Charakteristikos
Charakteristikos | |
Gamintojas | AEG/Electrolux |
Garų funkcija | Nėra |
Gylis | 75 mm |
Plotis | 155 mm |
Spalva | Balta |
Aukštis | 155 mm |
Garantinis laikotarpis | 24 mėn. |
Prekės kategorija | Džiovyklės |
Kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę
Vis rečiau matome skalbinius džiovinamus balkonuose ar namų kiemuose. Žmonės nebesikrato inovacijų, o namuose vis dažniau atsiranda skalbinių džiovyklė, kuri su džiovinimu susidoroja greitai ir efektyviai. Tačiau kai tiek daug gamintojų siūlo skirtingų tipų modelius, kaip pasirinkti tinkamą? Šis gidas padės išsiaiškinti modelių skirtumus, džiovyklių privalumus ir trūkumus.
Džiovyklių tipai
Gamintojai siūlo 3 skirtingų tipų skalbinių džiovykles:
Ventiliacinės džiovyklės. Šio tipo džiovyklės siurbia orą iš aplinkos, jį įkaitina ir įpučia į dideliu greičiu besisukantį būgną. Ten oras išgarina drėgmę susikaupusią skalbiniuose. Karštas oras ir drėgmė pašalinami iš patalpos pro atvirą langą arba ventiliavimo angą. Deja, šio tipo džiovyklės veikimo metu labai įkaitina ir sudrėkina patalpą, todėl būtina pasirūpinti gera patalpos ventiliavimo sistema. Ventiliacinių džiovyklių pliusas- gera kaina.
Kondensacinės džiovyklės. Kondensacinę džiovyklę galima montuoti gerai vėdinamos patalpos vietoje, nes jai nereikalinga išorinė ventiliavimo sistema. Iš skalbinių surinkta drėgmė yra talpinama specialioje talpoje, kurioje susikaupusį skystį reikia reguliariai ištuštinti. Kai kuriuose modeliuose skystis nubėga į skalbimo mašinos naudojamą kanalizaciją.
Džiovyklės su šilumos siurbliu. Tai kondensacinių džiovyklių rūšis. Šios džiovyklės drabužių išskiriamą orą atšaldo ir jį nusausina. Tokio tipo džiovyklės naudoja dvigubai mažiau elektros energijos nei tradicinės. Jos ne tik dirba tyliau, bet ir švelniau elgiasi su skalbiniais nei kitų tipų džiovyklės.
Kaip veikia šilumos siurblys?
Džiovyklės veikia uždaru režimu. Nei karštas oras, nei drėgmė nėra paleidžiami į išorę. Vietoje to, oras nukreipiamas į garintuvą, kur yra atšaldomas. Temperatūrų pokytis priverčia garus virsti vandens lašeliais, o susikaupęs skystis pašalinamas drenažiniais kanalais. Likęs oras vėl įšildomas ir įpučiamas į būgną.
Pučiamas karštas ir drėgnas oras vėsinamas vienoje sistemos pusėje šaldymo skysčiu užpildytos hermetiškos vamzdelių grandinės pagalba. Sušilęs šaldymo skystis virsta dujomis ir patenka į kompresorių, kuris aukšto slėgio pagalba dar labiau įkaista. Tada karštos dujos vamzdeliais nukreipiamos į tolimesnę radiatorių zoną, kur jos vėl sušildo ką tik pravėsusią ir drėgmės atsikračiusią oro srovę.
Šilumos siurblys leidžia dvigubai sumažinti elektros poreikius. Jau nekalbant apie tai, kad vonios kambarys visada išlieka sausas ir vėsus.
Kada verta rinktis skalbyklę-džiovyklę?
Ne visi namuose nori dviejų skirtingų prietaisų, vieniems tai per brangu, kitiems namų erdvės užkrovimas. Tokiu atveju verta rinktis skalbyklę-džiovyklę. Kaip jau supratote, ji ne tik skalbia bei gręžia, bet ir džiovina drabužius. Deja, norint išdžiovinti visus skalbinius, teks tai daryti per du kartus. Džiovinant skalbinius jiems reikia daugiau erdvės, kad jie tinkamai išdžiūtų. Taip pat, specializuotos džiovyklės ar skalbyklės turi daugiau naudingų funkcijų ir programų nei skalbyklė-džiovyklė.
Džiovyklės talpa
Talpa yra matuojama tokiu pat principu kaip ir skalbyklių t. y. kilogramais. Jei jums įdomu kaip atrodo kilogramas skalbinių, tai vieno asmens drabužių komplektas, įskaitant kelnes, apatinį trikotažą, kojines ir rankšluostį. Džiovyklių talpa gali siekti nuo 3 iki 9 kilogramų. Didelės talpos būgnas užtikrina geresnį oro cirkuliavimą, pagreitina skalbinių džiovinimą ir sumažina energijos sąnaudas. Papildoma erdvė, taip pat, sumažina skalbinių glamžymosi, klosčių kiekį.
Energijos suvartojimas
Energijos klasės skirstomos paprastai, kaip ir dauguma buities elektros prietaisų. Mažiausiai elektros energijos suvartoja šilumos siurblius turinčios džiovyklės. Joms paprastai suteikiama A+++ energijos efektyvumo klasė. Šilumos siurblys padeda sumažinti energijos poreikius, neprailgindamas džiovinimo laiko. Taip pat, tobulinamos ir paprastos kondensacinės džiovyklės. Geriausi šio tipo modeliai turi A, A+ arba A++ energijos efektyvumo klasę.
Temperatūros nustatymai ir naudingos funkcijos
Dėl galimybės rinktis temperatūrą, džiovyklės tinka įvairiems audiniams džiovinti. Galite būti tikri, kad nepažeidžiama jų struktūra bei palaikoma optimali drėgmė. Dauguma džiovyklių turi du temperatūros režimus, skirtus medvinei ir sintetiniams audiniams. Kai kurios džiovyklės turi programas, skirtas šilkui ar vilnai.
Sulipusiems skalbiniams atskirti naudojamas reversinis būgno darbo režimas. Jo metu būgnas sukasi į skirtingas puses, o tarp klosčių patekęs oras užtikrina tolygų džiovinimą. Dar viena naudinga funkcija- raukšlių priežiūra. Ji naudojama norint užtikrinti, kad ilgiau džiovyklėje užsibuvusius skalbinius būtų lengviau išlyginti
Jutiklinis džiovinimas
Dar viena funkcija leidžianti gerokai sumažinti elektros energijos sąskaitą. Džiovinimo ciklas reguliuojamas atsižvelgiant į skalbinių drėgnumą, kuris nustatomas įmontuotais jutikliais. Baigiantis džiovinimo ciklui, šildymo elementas atjungiamas. Į skalbinius pradedamas pūsti vėsesnis kambario temperatūros oras. Taip pašalinamas drabužių elektrostatinis krūvis.
Garų programa
Garų funkcija visada naudojama po džiovinimo. Garai padeda skalbiniams atgauti apimtį ir stangrumą, medžiagos mažiau glamžosi. Taip pat, pašalinami nemalonūs kvapai, bakterijos bei dulkiu erkutės - tai yra labai svarbu alergiją turintiems žmonėms.