Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti automobilinį šaldytuvą

Maisto išsaugojimas kelionėje yra labai svarbus. Tam puikiai pasitarnauja automobilinis šaldytuvas. Automobiliniai šaldytuvai kainuoja sąlyginai nedaug, todėl, mėgstantiems keliauti, ši investicija tikrai atsipirks. Na, o mes padėsime išsirinkti jums tinkamiausią variantą.

Automobiliniai šaldytuvai skirstomi į termoelekrinius ir kompresorinius. 

Termoelektriniai šaldytuvai

Termoelektrinis šaldytuvas geriausiai tiks neilgoms išvykoms, kuomet norimą temperatūrą reikia palaikyti tik kelionės metu. Jie skirti temperatūros palaikymui, o ne produktų atšaldymui.

Jų veikimo principas labai paprastas – per du skirtingus besiliečiančius metalus paleidžiama elektros srovė. Priklausomai nuo elektros srovės krypties, šių metalų pagalba šaldytuve esantys daiktai yra šaldomi arba šildomi. Termoelektriniai automobiliniai šaldytuvai įšąla gan lėtai ir gali palaikyti tik tam tikru laipsniu žemesnę temperatūrą nei aplinkoje. Dažniausiai ji būna apie 20–30 °C žemesnė už aplinkos temperatūrą. Todėl, karštą vasaros dieną termoelektriniame šaldytuve bus tiesiog neįmanoma laikyti greičiau gendančius produktus. Šių šaldytuvų privalumas tas, kad dėka paprastesnės technologijos jie yra lengvesni, patogiau pernešami ir ilgiau tarnauja.

Kompresoriniai šaldytuvai

Kompresorinis variantas gana ekonomiškas, naudoja minimaliai elektros energijos. Dauguma modelių turi elektronikos sistemą, jei nustatyta temperatūra nėra pasiekta per trumpą laiką viduje arba temperatūra buvo nustatyta žemiau -12 °C, šaldytuvas automatiškai reaguoja padidindamas kompresoriaus apsukas. Kai nustatyta temperatūra yra pasiekta, sistemos jungikliai grąžina kompresoriaus darbą į ekonominį režimą. Taip taupoma elektros energija.

Kompresoriniai automobiliniai šaldytuvai veikia panašiai kaip ir paprasti šaldytuvai. Juose yra kompresorius, kondensatorius, vožtuvas ir garintuvas. Dėl sudėtingos technologijos, šio tipo šaldytuvus mašinoje reikia įmontuoti taip, kad jiems tektų kuo mažiau vibracijos. Jie šaldo greitai, gali palaikyti minusinę temperatūrą nepriklausomai nuo aplinkos.

Šaldytuvo talpa

Talpą reikia rinktis priklausomai nuo to, kiek gėrimų ir maisto planuojate imti. Automobilinių šaldytuvų talpos svyruoja nuo 20 iki 50 l. Svarbiausia, kad šaldytuvas būtų optimalus jūsų poreikiams, o patį įrenginį galima saugiai patalpinti automobilyje.

Jei renkatės 25 l talpos šaldytuvą, jį pildant reikia palikti maždaug 5 l laisvos vietos, kuri yra būtina, kad jis gerai šaldytų.

30 litrų talpos šaldytuve sutalpinsite produktų maždaug 4–5 asmenims, tačiau be gėrimų. Jeigu šaldytuvą naudosite būtent gėrimams, būtinai atkreipkite dėmesį į jo gylį. Prekės aprašyme turėtų būti nurodyti du gylių variantai: viso šaldytuvo ir viduje esančios pakuotės. 

Šaldymo temperatūra

Šaldymo metu temperatūros skirtumas tarp šaldymo kameros ir aplinkos oro gali siekti nuo 16 iki 30°C. Tad, jei lauke labai karšta, šaldytuve nebus palaikoma labai žema temperatūra, tačiau jos pilnai pakaks tam, kad produktai neatitirptų. Nepamirškite, kad termoelektriniai šaldytuvai skirti temperatūros palaikymui, o ne produktų atšaldymui. Dėl šios priežasties prieš kelionę norimus produktus geriau sušaldyti namuose, o automobilinis šaldytuvas padės išlaikyti jų esamą temperatūrą visos kelionės metu.

Didesniu šaldymu pasižymi kompresoriniai šaldytuvai, kurių pažangesni modeliai gali pasiūlyti net -20°C siekiančią temperatūrą.

Elektros maitinimo šaltiniai

Paprastesni automobilinių šaldytuvų modeliai gali būti prijungiami prie 12V įtampos, taigi temperatūrą palaikys tik automobilyje. Tokio modelio pagrindinis minusas – būtinybė atjungti šaldytuvo maitinimą sustojimų metu. Priešingu atveju automobilio akumuliatorius tiesiog išsikraus. Tačiau, jei šaldytuvą renkatės trumpoms kelionėms, toks variantas išties puikus. Modernesni prietaisai turi maitinimą iš 220V elektros tinklo, todėl šaldytuvą galėsite prijungti prie įprasto elektros lizdo. Taip ir produktai per naktį išliks šalti, ir akumuliatorius liks sveikas.


Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |