skyles kietesnėse medžiagose nei naudodami mėgėjišką įrangą.

Svarbiausi parametrai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Ieškodami jums tinkamo suktuvo-gręžtuvo, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius parametrus. Pagal juos bus galima nustatyti, ar konkretus modelis tinka mūsų parengtoms užduotims.

Gręžtuvo galia

Galia – pagrindinis kriterijus renkantis suktuvą-gręžtuvą, nes ji lemia prietaiso gebėjimą dirbti su įvairiomis medžiagomis. Galioja taisyklė, kad kuo didesnė galia, tuo didesnis prietaiso našumas. Suktuvo-gręžtuvo, kuriuo dažniausiai atliekami nesudėtingi buities darbus, galia turėtų siekti 500-600 W, o namų dirbtuvėms skirto gręžtuvo – 700-800 W. Profesionalios įrangos, kuriai neturėtų kilti problemų gręžiant labai kietas medžiagas, galia dažnai siekia arba viršija 1000 W ribą.

Sukimo momentas

Sukimo momentas, išreiškiamas niutonmetrais (Nm) ir rodo prietaiso pajėgumą. Didelis sukimo momentas reikalingas didelėms ertmėms gręžti ir masyviems varžtams atsukti. Kuo didesnis sūkio momentas, tuo galingesnis grąžtas. Didžiausias smūginių gręžtuvų sūkio momentas siekia net iki 70 Nm.

Sukimosi greitis

Sukimosi greitis lemia darbo greitį ir efektyvumą. Klasikinis gręžtuvas veikia sukamojo judesio principu, o smūginis grąžtas papildomai naudoja grįžtamąjį grąžto judesį, todėl galima lengviau gręžti į kietus statybinių medžiagų paviršius.

Gręžtuvo maitinimo tipai

Maitinimo šaltinio tipas yra svarbus prekės pasirinkimo kriterijus, nes nuo jo priklauso darbo patogumas ir įrenginio galia. Grąžtai su maitinimo kabeliu gali turėti didesnę galią, tačiau jų mobilumą riboja kabelis, kuris gali gerokai suvaržyti veikimo nuotolį ir judesių amplitudę. Tokiu atveju reikės susirasti artimesnį elektros lizdą arba investuoti į prailgintuvą.

Antrasis maitinimo variantas – įkraunamas akumuliatorius. Tokį gręžtuvą galima naudoti visur, kur tik norite, neprisijungiant jo prie elektros tinklo. Akumuliatorinį gręžtuvą galite pasiimti su savimi į kelionę arba dirbti su juo sode, tačiau jis turi trūkumų. Tokio tipo gręžtuvu galite naudotis tik tol, kol išsikraus akumuliatorius. Dalis gamintojų savo siūlomus prietaisus iš karto komplektuoja su papildomais akumuliatoriais, kurie užtikrina didesnį darbo autonomiškumą. Tačiau visada išlieka rizika, kad gręžtuvas gali išsikrauti darbo metu. Be to, neretai akumuliatoriniai gręžtuvai būna silpnesni už maitinamus iš tinklo ir negali atlikti tokių pačių darbų. Brangesni profesionalams skirti akumuliatoriniai prietaisais yra pakankamai galingi, kad be problemų atliktų sudėtingesnes užduotis.

Prieš perkant gręžtuvą svarbu apsvarstyti, kam jį naudosite. Jei retkarčiais ketinate atlikti tik smulkius renovacijos darbus, pakaks nesmūginio gręžtuvo ar suktuvo-gręžtuvo. Jei ieškote galingesnio įrankio, galinčio atlikti sunkesnius renovacijos ir statybos darbus, rekomenduojame rinktis smūginį gręžtuvą. Tokio tipo įrankis gali dirbti su kietomis medžiagomis, pavyzdžiui, betonu ar marmuru. Smūginiai gręžtuvai turi plaktuko atjungimo funkciją, kuri praverčia, kai dirbate su minkštomis medžiagomis.

Kam reikalingi smūginiai gręžtuvai?

Smūginiai gręžtuvai yra universalūs prietaisai, nepakeičiami kiekvienuose namuose. Jie pravers, kai ant sienų norėsite pakabinti paveikslus ar nuotraukų rėmelius, padės pritvirtinti televizorių, spinteles, lentynas ir kitus daiktus. Tokie grąžtai gali būti naudojami ne tik skylėms gręžti, bet ir kitiems darbams, pavyzdžiui, grąžtą galima naudoti dažams ir skiediniui maišyti, grąžtams ir kitiems įrankiams poliruoti ir galąsti, varžtams įsukti ar net paviršiams šlifuoti. Priklausomai nuo to, kokiam darbui norime naudoti grąžtą, galite įsigyti papildomų priedų, kad darbas būtų lengvesnis, greitesnis ir patogesnis.

Naudingi priedai ir funkcijos

Kiekvienas gręžtuvas naudoja specializuotus grąžtus, kuriais galima dirbti su įvairiomis medžiagomis. Medienai, metalui ar betonui, skirtas specialus grąžto tipas, besiskiriantis savo forma ir papildomomis savybėmis. Naudodami galingesnį grąžtą galėsite gręžti skyles ne tik minkštesnėse medžiagose (metale, betone ir t. t.), bet ir turėsite galimybę gręžti daug didesnio skersmens angas. Be grąžtų, taip pat pravers priedai ir įranga, kurie mūsų darbą padarys patogesnį. Neslystančia danga padengta pagalbinė rankena užtikrina saugų sukibimą ir slopina vibraciją, neleisdama gręžtuvui išslysti iš rankų. Papildoma naudinga funkcija – gręžimo gylio ribotuvas, leidžiantis gręžti pasikartojančias to paties dydžio skyles.