Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti šaldiklį
Norint paruošti mėsos, žuvies, pusfabrikačių ar papildyti žiemai daržovių, uogų ir grybų atsargas, reikia ne tik pakankamai vietos, bet ir tinkamų šaldymo sąlygų. Namų šeimininkės žino, kad virtuvėje svarbus ne tik šaldytuvas, bet ir pakankamai didelė šaldymo kamera. Kaip išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį šaldiklį iš gausaus asortimento? Mes patarsime, į ką atsižvelgti jį perkant.

Pirmiausia reikia apsispręsti kokio tipo šaldiklio norite.

Šaldikliai būna dviejų rūšių:

Šaldymo dėžė. Jei turite erdvų butą ar nuosavą namą ir planuojate šaldyti daug produktų, vertėtų rinktis horizontalią šaldymo kamerą.

Horizontalioji šaldymo kamera geriausiai tiks žmonėms, norintiems užšaldyti daug (dar geriau – vienos rūšies) produktų.

Šaldiklis su stalčiais. Puikiai į virtuvės interjerą įsiliejantis šaldiklio tipas.

 

Galite rinktis laisvai pastatomą arba integruotą šaldiklį su stalčiais. Integruoti šaldikliai visiškai nepastebimi, sumažina virtuvės ploto užkrovimą bei tyliau veikia.

Talpa

Reikia atkreipti dėmesį, kad užpildytas šaldiklis naudoja mažiau elektros energijos nei pustuštis, todėl nereiktų rinktis per didelio šaldiklio, jei nežadate jo užpildyti. Šaldiklių talpa gali būti nuo 80 iki 410 litrų. Namams dažniausiai renkamasi 80260 litrų šaldiklius. Kaip pasirinkti tinkamą? Tai priklauso nuo šeimos maitinimosi įpročių. Jei mėgstate šaldyti uogas, grybus, žuvį – rekomenduotina didesnė šaldiklio talpa. Jei pirmenybę teikiate šviežiam maistui – užteks ir mažiau vietos. Reikia įvertinti, kad šaldiklio su stalčiais reali talpa bus apie 15% mažesnė, nes dalį vietos užims stalčiai.

Energijos suvartojimas ir užšaldymo galingumas

Šaldikliai, atsižvelgiant į jų energijos suvartojimą, yra skirstomi į klases, kurios žymimos raidėmis nuo A iki G. Šiais laikais žemesnių klasių nei C greičiausiai nerasite. Priešingai, modeliai nuolatos tobulėja ir vis dažniau gamintojai siūlo dar ekonomiškesnius variantus. Mažiausiai elektros energijos naudoja šaldikliai, turintys A+++ klasę. Šios klasės prietaisai  net 60 proc. ekonomiškesni nei A energijos klasės šaldikliai. Žinoma, tokie šaldikliai kainuoja šiek tiek brangiau. O pagal atliktus tyrimus šaldymo dėžė naudoja mažiau elektros nei šaldiklis su stalčiais.

Ne mažiau svarbi ir užšaldymo galingumo klasė, žymima žvaigždutėmis (*):

  • * šaldoma iki -6° C (produktus galima saugoti iki 7 dienų);
  • ** šaldoma iki -12° C (produktus galima saugoti iki 30 dienų);
  • *** šaldoma iki -18° C (produktus galima saugoti iki 90 dienų);
  • **** šaldoma nuo -18° C (produktus galima saugoti 612 mėnesių).

Renkantis šaldymo galingumą reikia apgalvoti šiuos klausimus: ar daug produktų planuojate šaldyti, kokio šaldytuvo tūrio norite ir ar norite produktus laikyti ilgesį laiką. Kuo daugiau užšaldymo klasės žvaigždučių ant prietaiso nurodyta, tuo ilgiau šaldiklyje galima saugoti produktus. Taip pat didesnė šaldymo temperatūra leidžia efektyviau užšaldyti maistą.

Rankinis ar automatinis atitirpinimas?

Renkantis šaldymo kamerą, šaldymo dėžę, ar vertikalią šaldymo kamerą, reikia atkreipti dėmesį į atitirpinimo būdą.

Šaldymo kameros su rankine atitirpinimo sistema priežiūra suteikia daugiau rūpesčių ir užtrunka ilgesnį laiką. Bent kartą per metus teks atjungti šaldiklį, visiškai atlaisvinti kamerą ir laukti, kol ištirps visas ledas. Tuomet jums teks atsikratyti atitirpusiu vandeniu, praplauti ir išdžiovinti šaldymo kameros vidų prieš jos naudojimą.

Daug patogiau rinktis šaldymo kamerą su No Frost sistema. Pagrindinis šios šaldymo sistemos pranašumas yra tas, kad ant šaldiklio sienų nesikaupia vanduo, nesusidaro nei šerkšnas, nei ledas, todėl jų niekuomet nereikės atitirpinti. Vis dėlto, tokie šaldikliai sausina maistą ir naudoja daugiau elektros energijos.

Svarbios funkcijos

Šalčio išsaugojimas. Jei namuose dažnai dingsta elektra, jums pravers šalčio išsaugojimo funkcija. Jos dėka šaldymo kamera gali išsaugoti nustatytą temperatūrą (įprastai -9 laipsnių) net kelias paras.

Greitas užšaldymas. Ši funkcija labai svarbi jei norite išsaugoti visą uogų, vaisių ir daržovių naudingųjų medžiagų ir vitaminų rinkinį. Dėl lėto šaldymo proceso maiste susidaro ledo kristalai, kurie sugadina maisto kokybę, o ši funkcija tam užkerta kelią.

Režimas atostogos. Jei dažnai keliaujate, šis režimas bus nepakeičiamas. Jis leidžia ilgą laiką išvengti pelėsių susidarymo ir nemalonaus kvapo atsiradimo tuščioje kameroje, taip pat saugoti produktus šaldymo kameroje su minimaliomis elektros energijos sąnaudomis.

Temperatūros pokyčio informacija. Šaldymo kamera su garsiniu arba vaizdiniu informavimu apie temperatūros pokytį arba atidarytas dureles, taip pat su valdymo plokštės blokavimo funkcijos buvimu – geriausias pasirinkimas Jums, jei turite mažų vaikų.

Naujosios energijos efektyvumo etiketės


Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |