Charakteristikos
Charakteristikos | |
Gamintojas | Mamibot |
Dulkių siurblio tipas | Elektrinės šluota |
Laido ilgis | 1.8 m |
Prekės kategorija | Dulkių siurbliai |
Kaip išsirinkti dulkių siurblį robotą

Visi sutiks, kad grindų valymas nėra maloniausias užsiėmimas. Tačiau daugumai vis dar sunku patikėti, kad varginantis dulkių siurbimas gali būti pakeistas autonominiu robotu. Robotų siurblių modelių daugėja, todėl susiduriama su pasirinkimo problema. Tinkamai pasirinktas robotas – siurblys privalo visiškai pakeisti rankinį grindų siurbimą namuose. Mes pateiksime kelis naudingus patarimus ieškantiems tinkamiausio varianto.
Abu variantai turi savų pliusų ir minusų. Šluojantį robotą rinkitės mažose patalpose, pvz.: butuose, kuriuose dominuoja lygios grindys, nešasi minimalus purvo kiekis ir renkasi dulkės. Toks robotas yra tylesnis ir dažnai pigesnis. Tai - ekonomiškas pasirinkimas, nes robotas nėra galingas. Tačiau svarbu žinoti, kad tokio roboto nepakaks žmonėms turintiems besišeriančius naminius gyvūnus ar kilimus. Tokiu atveju reiktų rinktis siurbiantį robotą. Jis yra kur kas galingesnis. Jis puikiai susidoroja su kilimuose esančiais nešvarumais, naminių gyvūnų plaukais, jo ratai didesni, todėl gali įveikti net iki 2.5 cm slenksčius.
Nors dauguma siurblių robotų yra sauso valymo, tačiau galima rasti ir tokių, kurie turi dvejopą funkciją (sauso valymo ir plovimo).
Kuo ji bus didesnė, tuo rečiau reikės valyti dulkių siurblį, todėl galėsite beveik pamiršti su siurbimu susijusius rūpesčius.
Ne visi siurbliai robotai gali įstengti išvalyti gana didelius plotus, kurie yra didesni nei 90 kvadratinių metrų. Įvertinkite kokio dydžio yra valomos patalpos, tai leis išsirinkti tinkamiausią dulkių siurblį. Pavyzdžiui, ekonominis siurblys robotas susidoroja su mažos kvadratūros plotais, o galingesnis su didesnės. Tačiau su didelės kvadratūros plotais per vieną valymo ciklą nesusidoroja nei tie, nei tie robotai. Tai priklauso ir nuo baterijos.

Produktų aprašymuose galima rasti nurodymus kiek laiko veikia roboto baterija, todėl svarbu į tai atsižvelgti. Gera žinia ta, kad kai baterija pradės sekti, siurblys robotas grįš į krovimo stotelę. Tiesa, renkantis siurblį reikėtų pasidomėti ar jis turi funkciją leidžiančią jam tęsti darbą nuo tos vietos kurioje baigė siurbti.

Siurbliai robotai gali turėti valdymo pultelį, gali turėti specialų signalą, įspėjantį kad siurblys užstrigo ir t.t. Kai kurie siurbliai gali būti užprogramuojami kokias vietas turėtų valyti, ir kurių turėtų vengti. Jei Jūsų patalpose yra vietų nuo kurių siurblys gali nukristi, laiptų ar kitų vietų, nereiktų nerimauti, nes daugelyje siurblių yra sensoriai, apsaugantys nuvažiavimą nuo grindų paviršiaus. Taip pat, galima nustatyti siurblio darbo grafiką.
Alergiškiems ir sergantiems kvėpavimo ligomis žmonėms, rekomenduojame rinktis siurblius robotus su HEPA filtrais. Jie surenka smulkias dulkių daleles ir tokiu būdu jos nepatenka į aplinką.
Kaip išsirinkti dulkių siurblį šluotą

Dulkių siurbliai sparčiai tobulėja, o pastaruoju metu ,,ant bangos“ dar vienas dulkių siurblių tipas – elektriniai siurbliai - šluotos.
Renkantis elektrinę šluotą vienas iš svarbiausių dalykų yra apsispręsti, laidinio ar belaidžio prietaiso norite. Kiekvienas turi savų pliusų ir minusų, todėl reikia gerai apgalvoti, kuris pasirinkimas geriausias jums.
Laidinis prietaisas visada turės tokį pranašumą kaip: neribotas elektros šaltinis. Tai reiškia, kad naudotojas galės valyti tiek kiek norės ir tikriausiai pats prietaisas turės galingesnį variklį. Be to, tokie modeliai yra pigesni. Tokio tipo šluotų minusas yra tas, kad naudotojas, kaip ir su paprastu dulkių siurbliu, gali valyti ribotu darbo spinduliu. Didelė dalis žmonių renkasi siurblį šluotą dėl galimybės jį lengvai nešioti, todėl modeliai su laidu yra mažiau paklausūs.
Belaidė šluota greitam ir lengvam valymui visada bus geriausias pasirinkimas. Vartotojai neturės nerimauti dėl valymo ploto apribojimų, o įkrovimo laidas gali būti lengvai atjungtas. Vis dėlto, reikia apgalvoti kiek laiko šluota gali veikti, ir kiek laiko ji kraunasi. Prietaisas su silpnesne baterija bus mažiau naudingas. Renkantis belaidį prietaisą, veikimo laikas ir pakrovimo laikas yra du faktoriai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Dauguma modelių veikia apie 15-20 min. Žinoma, yra modelių kurie gali veikti 40 min. ir ilgiau, tačiau jie kainuos brangiau.
Kas padaro šluotas tokias lengvas? Kompaktiškumas ir lengvas dizainas. Jei prietaisas persunkus, tada kils nepatogumų bandant jį pakelti ar padėti į spintą. Kai kurie geriausi modeliai yra tokie lengvi ir subalansuoti, kad vartotojas gali juos naudoti aplink lubų kampus, ar kitose aukštose vietose.

Standartinis filtras
Tokie filtrai siurbliuose naudojami jau seniai. Oras praeina per kelis filtrus. Filtrų skaičius ir kokybė gali labai skirtis priklausomai nuo siurblio. Didesnis filtrų skaičius reiškia geresnį oro filtravimą, todėl verta į tai atkreipti dėmesį renkantis.
Jei norite užtikrinti geriausią oro kokybę savo namuose, tuomet reiktų ieškoti šluotos su HEPA filtru. Šie filtrai sulaiko įvairių formų užterštumo daleles net 99% efektyvumu. Tai padaro juos labai patrauklius žmonėms, kurie turi problemų su alergijomis ar astma.
Renkantis siurblį šluotą, vartotojas turi galimybę pasirinkti naudoti keičiamus filtrus arba ilgalaikį filtrą. Tokio filtro privalumas yra tas, kad jis tarnaus ilgai, o tai taupo pinigus ir laiką, nes naudotojui nereiks gaišti laiko perkant naują filtrą.
