Informacija
Prekių katalogas

Projektoriaus pasirinkimo ypatumai

Namų kino projektoriai dar nėra itin populiarūs Lietuvoje, tačiau vis daugiau žmonių susidomi šia preke. Bigbox.lt  nesnaudžia ir daug dirba šioje tendencijoje. Juk tai puiki pramoga namams, kurios metu visa šeima gali pasiruošti pilną stalą vaišių filmams ir kartu susėdę stebėti ekraną bei daug juoktis ar net verkti kartu. Tokios pramogos gali stipriai suartinti, be to, nepamirškite, jog investuojate į išties ilgalaikį daiktą, o ne vienkartinius bilietus į kino teatrą. Šis namų „kino teatras“ sužavi vis daugiau žmonių, tačiau didžiausios bėdos prasideda tuomet, kai reikia išsirinkti tinkamą projektorių.

Kraštinių santykis renkantis projektorių

Kraštinių santykis renkantis projektorių yra itin svarbus akcentas, apie kurį turėtumėte žinoti kuo daugiau. Tad, štai pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti prieš įsigydami šį daiktą:

  • 16:9 formatas. Jeigu turite plačiaekranį DVD, HDTV ar Blu-Ray, tokiu atveju, 16:9 kraštinių santykis yra geriausias sprendimas. Svarbu paminėti, jog rinkoje yra išties daug tokių projektorių, o nemažai jų sukurta specialiai aukštos kokybės namų kino sistemoms. 

  • 4:3 formatas. Tai ganėtinai didelis formatas. Visgi, dauguma projektorių šiomis dienomis yra gaminami su aukščiau minėtu 16:9 kraštinių santykiu, todėl gali būti sudėtinga surasti Jums tinkamą modelį, kuris užtikrintų gerą vaizdo kokybę.

  • 2.40:1 formatas. Rinkoje galima rasti ir nemažai platesnių nei 16:9 filmų. Tokiu atveju, jeigu daugelis Jūsų mėgstamų filmų yra kiek didesnio formato, 2.40:1 kraštinių santykis gali būti pats geriausias sprendimas. 

Skiriamosios gebos ir kiti akcentai

  • 1280x720. Itin ilgą laikotarpį tai buvo pati populiariausia skiriamoji geba. Tokie projektoriai pasižymi išties nebloga video kokybe.
  • 1280x800. Tokia skiriamoji geba yra hibridinė – ji gali atvaizduoti 720p aukštos raiškos vaizdą taip pat kaip ir XGA ir WXGA (standartinės kompiuterių gebos). Jeigu stebite tokį turinį, kuris apima ne tik vaizdą, bet ir kompiuterio duomenis arba tiesiog naršote internete, šis formatas bus pats tinkamiausias.
  • 1920x1080. Tokioje skiriamojoje geboje rodomi HDTV 1080i signalai. Iš esmės, tai leidžia gauti ryškiausius HD turinio šaltinių vaizdus.
  • 4k. Tai naujausia prieinama skiriamoji geba, kartais dar vadinama Ultra HD. Visgi, 4k projektorių kaina yra ganėtinai didelė, todėl, jeigu ieškote ko nors šiek tiek pigiau – galbūt tai nėra pats geriausias variantas būtent Jums.

Visgi, rinkdamiesi projektorių turėtumėte nepamiršti atkreipti dėmesio ir į kitus papildomus dalykus, pavyzdžiui: kokios lempos yra naudojamos (kaitinamosios arba led), kokio dydžio yra projektorius (didesnis ar mini). Be to, atkreipkite dėmesį į tai ar projektorius yra lazerinis, ar ne.

Projektoriai internetu pigiau

Projektoriai vis dar nėra itin populiari prekė, tačiau su kiekviena diena šio produkto perkamumas vis labiau auga. Daug daugiau žmonių nori investuoti į ką nors ilgalaikio, tačiau nemaža dalis nusprendžia nebeįsigyti projektoriaus vien dėl to, jog šio kaina yra išties nemaža. Visgi, nereikėtų išsigąsti – visuomet galite atrasti gerą ir kokybišką variantą pigiau. Geriausias būdas tai padaryti –  ieškoti įvairių reikalingų prekių būtent internetu, kadangi ten pateikiami pasiūlymai neretai būna gerokai pigesni. Pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje bigbox.lt tikrai rasite projektorių už Jums prieinamą kainą – nesvarbu ar tai bus tiesiog pigesnis variantas, o galbūt prekė su nemaža akcija. Viskas, ką turite padaryti, tai tik užsukti į šį internetinį puslapį ir apsižvalgyti. Nepamirškite atkreipti dėmesio į kraštinių santykį, skiriamąją gebą ir kitas būtent Jums asmeniškai svarbias funkcijas.