Informacija
Prekių katalogas

Atminties kortelės

Telefonams, fotoaparatui, vaizdo kamerai, vaizdo registratoriui, kompiuteriui ar kitai įrangai praverčia atminties kortelės. Tai yra išorinės duomenų laikmenos tipas. Kaip ir sako pats pavadinimas, šios laikmenos yra kortelės pavidalo, šiek tiek primenančios SIM korteles, kurias dedame į savo mobiliuosius telefonus. Tačiau užuot priimdamos ryšį, atminties kortelės kaupia duomenis. Nors dažniausiai yra vos poros cm ilgio, atminties kortelės gali talpinti dešimtis ar net šimtus gigabaitų jūsų duomenų. Populiariausi yra du atminčių kortelių formatai – SD atminties kortelės ir mažesnio dydžio, micro SD kortelės. Tiesa, daugumai microSD kortelių parduodamas specialus adapteris, į kurį įdėjus mažą kortelę, galima nuskaityti tokias korteles ir su įprastu SD kortelių skaitytuvu.

Per Bigbox siūlome internetu įsigyti skirtingos talpos WD, Transcend, Silicon Power, SanDisk, Samsung, Kingston, Adata ir kitų gamintojų atminties korteles. Mūsų prekių kataloge rasite mažesnės (4GB, 8GB), vidutinės (16GB, 32GB) ar labai didelės talpos (64GB, 128GB, 256GBir daugiau) atminties korteles.

Renkantis svarbu žinoti, kokio dydžio kortelė dedasi į jūsų įrenginį. Paprastai tai nurodoma jo specifikacijoje arba šalia angos, į kurią dedasi būtent atminties kortelė. Kaip jau minėjome, dauguma microSD kortelių parduodamos su adapteriu. Mažąją kortelę įdėjus į adapterį, galima viską dėti į paprastos SD kortelės skaitytuvą ir ji veiks puikiai. Turėkite omenyje, kad tai yra patogus, bet ne idealus sprendimas. Adapteris gali (nors nebūtinai taip ir padarys) sulėtinti duomenų įrašymą bei perrašymą.

Itin svarbus yra duomenų skaitymo greitis. Jeigu kortelė yra itin talpi, tačiau iš jos duomenys bus skaitomi labai lėtai – kokia nauda iš tos didelės talpos? Veikimo greitį galima greitai nustatyti, vos pažiūrėjus į SD kortelės klasę. Paprastai išskiriamos trys klasės:

  •          Speed klasė (lėčiausia) – duomenys įrašomi nuo 2MB/s (2 lygis) iki 10 MB/s greičiu (10 lygis)
  •          Ultra High Speed (UHS) klasė – čia duomenys rašomi greičiau. Lėčiausias rašymas yra 1 klasės UHS (10MB/s), o greičiausias – 3 klasės UHS (30MB/s)
  •          Video speed klasė – žymima raide V prieš klasės numerį. Klasės numeris čia yra tolygus minimaliam įrašymo greičiui, tad V15 – bent 15MB/s, o V90 – bent 90MB/s.

Klasę pažinsite pažiūrėję į pavadinimą arba paskaitę prekių charakteristikos lentelę bei pasižiūrėję į padidintą, aukštos raiškos nuotrauką prekių kataloge. Jeigu norite išorines duomenų laikmenas pirkti pigiau nei įprastai, prenumeruokite mūsų naujienlaiškį, kad pirmieji gautumėte informaciją apie prekių pasiūlos atnaujinimus, išpardavimus bei akcijas. Prenumeratoriai pirmieji sužino nuolaidų kodus, gauna dovanas bei naujausias prekes. Jeigu domina žemesnė kaina, net nedvejokite prieš prenumeruodami Bigbox naujienlaiškį.