Prekių katalogas

TV Gidas: Geriausi Televizoriai Senjorams 2020 - 2021 m.

Geriausi televizoriai senjorams

Vyresnio amžiaus žmonės gana daug laiko praleidžia prie televizoriaus - pagal atliekamus tyrimus tai vienas iš populiariausių senjorų užsiėmimų.

Vyresnio amžiaus žmogui nusprendus nusipirkti naują televizorių arba vaikams sugalvojus tėvams ar seneliams tokį padovanoti - reikėtų pagalvoti koks televizorius geriausiai atitiktų vyresnio amžiaus žmogaus poreikius.

Šiuo TV Gidu: Geriausi Televizoriai Senjorams 2020 - 2021 m. nusprendėme šiek tiek padėti susigaudyti situacijoje.

Turinys:
Kaip išsirinkti televizorių senjorams?
* Reikalavimai ekrano dydžiui, raiškai ir technologijai
* Reikalavimai garsui
* Reikalavimai TV meniu
* Reikalavimai pulteliui

Kokius televizorius rekomenduojame?
* Pagal dydį: 40’’ - 65’’
* Pagal technologiją (LCD, LED, OLED, QLED ir kt.)

Kaip išsirinkti televizorių senjorams?

Pagrindiniai reikalavimai televizoriui, skirtam senjorams, būtų keturi: 1. didesnis ekranas, 2. geras garsas, 3. kuo paprastesnis televizoriaus meniu ir 4. paprastas pultelis.

TV ekranų įstrižainės

Senjorų reikalavimai TV ekrano dydžiui

Ekrano dydis yra bene pagrindinis reikalavimas pagyvenusiems žmonėms. Daug vyresnio amžiaus žmonių turi tam tikrų regėjimo problemų, o šioje situacijoje didesnis ekranas gali būtų naudingas. Priklausomai nuo patalpos dydžio ir iš kokio atstumo bus žiūrima televizija - rekomenduojame 40-65 colių televizorius.

40 colių televizorius yra apie 1 metro įstrižainės, tuo tarpu 65 colių televizorius - 1,6 metro įstrižainės. Tokio dydžio televizorių galima patogiai žiūrėti įprasto dydžio daugiabučio svetainėse, kuriose atstumas iki televizoriaus būna 3-5 metrai.

Mažesnių televizorių nerekomenduojame, kadangi jie gali būti sunkiau įžiūrimi, ypač jei senjoras užmiršta akinius ar jų nenori dėvėti. Tačiau jei žiūrėjimo atstumas būtų labai mažas, t.y. jei senjoras žiūrės televizorių sėdėdamas labai arti - tokioje situacijoje galima galvoti apie mažesnio dydžio televizorių.

TV ekranų raiška Full HD, 4K, 8K

Senjorų reikalavimai TV ekrano raiškai

Rinkoje yra šie tv raiškos standartais:
1280×720 – HD Ready
1920×1080 – Full HD
3840×2160 – 4K UHD
7680×4320 – 8K UHD

Juos galima įsivaizduoti kaip atskirus taškučius, kurie sudaro televizoriaus ekraną - kuo jų daugiau, tuo ryškesnis vaizdas.

Kadangi vyresnio amžiaus žmonių regėjimas dažnai būna nusilpęs dėl įvairių regėjimo ligų, rekomenduojame rinktis FULL HD arba 4K raiškos televizorius. Renkantis iš šių dviejų pasirinkimų, 4K televizoriaus vaizdą matys ryškesnį, kadangi 4K televizorių sudaro net keturis kartus daugiau taškučių, nei Full HD ekraną

Senjorų reikalavimai TV technologijai (OLED ir QLED)

Naujų technologijų televizoriai yra brangesni, taip pat jie pasižymi tam tikromis skirtingomis savybėmis.

Dažniausiai, jei rinksitės iš vienodo dydžio ir raiškos OLED ir QLED televizorių, jų rodomas vaizdas bus beveik identiškas. Pagrindinis skirtumas, kurį verta paminėti - tai kad OLED televizoriaus vaizdą sudaro atskiri maži šviesos diodai ir kiekvienas iš jų gali užgesti - taip sukuriamas labai ryškus vaizdas. Rekomenduojama OLED televizorių statyti pritemdytoje arba tamsioje patalpoje (kaip kino teatre) - taip galima bus matyti maksimaliai kokybišką vaizdą.

QLED televizoriai, kad rodytų vaizdą, yra apšviečiami iš už ekrano - su jais galima pasiekti didesnį ekrano šviesumą, o tai naudinga, jei televizorius stovi šviesiame ar saulėtame kambaryje - šviesiame kambaryje verčiau statyti QLED televizorių.

Taigi, verta atkreipti dėmesį į kambario šviesumą, tačiau jei žiūrėsime iš senjoro pozicijos - labai šviesus ekranas gali varginti akis, todėl reikia atitinkamai ekrano šviesumą sureguliuoti pagal kiekvieno žmogaus poreikius.

TV garsas

Senjorų reikalavimai TV garsui

Kitas svarbus aspektas - garsas.

Vyresnio amžiaus žmonės gali skųstis įvairiomis klausos problemomis, todėl svarbu, kad televizorius būtų pakankamai garsus.

Televizoriai turi integruotas kolonėles ir jų garsumo gali pakakti. Tuo atveju, jei jų garsas būtų mažas - galimi sprendimai - prijungti garso sistemą (soundbar’ą) arba naudoti ausines

Nereikia įsivaizduoti, kad garso sistemos (soundbar’ai) yra tik ypatingam kino teatro garsui sukurti skirtos ir labai brangios sistemos - jos kainuoja nuo 99 eur ir gali paprastai išspręsti per tylaus televizoriaus problemą.

Ausinės - kita alternatyva - jos būna belaidės, įkraunamos, nauda iš jų - dvejopa - tiek senjorui padeda girdėti ir slopina išorinius trukdžius, tiek užtikrina, kad patalpose bus tylu ir nebus trukdoma kitiems asmenims. Tačiau reikia įsitikinti, kad senjorui ta idėja priimtina ir jis norėtų tai išbandyti.

Kuo paprastesnis televizoriaus meniu

Senjorų reikalavimai TV meniu

Televizoriaus meniu turėtų būti kuo paprastesnis, įjungus televizorių jis turėtų būti aiškus, jame lengva naršyti. Gerai būtų, kad pagrindinės funkcijos būtų pačiame priekyje, o meniu punktai - dideli ir lengvai suprantami.

patogus tv pultelis senrojams

Senjorų reikalavimai TV pulteliui

Senjorai, jei nėra labai išmanūs ir nenaudoja Google Home ar Alexa balso komandų, televizorių valdo pulteliu. Tačiau standartiniai prie televizorių pridedami pulteliai nėra pritaikyti senjorams - juose labai daug mygtukų (siekiant, kad galima būtų greitai pasiekti daug tv funkcijų) ir tie mygtukai dažnai yra maži ir arti vienas kito.

Tokie standartiniai pulteliai dažnai labai apsunkina tv naudojimą, nes vyresnio amžiaus žmogui sunku atsiminti ką kiekvienas mygtukas atlieka. Sugrubusiais pirštais, dažnai ir dėl sąnarių ligų, sunku tiksliai pataikyti į mažą mygtuką. Be to, netyčia paspaudus šalia esantį mygtuką sunku suprasti kas televizoriuje pasikeitė ir kaip grįžti atgal ar atstatyti senus nustatymus.

Namuose praktiškas pultelio patobulinimas - apvynioti pultelį lipnia juosta ir palikti paspaudžiamus tik kelis mygtukus taip padedant vyresnio amžiaus žmonėms nesuklysti.

Be to, yra gaminami specialūs senjorams skirti tv pulteliai su mažai mygtukų ir lengvu valdymu - garso didinimu / mažinimu, kanalų perjungimu, įjungimu / išjungimu ir meniu iškvietimu. Toks paprastas pultelis labai palengvina televizoriaus valdymą vyresnio amžiaus žmonėms. 

Ar senjorui pirkti išmanų tv (Smart tv)?

Tai priklauso nuo vyresnio amžiaus žmogaus sugebėjimų. Smart tv suteikia keletą naudingų funkcijų - prisijungimą prie interneto, didesnį internetinio turinio pasirinkimą, didelį programėlių pasirinkimą ir pan. Tačiau vyresnio amžiaus žmonės šių funkcijų gali ir neišnaudoti, be to, jos gali jiems ir kliudyti naudotis televizoriumi, kadangi reikia pakankamai gerai išmanyti technologijas ir kartais anglų kalbą.

Todėl reikėtų įvertinti ar senjoras norės ir sugebės pasinaudoti smart funkcijomis ar jis pripratęs žiūrėti savo įprastas mėgstamas laidas ir jam geriausias pasirinkimas - paprastesnis televizorius. 

rekomenduojami televizoriai senjorams

Rekomenduojami televizoriai senjorams

Toliau apžvelgsime keletą televizorių modelių, kuriuos mes rekomenduojame įsigyti vyresnio amžiaus žmonėms. 

 

televizorius H32A5100F

Hisense LED 32" - H32A5100F

https://bigbox.lt/televizoriai/1066370-televizorius-hisense-h32a5100f-led-32.html -

H32A5100F - tai kompaktiškas, HD raiškos televizorius tinkamas mažoms erdvėms.

Šio televizoriaus ekrano tipas - LED, ekrano raiška - HD Ready (1280×720), HDMI ir USB jungtys, aukšta kokybė ir patraukli kaina. Be to, šiame televizoriuje yra paprastas ir patogus valdymas bei platus vaizdo nuostatų reguliavimo pasirinkimas. 

Tai televizorius, skirtas mažoms erdvėms - žiūrėti iš 1,5 - 2 metrų atstumo.

Daugiau: paskaitykite platesnį Hisense televizorių aprašymą arba apsilankykite skyriuje Hisense televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą šio gamintojo tv asortimentą.

