Informacija
Prekių katalogas

Šilumos siurbliai

Bigbox.lt internetinėje parduotuvėje Šilumos siurbliai kategorijoje parduodamos garsių gamintojų Cooper & Hunter, Samsung, Airwell, Hisense, Elit prekės. Šilumos siurbliai kategorijoje kainos prasideda nuo 139,00 €. Šioje kategorijoje Bigbox.lt parduotuvėje prekių kiekis 91. Kairėje pusėje esančių filtrų pagalba lengvai keiskite norimus prekių atributus, kad kuo lengviau rastumėte sau tinkamiausią produktą. Tinkamą šios kategorijos prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų biure Kaune.

Oro kondicionierius ar šilumos siurblys. Ką išsirinkti 2024 metais?

Ieškote geriausio būdo atvėsinti savo namus? Norite sužinoti, kaip veikia skirtingos vėsinimo sistemų bei išsiaiškinti jų privalumus ir trūkumus? Čia papasakosime apie oro kondicionierių bei šilumos siurblių ypatumus, privalumus ir trūkumus.

Oro kondicionieriai – populiarus patalpų vėsinimo sprendimas, todėl tikriausiai jau žinote, kaip jis veikia. Tačiau pastaruosius kelerius metus jiems į pamainą vis dažniau ateina šilumos siurbliai. Tikriausiai ne vienam kyla klausimas, kuo jie skiriasi nuo įprastų oro kondicionierių. Ar abiejų tipų prietaisai veikia vienodai gerai? Kokias galimybes jie siūlo? 

Oro kondicionierių ir šilumos siurblių skirtumai

Tiek oro kondicionieriai, tiek ir šilumos siurbliai veikia naudodami tą patį principą. Jie paima šilumą iš vienos izoliuotos erdvės ir atiduoda ją į kitą. Oro kondicionierius paima šilumą iš patalpos ir perkelia ją į išorę, todėl namuose tampa vėsiau ir jaukiau. Šilumos siurbliai taip pat gali tai daryti, tačiau nuo oro kondicionierių jie skiriasi tuo, kad atlikti ir atvirkštinį procesą. Paprasčiau tariant, jie gali paimti šilumą iš lauko ir atiduoti ją į vidų, šildydami vidaus patalpas šaltu metų laiku.

Oro kondicionavimo sistema veikia gana paprastai: joje naudojamas šaldymo agentas, kuris teka uždaru kontūru, nuolat keičiant slėgį jis garuoja ir vėl kondensuojasi, pernešdamas šilumą iš vidinės prietaiso dalies į išorinę. Vidinį įrenginį sudaro garintuvo ritė, o išorinį – kondensatorius, kompresorius ir ventiliatorius. Mūsų namuose esanti šiluma yra paimama per šilumokaičius, o paskui lauko modulyje ventiliatorius ją išsklaido į išorę.

Šilumos siurbliai gali perduoti ir paimti šilumą iš skirtingos terpės:

 • Aeroterminiai šilumos siurbliai šilumą atiduoda (vėsindami) arba paima (šildydami) iš oro

 • Geoterminiai šilumos siurbliai šilumą atiduoda (vėsindami) arba paima (šildydami) iš žemės

Šioje apžvalgoje daugiausiai kalbėsime apie aeroterminius šilumos siurblius, kurie yra panašiausi į įprastus oro kondicionierius. Kaip ir kondicionieriai jie naudoja šaldymo skystį, kuris cikliškai garuoja ir kondensuojasi perduodamas šilumą į patalpos vidų arba išorę. Šilumos siurblį sudaro tie patys komponentai kaip ir oro kondicionierių. Vienintelis skirtumas – papildomas atbulinis vožtuvas, galintis pakeisti šilumos perdavimo kryptį. Šilumos siurblys gali tiek vėsinti, tiek ir šildyti patalpą, tačiau daro tai skirtingais būdais:

 • Oras-oras šilumos siurbliai dirba pūsdami į patalpą šaltą arba karštą orą (panašiai kaip oro kondicionieriai)

 • Oras-vanduo šilumos siurbliai perduoda šilumą į vandenį, todėl jie gali šildyti buities reikmėms ir šildymui naudojamą vandenį ir perduoti jį į radiatorius, grindinį šildymą arba ventiliatorinius šilumokaičius (konvektorius).

