imontuojama 01imontuojama 01

Kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę?

Ši apžvalga padės išsiaiškinti skalbinių džiovyklių veikimo principus ir išsirinkti modelį, kuris geriausiai patenkins jūsų poreikius.

Skalbinių džiovyklių tipai

Gamintojai siūlo skirtingų tipų skalbinių džiovykles:
placeholder image

Ventiliacinės džiovyklės

Tokie įrenginiai įsiurbia orą, įšildo jį kaitinimo elementu ir įpučia į dideliu greičiu besisukantį būgną, kur oras išgarina skalbiniuose susikaupusią drėgmę. Karštis ir drėgmė pašalinami iš patalpos į kanalizacijos angą, lauko sienos išvestį arba, jeigu nėra tokios galimybės, – pro langą išvestą žarną.

placeholder image

Kondensacinės džiovyklės

Joms nereikalinga išorinė ventiliavimo sistema. Todėl kondensacinę džiovyklę galima montuoti bet kurioje gerai vėdinamos patalpoje. Iš skalbinių ištraukta drėgmė yra renkama specialioje talpoje. Susikaupusį vandenį reikia reguliariai šalinti. Tačiau taip pat galima tokią džiovyklę prijungti prie kanalizacijos sistemos ir iš jos šalinti drėgmę be vartotojo įsikišimo.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Džiovyklės su šilumos siurbliu

Tai taupiausia kondensacinių džiovyklių rūšis. Šie įrenginiai atšaldo iš drabužių išskiriamą orą ir jį nusausina. Šilumos siurblį turinčios džiovyklės vartoja dvigubai mažiau elektros energijos už tradicinius kondensacinius įrenginius. Jos švelniau elgiasi su skalbiniais ir dirba tyliau už kitų tipų džiovykles.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Energijos suvartojimas

Mažiausiai elektros energijos suvartoja šilumos siurblius turinčios džiovyklės.
skalbykles_11

Džiovyklės su šilumos siurbliais dažniausiai priklauso A+++ energijos efektyvumo klasei. Šie prietaisai sugeba perdirbti skalbinių išskiriamą šilumą ir panaudoti ją džiovinimui. Šilumos siurblys veikia naudojant visas džiovinimo programas ir padeda bemaž dvigubai sumažinti energijos poreikius, neprailgindamas džiovinimo laiko.

Gamintojai taip pat tobulina ir paprastas kondensacines džiovykles. Geriausi šio tipo modeliai turi A, A+ arba A++ energijos efektyvumo klasę.

Kiekvieno modelio aprašyme yra pateikiama ne tik energijos efektyvumo klasė, bet ir vidutinis metinis elektros energijos suvartojimas.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblį turinčios džiovyklės veikia uždaru režimu. Vietoje to, kad karšta drėgno oro srovė būtų paleista į išorę, ji nukreipiama į garintuvą, kur yra atšaldoma. Staigus temperatūros pokytis priverčia garus virsti vandens lašeliais. Susikaupęs kondensatas pašalinamas drenažiniais kanalais, o išdžiovintas oras vėl įkaitinamas ir išpučiamas į džiovyklės būgną.
dziovykle_05

Oro srovės atšaldymu, o vėliau jos įšildymu rūpinasi uždaras mechanizmas, sudarytas iš šaldymo skysčiu užpildytos hermetiškos vamzdelių grandinės ir ją supančių radiatorių, pro kuriuos pučiama oro srovė.

Vienoje sistemos pusėje esančiuose vamzdeliuose kaupiasi šaltas skystis, kuris atšaldo pro radiatorius pučiamą karštą ir drėgną orą. Sušilęs šaldymo skystis virsta dujomis ir patenka į kompresorių, kuris aukšto slėgio pagalba dar labiau įkaista. Tada karštos dujos vamzdeliais nukreipiamos į tolimesnę radiatorių zoną, kur jos vėl sušildo ką tik pravėsusią ir drėgmės atsikračiusią oro srovę. Atidavusios šilumą orui, dujos vėl pavirsta skysčiu, krenta slėgis, o kartu su juo ir šaldymo skysčio temperatūra.

Šilumos siurblys leidžia dvigubai sumažinti elektros poreikius. Jau nekalbant apie tai, kad vonios kambarys visada išlieka sausas ir vėsus.

Džiovyklės talpa

Džiovyklės talpa yra matuojama tokiu pačiu būdu kaip ir skalbyklių, t.y. kilogramais.
dziovykle_06

Kilogramą skalbinių sudaro vieno asmens drabužių komplektas, įskaitant kelnes, apatinį trikotažą, kojines ir rankšluostį.
Džiovyklių talpa, priklausomai nuo modelio, ir gali siekti nuo 3 iki 9 kilogramų.

Didelės talpos būgnas užtikrina geresnį oro cirkuliavimą, pagreitina skalbinių džiovinimą ir sumažina energijos sąnaudas. Papildoma erdvė taip pat leidžia gerokai sumažinti sunkiai išlyginamų klosčių kiekį.

Kada verta rinktis skalbyklę-džiovyklę?

Ne visuose namuose yra vietos dviem prietaisams. Tokiais atvejais gelbsti skalbyklė-džiovyklė. Ji ne tik skalbia bei gręžia, bet ir džiovina drabužius. Norint išdžiovinti pilną skalbinių įkrovą, teks tai daryti per du kartus. Mat džiovinant skalbinius jiems reikia daugiau erdvės nei skalbimo metu. Be to, specializuoti įrenginiai paprastai turi daugiau naudingų skalbimo ir džiovinimo programų nei skalbyklės-džiovyklės.

