imontuojama 01imontuojama 01

Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvas – virtuvės širdis. Jį renkantis labai svarbu išanalizuoti savo poreikius – susirasti tokį prietaisą, kuris geriausiai juos patenkins, be reikalo nešvaistydamas brangiai kainuojančios elektros energijos.

Šaldytuvų tipai

Gamintojai siūlo skirtingus šaldytuvų modelius, galinčius patenkinti įvairių vartotojų poreikius ir tinkančius skirtingo dydžio ir stiliaus virtuvėms. 
placeholder image

Amerikinio tipo šaldytuvai

Stilingi didelės talpos įrenginiai, apjungiantys šaldytuvo ir šaldiklio funkcijas. Jie yra didesni už tradicinius šaldytuvus. Jie turi dvejas duris duris. Šaldiklio zona gali būti įrengta prietaiso šone (vadinamasis „Side-by-Side“ variantas) arba apačioje (angl. „French Door“).

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Šaldytuvai-šaldikliai

Šie įrenginiai turi atskirą šaldiklio zoną, kuri gali būti įmontuota įrenginio apačioje arba viršuje. To paties tūrio prietaisai gali turėti skirtingų dydžių šaldiklius. Įrenginiai, kurių zonos padalintos 70/30 proporcijomis užtikrina didelę šaldytuvo erdvę, skirtą šviežių maisto produktų laikymui, o 60/40 ir 50/50 modeliai skirti tiems, kuriems reikia talpaus šaldiklio maisto atsargoms.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Vertikalūs šaldikliai

Atskirą šaldiklį nesunku įkomponuoti į virtuvės interjerą. Tokie šaldikliai būna skirtingų matmenų: maži, spintelės dydžio ar visaverčio šaldytuvo aukščio.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Šaldytuvai

Atskirą šaldiklį nesunku įkomponuoti į virtuvės interjerą. Tokie šaldikliai būna skirtingų matmenų: maži, spintelės dydžio ar visaverčio šaldytuvo aukščio.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Šaldymo dėžės

Atskirą šaldiklį nesunku įkomponuoti į virtuvės interjerą. Tokie šaldikliai būna skirtingų matmenų: maži, spintelės dydžio ar visaverčio šaldytuvo aukščio.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Vyno šaldytuvai

Atskirą šaldiklį nesunku įkomponuoti į virtuvės interjerą. Tokie šaldikliai būna skirtingų matmenų: maži, spintelės dydžio ar visaverčio šaldytuvo aukščio.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
saldytuvai 08

Įmontuojamos technikos matmenys

Kokį šaldytuvą pasirinkti – įmontuojamą ar laisvai stovintį? Priimant sprendimą reikia atižvelgti į kelis dalykus.

Šių tipų šaldytuvai visų pirma skiriasi talpa. Laisvai stovintys šaldytuvai yra talpesni nei analogiškų matmenų montuojami modeliai. Montuojami įrenginiai yra sukonstruoti taip, kad galėtų dirbti uždaroje erdvėje. Juos lengva priderinti prie virtuvės interjero, tačiau kartą pastačius, sunkiau perkelti į kitą vietą.

Svarstant pasirinkimo galimybę verta atminti, kad naujos kartos laisvai stovintyss šaldytuvai ir šaldikliai išsiskiria stilingu dizainu ir neretai tampa svarbiausiu virtuvės aplinkos akcentu. Tokie prietaisai yra lankstesni ir neretai kainuoja mažiau už analogiškų galimybių įmontuojamus modelius.

Kaip parinkti vietą šaldytuvui?

Prieš pradėdami rinktis konkretų modelį, išsiaiškinkime, kokio dydžio prietaisą galėsime pastatyti savo virtuvėje:
imontuojama 05

1. Tiksliai išmatuokime planuojamos vietos aukštį, gylį ir plotį.

2. Įsitikinkime, kad mūsų pasirinktas prietaisas tikrai tilps pro mūsų buto ar namo duris ir kad pakaks vietos jam nugabenti į stovėjimo vietą.

3. Palikime pakankamai erdvės vyriams bei durims. Nuspręskime, į kurią pusę jos turėtų atsidaryti.

4. Užtikrinkime pakankamai vietos oro cirkuliavimui – įrenginio viršuje, šonuose bei už galinės sienelės reikia palikti bent 1-2 cm tarpelius. Tai ypač svarbu, kai šaldytuvas yra montuojamas į virtuvės spintelę. Taip pat nereikėtų šaldytuvo statyti šonu prie pat sienos.

5. Nestatykite šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra žemesnė nei 13 °C. Parinkime jam vietą sausoje ir gerai vėdinamoje vietoje.

saldytuvai 10

Šaldytuvo atšildymas

Šėrkšnas – šaldytuvo priešas. Jis sendina maistą ir verčia prietaisą dirbti visu pajėgumu. Todėl verta rinktis modelį, aprūpintą bešerkštne technologija. 