Tiek įprasti oro kondicionieriai, tiek oro šilumos siurbliai efektyviai vartoja elektros energiją, padeda kontroliuoti drėgmę ir skatina oro cirkuliavimą, todėl namuose sukuriama sveikesnė aplinka. Abiejų tipų sistemų vidiniuose blokuose galima sumontuoti specialius filtrus, kurie ne tik pagerina patalpų oro kokybę, bet ir prailgina įrenginio tarnavimo laiką.

Oro kondicionierių privalumai

Kai kuriose situacijose oro kondicionierių privalumai gali tapti svarbesni už papildomas galimybes, kurias siūlo oro siurbliai.

 • Pagrindinė oro kondicionierių užduotis – palaikyti tinkamą temperatūrą. Būdami vėsinimo specialistai, jie suprojektuoti specialiai šiam tikslui, todėl labiau tinka patalpoms, kurias tenka nuolat vėsinti arba, kurios turi alternatyvią šildymo sistemą.

 • Oro kondicionieriams paprastai reikia mažesnių pradinių įrengimo išlaidų nei šilumos siurbliams. Tai, žinoma, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant vėsinimo reikalavimus, įrenginio vietą ir patalpų dydį.

 • Oro kondicionieriai būna įvairių formų ir dydžių, jie tinka skirtingoms erdvėms. Mažesniems butams skirti mobilieji modeliai beveik nereikalauja papildomo diegimo ir išorinio bloko, o sudėtingesnės aušinimo sistemos išnaudoja modulinę architektūrą, pavyzdžiui, gali turėti kelis vidinius blokus ir tik vieną išorinį arba prisijungti prie pastate sumontuotos ortakių sistemos.

Šilumos siurblių privalumai

Šilumos siurbliai, palyginti su oro kondicionieriais, turi daug pranašumų, kurie visų pirma susiję su jų universalumu:

 • Šilumos siurblys sukuria vieningą sistemą, kuri užtikrina vėsinimą ir šildymą. Visi šilumos siurbliai gali būti naudojami vėsinimui, tačiau „oras-vanduo“ tipo sistemos turi papildomą privalumą – jos gali tiekti buitinį karštą vandenį. Tai idealiai tinka tiems, kurie nori "trys viename" sprendimo visiems savo poreikiams tenkinti.

 • Paprastesnė namų buhalterija. Kadangi šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui naudojama viena sistema, teks apmokėti tik vieną sąskaitą už suvartotą elektros energiją.

 • Šilumos siurblys gali naudoti švarią atsinaujinančią ir, susidarius aplinkybėms, savo pačių sukurtą elektros energiją. Todėl jis yra ekologiškesnis nei kitos šildymo sistemos, kuriose naudojamas kuro degimas. Be to, toks šildymo būdas yra saugesnis, nes nereikia rūpintis pavojingomis išmetamosiomis dujomis arba degiu kuru.

Kada rinktis oro kondicionierių, o kada šilumos siurblį?

Oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai turi savų privalumų, tai kuris iš jų geresnis? Atsakymas nėra toks paprastas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, ir jis priklauso nuo individualių poreikių. Štai keletas veiksnių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis tarp įprasto oro kondicionieriaus ir šilumos siurblio:

 • Diegimo kaštai. Nors oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai yra universalios ir lengvai pritaikomos sistemos, tačiau vieno ar kito sprendimo pasirinkimą gali nulemti jam skirtas biudžetas. Diegiant vėsinimo ar vėsinimo-šildymo sistemą galimi kanaliniai ir bekanaliai variantai. „Oras-vanduo“ tipo šilumos siurblį reikės sujungti su radiatoriais, grindiniu šildymu arba ventiliatoriniais šilumokaičiais, o tai gali reikšti esminį namo atnaujinimą arba idealiai tikti, jei namuose šie elementai jau yra sumontuoti.