Skalbimas – 8 kg

skalbykles_08

Džiovinimas – 5 kg

skalbykles_09

Drėgmės šalinimo būdai

Ventiliacinės džiovyklės iš skalbinių ištrauktą drėgmę šalina pro specialią išvestį, kurią būtina nukreipti į kanalizaciją arba angą lauko sienoje. Jeigu jūsų namuose nėra galimybės įdiegti tokį perteklinės drėgmės šalinimo būdą, geriausia rinktis kondensacinę džiovyklę. Mat ji surenka drėgmę į specialią talpą, kurią teks reguliariai tuštinti.
imontuojama 05

 Kada išvestis į kanalizaciją ar į lauką yra būtina?
Tuo atveju, jei įsigijote ventiliacinę džiovyklę. Mat tokio tipo prietaisai, nepasirūpinus tinkama išvestimi, labai stipriai įšildo ir užgarina patalpą.

 Kada galima išsiversti be papildomos išvesties?
Ji nėra būtina kondensacinėms ir šilumos siurblį turinčioms džiovyklėms, kurios drėgmę kaupia specialioje talpoje. Tokiu atveju drėgmę teks šalinti rankiniu būdu, reguliariai tuštinant susikaupusią drėgmę.

Temperatūros nustatymai ir naudingos funkcijos

Reguliuojama temperatūra leidžia džiovinti įvairių tipų audinius, nepažeidžiant jų struktūros ir užtikrinant lyginimui, laikymui ar dėvėjimui optimalų drėgnumą. 
imontuojama 05

 Medvilnės ir sintetinių daudinių džiovinimas – šiuos darbo režimus siūlo absoliuti dauguma skalbinių džiovyklių.

 Gležni audiniai – programa leidžianti švelniai ir efektyviai džiovinti šilkinius ir vilnonius drabužius.

 Reversinis būgno režimas. Jo metu būgnas sukasi į skirtingas puses. Tarp klosčių patenkantis oras gerokai pagreitina džiūvimą ir užtikrina jo tolygumą.

 Raukšlių profilaktikos programa – palengvinai ilgai gulėjusių audinių lyginimą, džiovinimo pabaigoje ilgai vartydama skalbinius ir užkirsdama kelią gilių raukšlių atsiradimui. 

Garų programa

Garais apdoroti skalbiniai atgauna apimtį ir stangrumą. Jų dėka medžiagos mažiau glamžosi. Kita naudinga garų savybė – jie pašalina nemalonius kvapus. 
dziovykle_09

Pūkų filtras

Tam, kad kondensacinė džiovyklė su šilumos siurbliu veiktų pačiu efektyviausiu būdu ir vartotų mažiausiai elektros energijos, drėgmę kaupiantis kondensatorius turi visada būti švarus. Šią užduotį atlieka pūkų filtras. 
dziovykle_10

Kuo pūkų filtras geresnis, tuo mažiau nešvarumų patenka į kondensatorių, kuriam užsiteršus, mažėja džiovyklės efektyvumas, todėl verta rinktis džiovykles, turinčias dviejų sluoksnių pūkų filtrus.

Šį filtrą reikia valyti po kiekvieno džiovinimo. Ypač patogu, kai džiovyklė turi savaime išsivalantį kondensatorių. 

Batų krepšys

Su šiuo į džiovyklės būgną statomu priedu galima džiovinti išplautus batus, pliušinius žaislus ir ypač gležno audinio drabužius. Įstatę batų krepšį naudokite jam skirtą džiovinimo programą.
dziovykle_11

Jutiklinis džiovinimas

Ši naudinga funkcija taip pat leidžia gerokai sumažinti elektros energijos sąskaitą.
dziovykle_12

Įrenginio viduje įmontuoti jutikliai analizuoja džiovinamų skalbinių drėgnumą ir atsižvelgdami į jį, reguliuoja džiovinimo ciklą.

Džiovinimo darbams einant į pabaigą, yra atjungiamas šildymo elementas ir į skalbinius pradedamas pūsti vėsesnis kambario temperatūros oras.

Taip pašalinamas drabužių elektrostatinis krūvis, audinių gijos išsitiesina ir atgauna lankstumą.

Vertikalaus statymo sistema

Tam, kad skalbyklės ir džiovyklės komplektas užimtų mažiau vietos, šiuos įrenginius galima pastatyti vertikaliai vienas ant kito. Tai galima padaryti naudojant tvirtinimo sistemą. Patogu, kai ši sistema turi ištraukiamą stalčių, ant kurio galima pasidėti džiovinti paruoštus ir jau išdžiovintus skalbinius.
dziovykle_13

Džiovyklės montavimas nišoje arba spintoje

Džiovyklės darbui reikalingas nuolatinis oro srautas, kurį ji pasiima iš patalpos. Todėl šio prietaiso negalima montuoti kompaktiškoje spintoje. Minimalus atstumas iki džiovyklės šonuose turi sudaryti 2,5 cm, gale – 5 cm, o priekyje turi būti numatyta 40-50 cm erdvė. Jeigu skalbimo mašina ir džiovyklė montuojamos kartu, nišos arba spintos priekyje turi būti bent 45 cm vėdinimo anga.
dziovykle_14