Bešerkšnė technologija

Ja aprūpinti geriausi šaldytuvai. Jutikliai ir nuolatinė ventiliacija užtikrina labai tolygią temperatūrą visame šaldytuvo tūryje. Todėl nesudaromos sąlygos šerkšno ir ledo kristalų formavimuisi. Maisto produktai ilgiau išlieka švieži ir išlaiko skonines savybes. Be to, prietaisas nuolat dirba optimaliu režimu, taupydamas elektros energiją ir užtikrindamas didesnį ilgaamžiškumą.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Automatinis atšildymas

Bešerkšnio darbo režimo neturintys prietaisai dažnai būna aprūpinti automatinio atšildymo sistema. Atsiradus ledo sluoksniui, įrenginiai atjungia šaldymą ir trumpam pakelia apšerkšnijusių elementų temperatūrą: atitirpęs vanduo ir viduje susikaupęs kondensatas nubėga į specialią talpą, o vėliau iš jos yra išgarinamas.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Rankinis atšildymas

Tradicinis kovos su šerkšnu metodas vis dar naudojamas pigiuose modeliuose. Tai reiškia, kad šaldytuvą ir šaldiklį teks atšildyti rankiniu būdu. Labai svarbu, kad šaldiklio sienelės visada būtų švarkios ir nepadengtos šerknu, nes tai gerokai padidina elektros energijos sąnaudas.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Skaitmeninio inverterio kompresorius

Tradiciniai šaldytuvų kompresoriai dirba su pertraukomis. Pakilus temperatūrai šaldytuvo viduje virš nustatytos ribos, jie triukšmingai įsijungia ir veikia tol, kol pasiekiamas numatytas vėsumo lygis. Tuo tarpu naujos kartos nuolat veikiančiais skaitmeninio inverterio kompresoriai dirba nuolatos skirtingu intensyvumu.
imontuojama 06

Skaitmeninio inverterio kompresorius gali reaguoti į menkiausius temperatūros pokyčius, didindamas arba mažindamas savo darbo greitį. Karštą dieną, dažnai atidarinėjant šaldytuvo dureles arba įdėjus į jį neatvėsusių maisto produktų, toks kompresorius pradeda veikti visu pajėgumu, o pasiekęs reikiamą temperatūrą palaiko vėsumo lygį, naudodamas labai mažai elektros energijos.

Skaitmeninio inverterio kompresorius veikia labai tyliai net tada, kai jam tenka suktis pilnu pajėgumu. Efektyvi temperatūros kontrolės sistema užtikrina, kad jam tai daryti tektų labai retai. Todėl kompresorius mažiau dėvisi, ir „Samsung“ jam suteikia net 10 metų garantiją.

Daugiazonės vėsinimo sistemos

Kai kurie šaldytuvų modeliai turi dvi ar net tris nepriklausomai viena nuo kitos dirbančias vėsinimo sistemas. Jos savarankiškai kontroliuoja šaldytuvo ir šaldiklio darbą. Toks sprendimas turi kelis privalumus.
imontuojama 06

Taupo elektros energiją

Vėsinimo sistemų darbą kontroliuoja jutikliai ir mikrokompiuteris, kuris fiksuoja menkiausius temperatūros pokyčius. Todėl šaltas oras yra pučiamas tada, kada to reikia ir ten, kur to reikia.

Palaiko optimalų temperatūros režimą ir drėgnumo lygį

Vienoje prietaiso zonoje pasirinkti temperatūros nustatymai nedaro įtakos kitos zonos darbui. Be to, į šaldytuvo zoną nėra pučiamas sausas šaldiklio oras, ir aukštas drėgnumas leidžia ilgiau išlaikyti maisto produktų šviežumą.

Neleidžia susimaišyti kvapams

Oras cirkuliuoja vienos zonos viduje, todėl ne visada malonūs maisto kvapai nepasklinda po visą šaldytuvo tūrį.

Metal Cooling

Metalas – puikus temperatūros laidininkas. Metalinės šaldytuvo sienelės ne tik puikiai atrodo, bet ir tolygiai paskirsto šaltį po visą šaldytuvo zoną. „Metal Cooling“ taip pat sulaiko šaltį ir vėsų orą viduje, atidarius šaldytuvo dureles ir greitai kompensuoja šilumos nuostolius, kai durelės vėl uždaromos.
imontuojama 06

Vandens ir ledo dalytuvas

Šalto vandens ir ledukų dalytuvas – naudinga funkcija, kurios privalumus tikrai įvertinsite karštą vasaros dieną. Gamintojai siūlo šaldytuvus su rankiniu būdu pildomais ir prie vandentiekio prijungiamais dalytuvais. 
imontuojama 06

Neprijungtas dalytuvas

Ekonominis, bet praktiškas sprendimas – vandens talpa, telpanti į šaldytuvo durų lentyną. Prireikus, ją galima išimti, kad liktų daugiau vietos kitiems maisto produktams.