 • Oro sąlygas. Nors žiemos dabar ne tokios atšiaurios kaip anksčiau, tačiau neretai pasitaiko dienų, kai oro temperatūra nukrenta žemiau ribos, kai oro terpę naudojantys šilumos siurbliai nebegali dirbti efektyviausiu režimu. Šilumos, kurią reikia paimti iš lauko ir pernešti į patalpas lieka mažai, todėl šilumos siurbliams tenka dirbti ilgiau, kad būtų užtikrintos komfortiškos gyvenimo sąlygos. Jei dirbdamas optimaliu režimu šilumos siurblys perneša kelis kartus daugiau šilumos energijos nei suvartoja pats, tai spustelėjus šaltukui jis pradeda veikti panašiu efektyvumu kaip įprastas elektrinis šildytuvas. Todėl aeroterminį šilumos siurblį pravartu derinti su pagalbinėmis šildymo sistemomis, kurias būtų galima įjungti esant žemai temperatūrai.

 • Vėsinimo, šildymo ir karšto vandens poreikiai. Galbūt jau turite šildymo sistemą, kuri jus tenkina arba kurios neįmanoma atsisakyti, ir jums reikia tik vėsinimo? Sudėję tinkamus prioritetus lengvai rasite atsakymą, kokį variantą pasirinkti.

Oro kondicionierių ir šilumos siurblių konstrukcijos tipai

Oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai skirstomi pagal konstrukciją ir montavimo sprendimus.

 • Monoblokai. Visos tokio oro kondicionieriaus elementai sumontuoti viename korpuse. Karštis iš kondicionieriaus gali būti šalinamas pro ortakį, orlaidę arba vėdinimo kanalą. Tokio tipo modeliai, pavyzdžiui, mobilūs kondicionieriai, pasižymi mažiausiu efektyvumu ir aukščiausiu triukšmo lygiu, bet yra nepamainomi tais atvejais, kai nėra galimybės įdiegti išorinį kondicionieriaus bloką.

 • „Split“ tipo sistemos. „Split“ tipo oro sistemos yra populiariausia oro kondicionierių rūšis. Tokį įrenginį sudaro du blokai – vidinis ir išorinis – tarpusavyje sujungti izoliuotais variniais vamzdeliais, kuriais teka šaldantis skystis.

 • „Multi-split“ tipo sistemos. „Multi-split“ tipo oro kondicionieriai ir šilumos siurbliai, sukonstruoti tuo pačiu principu kaip ir „split“ modeliai. Jie skiriasi tuo, kad prie vieno galingo išorinio bloko yra prijungiami keli vidiniai moduliai.

Vidinių modulių tipai

 • Sieniniai

 • Palubiniai

 • Grindiniai

 • Kasetiniai

 • Kanaliniai

Vidinio modulio pasirinkimą lemia montavimo sprendimai ir vizualinis efektas, kurį norima pasiekti. Renkantis atskirus vidaus įrenginius, reikėtų nepamiršti, kad jų montavimo vieta ir būdas turi įtakos oro paskirstymui patalpoje, todėl sprendimus geriausia pritaikyti atsižvelgiant į konkrečias sąlygas. Ten, kur norima tolygiai paskirstyti orą iš centrinio taško, verta apsvarstyti galimybę įrengti kasetinius arba kanalinius blokus, kurie idealiai dera su pakabinamų lubų sistemomis. Kita vertus, sieniniai variantai gerai tinka aukštoms patalpoms be pakabinamų lubų.