Informacija
Prekių katalogas

Elektroninės skaityklės

Bigbox.lt internetinėje parduotuvėje Elektroninės skaityklės kategorijoje parduodamos garsių gamintojų Pocketbook, KOBO, ONYX, ONYX BOOX, KINDLE prekės. Elektroninės skaityklės kategorijoje kainos prasideda nuo 14,85 €. Šioje kategorijoje Bigbox.lt parduotuvėje prekių kiekis 92. Kairėje pusėje esančių filtrų pagalba lengvai keiskite norimus prekių atributus, kad kuo lengviau rastumėte sau tinkamiausią produktą. Tinkamą šios kategorijos prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų biure Kaune.

Kaip išsirinkti  el. knygų skaityklę?

Prieš keletą metų daug kam atrodė, kad interneto pramogos nukonkuruos knygų skaitymą. Tačiau paaiškėjo, kad knygos vis dar nesiruošia užleisti pozicijų, o didelę dalį šios sėkmės lemia el. knygų skaityklės – nešiojamieji įrenginiai, skirti elektroninėms knygoms skaityti.

El. knygų skaityklė yra labai patogus sprendimas, nes tokie įrenginiai yra kompaktiški ir visada gali būti šalia. El. knygų skaityklėje vienu metu galima turėti net iki tūkstančio skirtingų knygų, o specialus „E Ink“ ekranas labai primena paprastą popierių. Nuo ko pradėti pažintį su šiais įrenginiais? Kokią skaityklę pasirinkti iš daugybės skirtingų variantų?

Kam skirta el. knygų skaityklė?

El. knygų skaityklę gali naudoti kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus. Šiuo įrenginiu bus patenkinti tiek tie, kurie skaito daug ir dažnai, tiek tie, kurie knygas skaito tik retkarčiais. El. knygų skaityklė pravers universitete, keliaujant, darbe ir mokykloje.

El. knygų skaityklės yra tokios intuityvios, kad nereikia jokių ypatingų įgūdžių jomis naudotis. Net pagyvenę žmonės jų valdymą perpranta vos per keletą minučių. O naudos yra daug. Įsivaizduokite, kad bet kuriuo momentu galite atidaryti bet kurią jums įdomią knygą. Nereikia keliauti į knygyną ar biblioteką.

El. knygų skaityklės ekranas – dydis, raiška, tipas

Kokią el. knygų skaityklę pasirinkti? Į ką atkreipti dėmesį? Daugelis iš mūsų pirmiausia žiūri į ekrano dydį. Didžioji dalis rinkoje esančių el. knygų skaityklių turi kompaktišką 6 colių ekraną. Tačiau jei ketinate skaityti komiksus ar techninės literatūros knygas ar PDF failus, geriau pasirinkti didesnį ekraną, pvz., 7 ar 8 colių. El. knygų skaityklę su 10 colių ekranu įvertins vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau nepamirškite, kad toks didelis ekranas labiau tiks naudoti namuose.

Kas yra „E Ink“ ekranas?

El. knygų skaityklės naudoja elektroninio popieriaus technologiją, vadinamą „E Ink“. Didžiausi šios technologijos privalumai yra šie:

  • Puslapių išvaizda primena tradicinį popierių

  • Mažesnis akių nuovargis, palyginti su LCD ekranais

  • Galimybė skaityti net esant ryškiai saulės šviesai

  • Mažas energijos suvartojimas

  • Platus matymo kampas

El. knygų skaityklės su spalvotu ekranu

Dauguma el. knygų skaityklių turi juodai baltą ekraną. Tačiau rinkoje pasirodė ir tokių modelių, kurie naudoja „E Ink Color“ technologiją (pvz., „Kaleido“) ir gali rodyti visą spalvų gamą. Tokią el. knygų skaityklę verta rinktis, jei kasdien skaitote daug komiksų ar žurnalų. El. knygų skaityklės su spalvotu ekranu taip pat praverčia, jei naudojate įrenginį vadovėliams ar techninei literatūrai su spalvotomis iliustracijomis bei schemomis peržiūrėti. Tačiau reikia turėti omenyje, kad spalvoti ekranai kainuoja brangiau, be to, jie pasižymi mažesniu kontrastu nei nespalvoti modeliai, todėl tekstas juose atvaizduojamas kiek prasčiau.

Ar ekrano raiška turi reikšmės?

Kalbant apie ekrano raišką, šiuo metu standartu laikomi 1448 x 1072 pikseliai. Senesniuose ir pigesniuose el. knygų skaityklėse raiška gali būti mažesnė, pavyzdžiui, 1024 x 758 arba 800 x 600 pikseliai. Didesnė raiška suteikia geresnį detalių matomumą ir ryškesnes raides, kas turi įtakos skaitymo komfortui.

Kokį apšvietimą pasirinkti?