 

televizorius H40A5100F

Hisense LED 40" - H40A5100F

https://bigbox.lt/televizoriai/1066372-televizorius-hisense-h40a5100f-led-40.html -  

H40A5100F - tai full HD raiškos televizorius tinkamas vidutinėms erdvėms.

Tai tos pačios serijos Hisense televizorius, kaip ir aukščiau aprašytas H32A5100F, tačiau šis yra ne 32'' o 40'' dydžio įstrižainės. Šio televizoriaus ekrano tipas - LED, ekrano raiška didesnė - Full HD (1920x1080), HDMI ir USB jungtys, aukšta kokybė ir patraukli kaina. Be to, kaip ir 32'' televizoriuje, šiame televizoriuje yra paprastas ir patogus valdymas bei platus vaizdo nuostatų reguliavimo pasirinkimas. 

Tai televizorius, skirtas vidutinėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 2 metrų atstumo

Daugiau: paskaitykite platesnį Hisense televizorių aprašymą arba apsilankykite skyriuje Hisense televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą šio gamintojo tv asortimentą.

 

televizorius 49NANO803NA

LG LED 49" 49NANO803NA (Smart TV)

https://bigbox.lt/televizoriai/1066842-televizorius-lg-49nano803na-led-49-smart-8806098659753.html –

49NANO803NA - tai 4K (Ultra HD, 3840x2160) raiškos televizorius, tinkamas vidutinėms erdvėm. Televizorius turi IPS tipo ekraną, todėl puikiai tinka žiūrėjimui iš visų kampų. 

LG NANO803 serijos televizoriai gaminami 49'', 55'' ir 65'' įstrižainės dydžio. Juose esanti LG WebOS yra nesunkiai valdoma, o kadangi tai - išmanus televizorius (smart tv), tai LG Content Store galėsite parsisiųsti daug programėlių. Tai tinkamas televizorius žiūrėti įvairias tv laidas ir sportą. Šios serijos modelių kaina nėra didelė - tai biudžetinė LG NANO serijos linija - didesniu ekrano šviesumu ir ryškumu pasižymi televizoriai iš brangesnių LG serijų : NANO86, NANO91, NANO95.  

49NANO803NA - tai televizorius, skirtas vidutinėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 2 - 2,5 metrų atstumo

Daugiau: apsilankykite LG gamintojo televizorių skyriuje LG televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą LG TV asortimentą.

 

televizorius UE55TU7172

Samsung LED 55" UE55TU7172 (Smart TV)

https://bigbox.lt/televizoriai/1063978-televizorius-samsung-ue55tu7172-led-55-smart-8806090392566.html -  

UE55TU7172 - tai 4K (Ultra HD, 3840x2160) raiškos televizorius su Smart TV palaikymu. Šis Samsung televizorius nėra brangus, jam įsigyti neišleisite daug pinigų - tačiau jis pasižymi geru vaizdu tamsiose patalpose dėl ryškaus kontrasto ir sodrios juodos spalvos. Tuo tarpu šis televizorius jums gali nepatikti, jei jį žiūrėsite labai šviesiose patalpose, kadangi tokioje situacijoje jam gali trūkti šviesumo. 

UE55TU7172 - tai televizorius, skirtas didesnėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 3 metrų atstumo

Daugiau: apsilankykite Samsung gamintojo televizorių skyriuje Samsung televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą Samsung TV asortimentą.

 

televizorius QE65Q60T

Samsung QLED 65" QE65Q60T (Smart TV)

https://bigbox.lt/televizoriai/1063442-televizorius-samsung-qe65q60t-qled-65-smart-8806090300677.html

QE65Q60T - tai QLED 4K (Ultra HD, 3840x2160) raiškos televizorius didelei erdvei su ryškiu ir ypatingai spalvingu ekranu, bei Smart TV palaikymu. 

Šis Samsung televizorius pasižymi puikiu kontrastu ir yra pakankamai šviesus, jis puikiai tinka naudojimui daugumoje situacijų. Jei renkatės iš QLED technologijos televizorių - šis televizorius yra biudžetinės Q60T serijos, todėl tarp QLED televizorių jis nėra brangus. Kokybiškesni QLED televizoriai, išgaunantys didesnį ryškumą ir šviesumą yra Q70T, Q80T, Q90T, Q95T serijose, tačiau jie yra ir brangesni. 

QE65Q60T - tai televizorius, skirtas didesnėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 3 metrų atstumo

Daugiau: apsilankykite Samsung gamintojo televizorių skyriuje Samsung televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą Samsung TV asortimentą.

 

Susisiekite:

Jei nerandate konkrečios prekės arba jums vis dar sunku apsispręsti ir išsirinkti - parašykite mums [email protected] arba paskambinkite į BIGBOX.LT pagalbą telefonu 8 700 33322, o jei jie negalės jums tiksliai patarti - sujungs su TV produktų grupės vadovu, kuris geriausiai išmano šiuos dalykus.

Trūksta informacijos? Atsiųskite savo klausimus el. paštu [email protected] - jums atsakysime tiesiogiai bei informaciją papildysime šiame gide.