Tokie įrenginiai įsiurbia orą, įšildo jį kaitinimo elementu ir įpučia į dideliu greičiu besisukantį būgną, kur oras išgarina skalbiniuose susikaupusią drėgmę. Karštis ir drėgmė pašalinami iš patalpos į kanalizacijos angą, lauko sienos išvestį arba, jeigu nėra tokios galimybės, – pro langą išvestą žarną.
Joms nereikalinga išorinė ventiliavimo sistema. Todėl kondensacinę džiovyklę galima montuoti bet kurioje gerai vėdinamos patalpoje. Iš skalbinių ištraukta drėgmė yra renkama specialioje talpoje. Susikaupusį vandenį reikia reguliariai šalinti. Tačiau taip pat galima tokią džiovyklę prijungti prie kanalizacijos sistemos ir iš jos šalinti drėgmę be vartotojo įsikišimo.
Tai taupiausia kondensacinių džiovyklių rūšis. Šie įrenginiai atšaldo iš drabužių išskiriamą orą ir jį nusausina. Šilumos siurblį turinčios džiovyklės vartoja dvigubai mažiau elektros energijos už tradicinius kondensacinius įrenginius. Jos švelniau elgiasi su skalbiniais ir dirba tyliau už kitų tipų džiovykles.
Džiovyklės su šilumos siurbliais dažniausiai priklauso A+++ energijos efektyvumo klasei. Šie prietaisai sugeba perdirbti skalbinių išskiriamą šilumą ir panaudoti ją džiovinimui. Šilumos siurblys veikia naudojant visas džiovinimo programas ir padeda bemaž dvigubai sumažinti energijos poreikius, neprailgindamas džiovinimo laiko.
Gamintojai taip pat tobulina ir paprastas kondensacines džiovykles. Geriausi šio tipo modeliai turi A, A+ arba A++ energijos efektyvumo klasę.
Kiekvieno modelio aprašyme yra pateikiama ne tik energijos efektyvumo klasė, bet ir vidutinis metinis elektros energijos suvartojimas.
Oro srovės atšaldymu, o vėliau jos įšildymu rūpinasi uždaras mechanizmas, sudarytas iš šaldymo skysčiu užpildytos hermetiškos vamzdelių grandinės ir ją supančių radiatorių, pro kuriuos pučiama oro srovė.
Vienoje sistemos pusėje esančiuose vamzdeliuose kaupiasi šaltas skystis, kuris atšaldo pro radiatorius pučiamą karštą ir drėgną orą. Sušilęs šaldymo skystis virsta dujomis ir patenka į kompresorių, kuris aukšto slėgio pagalba dar labiau įkaista. Tada karštos dujos vamzdeliais nukreipiamos į tolimesnę radiatorių zoną, kur jos vėl sušildo ką tik pravėsusią ir drėgmės atsikračiusią oro srovę. Atidavusios šilumą orui, dujos vėl pavirsta skysčiu, krenta slėgis, o kartu su juo ir šaldymo skysčio temperatūra.
Šilumos siurblys leidžia dvigubai sumažinti elektros poreikius. Jau nekalbant apie tai, kad vonios kambarys visada išlieka sausas ir vėsus.
Kilogramą skalbinių sudaro vieno asmens drabužių komplektas, įskaitant kelnes, apatinį trikotažą, kojines ir rankšluostį.
Džiovyklių talpa, priklausomai nuo modelio, ir gali siekti nuo 3 iki 9 kilogramų.
Didelės talpos būgnas užtikrina geresnį oro cirkuliavimą, pagreitina skalbinių džiovinimą ir sumažina energijos sąnaudas. Papildoma erdvė taip pat leidžia gerokai sumažinti sunkiai išlyginamų klosčių kiekį.
Kada išvestis į kanalizaciją ar į lauką yra būtina?
Tuo atveju, jei įsigijote ventiliacinę džiovyklę. Mat tokio tipo prietaisai, nepasirūpinus tinkama išvestimi, labai stipriai įšildo ir užgarina patalpą.
Kada galima išsiversti be papildomos išvesties?
Ji nėra būtina kondensacinėms ir šilumos siurblį turinčioms džiovyklėms, kurios drėgmę kaupia specialioje talpoje. Tokiu atveju drėgmę teks šalinti rankiniu būdu, reguliariai tuštinant susikaupusią drėgmę.
Medvilnės ir sintetinių daudinių džiovinimas – šiuos darbo režimus siūlo absoliuti dauguma skalbinių džiovyklių.
Gležni audiniai – programa leidžianti švelniai ir efektyviai džiovinti šilkinius ir vilnonius drabužius.
Reversinis būgno režimas. Jo metu būgnas sukasi į skirtingas puses. Tarp klosčių patenkantis oras gerokai pagreitina džiūvimą ir užtikrina jo tolygumą.
Raukšlių profilaktikos programa – palengvinai ilgai gulėjusių audinių lyginimą, džiovinimo pabaigoje ilgai vartydama skalbinius ir užkirsdama kelią gilių raukšlių atsiradimui.
Kuo pūkų filtras geresnis, tuo mažiau nešvarumų patenka į kondensatorių, kuriam užsiteršus, mažėja džiovyklės efektyvumas, todėl verta rinktis džiovykles, turinčias dviejų sluoksnių pūkų filtrus.
Šį filtrą reikia valyti po kiekvieno džiovinimo. Ypač patogu, kai džiovyklė turi savaime išsivalantį kondensatorių.
Įrenginio viduje įmontuoti jutikliai analizuoja džiovinamų skalbinių drėgnumą ir atsižvelgdami į jį, reguliuoja džiovinimo ciklą.
Džiovinimo darbams einant į pabaigą, yra atjungiamas šildymo elementas ir į skalbinius pradedamas pūsti vėsesnis kambario temperatūros oras.
Taip pašalinamas drabužių elektrostatinis krūvis, audinių gijos išsitiesina ir atgauna lankstumą.