Daugumoje el. knygų skaityklių naudojamos technologijos, leidžiančios skaityti tamsoje be išorinio šviesos šaltinio. Vartotojas gali reguliuoti ekrano ryškumą pagal apšvietimo sąlygas, o brangesnių el. knygų skaityklių modelių atveju galima reguliuoti ir šviesos spalvinę temperatūrą. Geriausios el. knygų skaityklės turi specialius šviesos intensyvumo jutiklius, kurie automatiškai pritaiko ekrano kraštuose sumontuotų diodų galią pagal esamas apšvietimo sąlygas.

Skaityklė su jutikliniu ekranu ar mygtukais?

El. knygų skaityklės, kaip ir planšetės, turi jutiklinius ekranus. Toks sprendimas leidžia greitai ir intuityviai naršyti, pavyzdžiui, pasirinkti tam tikras knygas iš virtualios bibliotekos, jas atidaryti ir vartyti puslapius. Brangesni skaityklių modeliai turi specialius rašiklius, kuriais galima piešti, žymėti teksto fragmentus ir rašyti tiesiai ant jutiklinio ekrano.

El. knygų formatai

Trys pagrindiniai el. knygų formatai yra ePUB, MOBI ir PDF. Ką daryti, jei norime atidaryti ir kitus failų formatus, pavyzdžiui, TXT, DOC, DOCX, HTML ar RTF? Tokiu atveju verta pasitikrinti, ar pasirinktas el. knygų skaityklės modelis gali juos perskaityti. Blogiausiu atveju teks konvertuoti dokumentus iš vieno formato į kitą prieš juos perkeliant į skaityklę. Tačiau tai padaryti labai nesunku.

Koks ryšys bus reikalingas?

Norint tiesiogiai atsisiųsti failus į el. knygų skaityklę, sinchronizuoti skaityklę su kitais įrenginiais ar greitai atnaujinti programinę įrangą, įrenginys privalo turėti belaidžio ryšio funkciją. Tad net jei domina pigesnė el. knygų skaityklė, pasirūpinkime, kad įrenginys palaikytų „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“.

Vidinė atmintis – ar „microSD“ kortelė reikalinga?

Kiek vidinės atminties privalo turėti skaityklė? Šiuo metu standartas yra 8, 16 GB, o aukštesnės klasės įrenginiai gali turėti 32 GB vietos duomenims saugoti. Kasdieniam naudojimui tokios vidinės atminties kiekio visiškai pakanka, tačiau jei planuojate skaityti didelius PDF failus, peržiūrėti grafinius projektus ar komiksus, gali prireikti papildomai įsigyti microSD kortelę. Prieš pirkdami atminties kortelę įsitikinkite, kad skaityklė turi jai skirtą lizdą.

Papildomos el. knygų skaityklės funkcijos

Renkantis, kokią el. knygų skaityklę pasirinkti, verta atkreipti dėmesį į papildomas šių įrenginių funkcijas, kurios gerokai pagerina skaitymo komfortą. Be minėtosios „E Ink“ technologijos ar ekrano apšvietimo, el. knygų skaityklės gali pasiūlyti tokias funkcijas:

  • Automatinis turinio pritaikymas ir automatinis vaizdo pasukimas

  • Nemokami mobilieji žaidimai, pavyzdžiui, kortos ar šachmatai

  • Prieiga prie vertimo funkcijos

  • Teksto konvertavimas į kalbą, t. y., bet kokio teksto failo skaitymas balsu

  • Galimybė sinchronizuotis su debesų paslauga

  • Integruotas garsiakalbis, kad būtų galima naudotis garso knygomis

  • Atsparumas vandeniui.

Geriausi priedai el. knygoms

Pabaigai verta paminėti keletą papildomų priedų, kuriuos verta įsigyti renkantis el. knygų skaityklę:

  • Skaityklės dėklas / viršelis – specialiai pritaikytas dėklas ne tik apsaugo ekraną nuo atsitiktinių pažeidimų, bet ir siūlo daug naudingų funkcijų. Dėklas gali automatiškai užmigdyti/pabudinti skaityklę uždarant/atidarant viršelį. Skaityklės viršelis taip pat gali turėti įmontuotą akumuliatorių, kuris įkrauna skaityklės bateriją ir žymiai prailgina veikimo laiką vienu įkrovimu

  • Įkrovikliai – įkroviklis skaityklei praverčia itin retai. Todėl gamintojai dažnai prie komplekto prideda tik micro USB/USB-C laidą, kuriuo skaityklę galima įkrauti tiesiai iš USB prievado kompiuteryje. Taip pat galima naudoti standartinį išmaniojo telefono įkroviklį

  • Išorinės baterijos (powerbankai) – jei kelionėje jūsų skaityklė išsikraus, tai nereiškia skaitymo pabaigos. Išorinė baterija greitai papildys jos akumuliatoriaus lygį

  • Laikiklis ir stovas el. knygų skaityklei

  • Ekrano valymo rinkinys.