Prijungiamas dalyvuvas

Rinkdamiesi prie vandentiekio jungiamą dalytuvą, visu pirma įsitikinkite, ar galėsite jį prijungti prie vamzdžio. Rekomenduojama, kad prietaisas nuo artimiausios vandens jungties nebūtų nutolęs daugiau nei 1,5 m atstumu.

Kas lemia maisto kokybę?

Vis daugiau šaldytuvų modelių yra aprūpinami technologijomis, kurios užtikrina produktų šviežumą, skonį ir padeda išsaugoti jų maistines savybes.
imontuojama 06

Kontroliuojamas oro drėgnis

Šią funkciją turintys prietaisai sukuria optimalias sąlygas daržovių, mėsos ir žuvies laikymui. Jų dėka sulėtėja bakterijų dauginimosi procesas, sumažėja nemalonių kvapų.

Greitasis užšaldymas užšaldymas

Jo metu maisto produktuose nespėja susiformuoti dideli ledo kristalai, kurie pažeidžia vaisių ir daržovių audinių struktūrą. Tokiu būdu apdoroti produktai labai ilgai išlaiko natūralų skonį.

Specializuotos šaldytuvo zonos

Čia sukuriamos optimalios sąlygos įvairių maisto produktų laikymui. Gamintojai siūlo net kelis skirtingus šaldytuvo skyrių tipus:

imontuojama 06

0 °C zona

Stalčius, kuriame pastoviai palaikoma itin žema temperatūra. Joje laikoma mėsa, žuvis, sviestas ar sūris du kartus ilgiau išlaiko savo maistines savybes. Tokiame maiste nesiformuoja ledo kristalai, išėmus iš šaldytuvo produktus galima iš karto valgyti arba naudoti maisto ruošoje.

imontuojama 06

Šviežumo zona

Skirta mėsos žuvies ir daržovių laikymui. Joje palaikoma pora laipsnių žemesnė temperatūra nei likusioje šaldytuvo dalyje, tačiau ji svyruoja, priklausomai nuo pasirinkto šaldytuvo darbo režimo.

imontuojama 06

Daugiafunkcė zona

Ji veikia autonomiškai nuo likusios šaldytuvo dalies. Ši zona prisitaiko prie mūsų poreikių. Pasirinkę optimalų temperatūrinį režimą, joje galime laikyti daržoves (+3°C), mėsą ir žuvį (0°C) arba užšaldyti įvairius maisto produktus (-5°C).

Ar nauji šaldytuvai garsiai dirba?

Šaldytuvo skleidžiamas garsas skiriasi nuo prietaise naudojamos vėsinimo technologijos.
imontuojama 06

Šaldytuvai su bešerkšne sistema dirba šiek tiek garsiau už kitus įrenginius. Triukšmo lygį galima sumažinti tinkamai suderinus šaldytuvo kojeles. Tačiau lyginant su anksčiau gamintais modeliais, šiuolaikiniai prietaisai veikia labai tyliai.

Triukšmo lygis yra nurodomas šaldytuvo aprašyme. Jis yra išreiškiamas decibelais (dB (A). Nauji šaldytuvai vidutiniškai šaldytuvas skleidžia 36-45 dB (A) garsą, kuris prilygsta bibliotekoje girdimiems garsams.

Kiek elektros suvartoja šaldytuvas?

Šaldytuvas – vienas daugiausiai elektros energijos naudojančių įrenginių mūsų namuose. Todėl renkantis naują šaldytuvą jo ekonomiškumas yra labai svarbus kriterijus.
imontuojama 06

Šaldytuvas – vienas daugiausiai elektros energijos naudojančių įrenginių mūsų namuose. Visi įrenginiai yra skirstomi į energijos efektyvumo klases.

Šaldytuvai ir šaldikliai yra skirstomi į raidėmis pažymėtas klases nuo A iki G. Naujoji A energijos efektyvumo klasė apims šaldytyvus ir šaldiklius, kurie maždaug maždaug 60 proc. efektyvesni už senąjį A+++ standartą atitinkančius modelius.

Etiketėje taip pat nurodoma, kiek elektros energijos prietaisas suvartoja per metus. Be to, ji papildyta naujomis triukšmo klasėmis (nuo A iki D), kurios paaiškina decibelais (dB) pateikiamą triukšmo lygį.

2021 m. etiketės versijoje taip pat išvysite QR kodą. Jis nukreipia į ES produktų duomenų bazę (EPREL), kurioje rasite gaminio duomenų lapą ir visą informaciją apie energijos vartojimo efektyvumą.