Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti dulkių siurblį robotą
Visi sutiks, kad grindų valymas nėra maloniausias užsiėmimas. Tačiau daugumai vis dar sunku patikėti, kad varginantis dulkių siurbimas gali būti pakeistas autonominiu robotu. Robotų siurblių modelių daugėja, todėl susiduriama su pasirinkimo problema. Tinkamai pasirinktas robotas-siurblys privalo visiškai pakeisti rankinį grindų siurbimą namuose. Mes pateiksime kelis naudingus patarimus ieškantiems tinkamiausio varianto.

Šluojantis ar siurbiantis robotas?

Abu variantai turi savų pliusų ir minusų. Šluojantį robotą rinkitės mažoms patalpoms, pvz.: butuose, kuriuose dominuoja lygios grindys, nešasi minimalus purvo kiekis ir renkasi dulkės. Toks robotas yra tylesnis ir, dažnai, pigesnis. Tai – ekonomiškas pasirinkimas, nes toks robotas-siurblys nėra galingas. Tačiau svarbu žinoti, kad tokio roboto nepakaks žmonėms turintiems besišeriančius naminių gyvūnų arba kilimų. Tokiu atveju reiktų rinktis siurbiantį robotą. Jis yra kur kas galingesnis. Jis puikiai susidoroja su kilimuose esančiais nešvarumais, naminių gyvūnų plaukais, jo ratai didesni, todėl gali įveikti net iki 2,5 cm slenksčius.

Nors dauguma siurblių-robotų yra sauso valymo, tačiau galima rasti ir tokių, kurie turi abi funkcijas (sauso valymo ir plovimo).

Talpa

Kuo ji bus didesnė, tuo rečiau reikės valyti dulkių siurblį, todėl galėsite beveik pamiršti su siurbimu susijusius rūpesčius.

Valomas plotas

Ne visi siurbliai robotai gali įstengti išvalyti plotus, didesnius nei 90 kvadratinių metrų. Įvertinkite kokio dydžio yra valomos patalpos, tai leis išsirinkti tinkamiausią dulkių siurblį-robotą. Pavyzdžiui, ekonominės klasės siurblys-robotas susidoroja su mažos kvadratūros plotais, o galingesnis – su didesnės. Tačiau su didelės kvadratūros plotais per vieną valymo ciklą nesusidoroja nei tie, nei tie robotai. Tai priklauso ir nuo baterijos talpos.

Veikimo laikas

Produktų aprašymuose galima rasti nurodymus kiek laiko veikia roboto baterija, todėl svarbu į tai atsižvelgti. Gera žinia ta, kad, kai baterija pradės sekti, siurblys robotas grįš į krovimo stotelę. Tiesa, renkantis siurblį reikėtų pasidomėti ar jis turi funkciją leidžiančią jam tęsti darbą nuo tos vietos, kurioje siurbti baigė paskutinės sesijos metu.

Rankinis ar nuotolinis valdymas?

Didelis pliusas, jei siurblys gali būti valdomas telefonu. Turint tokį robotą, jį mobiliosios programėlės pagalba galima valdyti esant bet kur. Pavyzdžiui, jei esate ne namuose, bet sužinote, kad netrukus atvyks svečiai, galite įjungti robotą nuotoliniu būdu, o jis išsiurbs namus savarankiškai iki pasirodant jums ir svečiams. Toks siurblys yra susietas su Wi-Fi ryšiu, o telefonu galima sukurti viso namo žemėlapį, kuriame nurodoma ką ir kur valyti.

Paprastesni robotai turi valdymo mygtukus ant korpuso. Tokiu atveju jį įjungti visuomet turėsite patys. Egzistuoja ir valdymo pulteliai, tačiau jais valdyti siurblį galėsite tik būdami netoliese.

Papildomos funkcijos

Siurbliai-robotai gali turėti valdymo pultelį, gali turėti specialų signalą, įspėjantį, kad siurblys užstrigo ir t.t. Kai kurie siurbliai gali būti užprogramuojami kokias vietas turėtų valyti, ir kurių turėtų vengti. Jei jūsų patalpose yra vietų, nuo kurių siurblys gali nukristi, laiptų ar kitų vietų, nereiktų nerimauti, nes daugelyje siurblių yra sensoriai, neleidžiantys robotui nuvažiuoti nuo grindų paviršiaus. Taip pat, galima nustatyti siurblio darbo grafiką.

Alergiškiems ir kvėpavimo ligomis sergantiems žmonėms, rekomenduojame rinktis siurblius robotus su HEPA filtrais. Jie surenka smulkias dulkių daleles ir tokiu būdu jos nepatenka į aplinką.


Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |