Vyresnio amžiaus žmonės gana daug laiko praleidžia prie televizoriaus - pagal atliekamus tyrimus tai vienas iš populiariausių senjorų užsiėmimų.
Vyresnio amžiaus žmogui nusprendus nusipirkti naują televizorių arba vaikams sugalvojus tėvams ar seneliams tokį padovanoti - reikėtų pagalvoti koks televizorius geriausiai atitiktų vyresnio amžiaus žmogaus poreikius.
Šiuo TV Gidu: Geriausi Televizoriai Senjorams 2020 - 2021 m. nusprendėme šiek tiek padėti susigaudyti situacijoje.
Turinys:
Kaip išsirinkti televizorių senjorams?
* Reikalavimai ekrano dydžiui, raiškai ir technologijai
* Reikalavimai garsui
* Reikalavimai TV meniu
* Reikalavimai pulteliui
Kokius televizorius rekomenduojame?
* Pagal dydį: 40’’ - 65’’
* Pagal technologiją (LCD, LED, OLED, QLED ir kt.)
Pagrindiniai reikalavimai televizoriui, skirtam senjorams, būtų keturi: 1. didesnis ekranas, 2. geras garsas, 3. kuo paprastesnis televizoriaus meniu ir 4. paprastas pultelis.
Ekrano dydis yra bene pagrindinis reikalavimas pagyvenusiems žmonėms. Daug vyresnio amžiaus žmonių turi tam tikrų regėjimo problemų, o šioje situacijoje didesnis ekranas gali būtų naudingas. Priklausomai nuo patalpos dydžio ir iš kokio atstumo bus žiūrima televizija - rekomenduojame 40-65 colių televizorius.
40 colių televizorius yra apie 1 metro įstrižainės, tuo tarpu 65 colių televizorius - 1,6 metro įstrižainės. Tokio dydžio televizorių galima patogiai žiūrėti įprasto dydžio daugiabučio svetainėse, kuriose atstumas iki televizoriaus būna 3-5 metrai.
Mažesnių televizorių nerekomenduojame, kadangi jie gali būti sunkiau įžiūrimi, ypač jei senjoras užmiršta akinius ar jų nenori dėvėti. Tačiau jei žiūrėjimo atstumas būtų labai mažas, t.y. jei senjoras žiūrės televizorių sėdėdamas labai arti - tokioje situacijoje galima galvoti apie mažesnio dydžio televizorių.
Rinkoje yra šie tv raiškos standartais:
1280×720 – HD Ready
1920×1080 – Full HD
3840×2160 – 4K UHD
7680×4320 – 8K UHD
Juos galima įsivaizduoti kaip atskirus taškučius, kurie sudaro televizoriaus ekraną - kuo jų daugiau, tuo ryškesnis vaizdas.
Kadangi vyresnio amžiaus žmonių regėjimas dažnai būna nusilpęs dėl įvairių regėjimo ligų, rekomenduojame rinktis FULL HD arba 4K raiškos televizorius. Renkantis iš šių dviejų pasirinkimų, 4K televizoriaus vaizdą matys ryškesnį, kadangi 4K televizorių sudaro net keturis kartus daugiau taškučių, nei Full HD ekraną.
Naujų technologijų televizoriai yra brangesni, taip pat jie pasižymi tam tikromis skirtingomis savybėmis.
Dažniausiai, jei rinksitės iš vienodo dydžio ir raiškos OLED ir QLED televizorių, jų rodomas vaizdas bus beveik identiškas. Pagrindinis skirtumas, kurį verta paminėti - tai kad OLED televizoriaus vaizdą sudaro atskiri maži šviesos diodai ir kiekvienas iš jų gali užgesti - taip sukuriamas labai ryškus vaizdas. Rekomenduojama OLED televizorių statyti pritemdytoje arba tamsioje patalpoje (kaip kino teatre) - taip galima bus matyti maksimaliai kokybišką vaizdą.
QLED televizoriai, kad rodytų vaizdą, yra apšviečiami iš už ekrano - su jais galima pasiekti didesnį ekrano šviesumą, o tai naudinga, jei televizorius stovi šviesiame ar saulėtame kambaryje - šviesiame kambaryje verčiau statyti QLED televizorių.
Taigi, verta atkreipti dėmesį į kambario šviesumą, tačiau jei žiūrėsime iš senjoro pozicijos - labai šviesus ekranas gali varginti akis, todėl reikia atitinkamai ekrano šviesumą sureguliuoti pagal kiekvieno žmogaus poreikius.
Kitas svarbus aspektas - garsas.
Vyresnio amžiaus žmonės gali skųstis įvairiomis klausos problemomis, todėl svarbu, kad televizorius būtų pakankamai garsus.
Televizoriai turi integruotas kolonėles ir jų garsumo gali pakakti. Tuo atveju, jei jų garsas būtų mažas - galimi sprendimai - prijungti garso sistemą (soundbar’ą) arba naudoti ausines.
Nereikia įsivaizduoti, kad garso sistemos (soundbar’ai) yra tik ypatingam kino teatro garsui sukurti skirtos ir labai brangios sistemos - jos kainuoja nuo 99 eur ir gali paprastai išspręsti per tylaus televizoriaus problemą.
Ausinės - kita alternatyva - jos būna belaidės, įkraunamos, nauda iš jų - dvejopa - tiek senjorui padeda girdėti ir slopina išorinius trukdžius, tiek užtikrina, kad patalpose bus tylu ir nebus trukdoma kitiems asmenims. Tačiau reikia įsitikinti, kad senjorui ta idėja priimtina ir jis norėtų tai išbandyti.
Televizoriaus meniu turėtų būti kuo paprastesnis, įjungus televizorių jis turėtų būti aiškus, jame lengva naršyti. Gerai būtų, kad pagrindinės funkcijos būtų pačiame priekyje, o meniu punktai - dideli ir lengvai suprantami.
Senjorai, jei nėra labai išmanūs ir nenaudoja Google Home ar Alexa balso komandų, televizorių valdo pulteliu. Tačiau standartiniai prie televizorių pridedami pulteliai nėra pritaikyti senjorams - juose labai daug mygtukų (siekiant, kad galima būtų greitai pasiekti daug tv funkcijų) ir tie mygtukai dažnai yra maži ir arti vienas kito.
Tokie standartiniai pulteliai dažnai labai apsunkina tv naudojimą, nes vyresnio amžiaus žmogui sunku atsiminti ką kiekvienas mygtukas atlieka. Sugrubusiais pirštais, dažnai ir dėl sąnarių ligų, sunku tiksliai pataikyti į mažą mygtuką. Be to, netyčia paspaudus šalia esantį mygtuką sunku suprasti kas televizoriuje pasikeitė ir kaip grįžti atgal ar atstatyti senus nustatymus.
Namuose praktiškas pultelio patobulinimas - apvynioti pultelį lipnia juosta ir palikti paspaudžiamus tik kelis mygtukus taip padedant vyresnio amžiaus žmonėms nesuklysti.
Be to, yra gaminami specialūs senjorams skirti tv pulteliai su mažai mygtukų ir lengvu valdymu - garso didinimu / mažinimu, kanalų perjungimu, įjungimu / išjungimu ir meniu iškvietimu. Toks paprastas pultelis labai palengvina televizoriaus valdymą vyresnio amžiaus žmonėms.
Tai priklauso nuo vyresnio amžiaus žmogaus sugebėjimų. Smart tv suteikia keletą naudingų funkcijų - prisijungimą prie interneto, didesnį internetinio turinio pasirinkimą, didelį programėlių pasirinkimą ir pan. Tačiau vyresnio amžiaus žmonės šių funkcijų gali ir neišnaudoti, be to, jos gali jiems ir kliudyti naudotis televizoriumi, kadangi reikia pakankamai gerai išmanyti technologijas ir kartais anglų kalbą.
Todėl reikėtų įvertinti ar senjoras norės ir sugebės pasinaudoti smart funkcijomis ar jis pripratęs žiūrėti savo įprastas mėgstamas laidas ir jam geriausias pasirinkimas - paprastesnis televizorius.
Toliau apžvelgsime keletą televizorių modelių, kuriuos mes rekomenduojame įsigyti vyresnio amžiaus žmonėms.
https://bigbox.lt/televizoriai/1066370-televizorius-hisense-h32a5100f-led-32.html -
H32A5100F - tai kompaktiškas, HD raiškos televizorius tinkamas mažoms erdvėms.
Šio televizoriaus ekrano tipas - LED, ekrano raiška - HD Ready (1280×720), HDMI ir USB jungtys, aukšta kokybė ir patraukli kaina. Be to, šiame televizoriuje yra paprastas ir patogus valdymas bei platus vaizdo nuostatų reguliavimo pasirinkimas.
Tai televizorius, skirtas mažoms erdvėms - žiūrėti iš 1,5 - 2 metrų atstumo.
Daugiau: paskaitykite platesnį Hisense televizorių aprašymą arba apsilankykite skyriuje Hisense televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą šio gamintojo tv asortimentą.
https://bigbox.lt/televizoriai/1066372-televizorius-hisense-h40a5100f-led-40.html -
H40A5100F - tai full HD raiškos televizorius tinkamas vidutinėms erdvėms.
Tai tos pačios serijos Hisense televizorius, kaip ir aukščiau aprašytas H32A5100F, tačiau šis yra ne 32'' o 40'' dydžio įstrižainės. Šio televizoriaus ekrano tipas - LED, ekrano raiška didesnė - Full HD (1920x1080), HDMI ir USB jungtys, aukšta kokybė ir patraukli kaina. Be to, kaip ir 32'' televizoriuje, šiame televizoriuje yra paprastas ir patogus valdymas bei platus vaizdo nuostatų reguliavimo pasirinkimas.
Tai televizorius, skirtas vidutinėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 2 metrų atstumo.
Daugiau: paskaitykite platesnį Hisense televizorių aprašymą arba apsilankykite skyriuje Hisense televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą šio gamintojo tv asortimentą.
https://bigbox.lt/televizoriai/1066842-televizorius-lg-49nano803na-led-49-smart-8806098659753.html –
49NANO803NA - tai 4K (Ultra HD, 3840x2160) raiškos televizorius, tinkamas vidutinėms erdvėm. Televizorius turi IPS tipo ekraną, todėl puikiai tinka žiūrėjimui iš visų kampų.
LG NANO803 serijos televizoriai gaminami 49'', 55'' ir 65'' įstrižainės dydžio. Juose esanti LG WebOS yra nesunkiai valdoma, o kadangi tai - išmanus televizorius (smart tv), tai LG Content Store galėsite parsisiųsti daug programėlių. Tai tinkamas televizorius žiūrėti įvairias tv laidas ir sportą. Šios serijos modelių kaina nėra didelė - tai biudžetinė LG NANO serijos linija - didesniu ekrano šviesumu ir ryškumu pasižymi televizoriai iš brangesnių LG serijų : NANO86, NANO91, NANO95.
49NANO803NA - tai televizorius, skirtas vidutinėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 2 - 2,5 metrų atstumo.
Daugiau: apsilankykite LG gamintojo televizorių skyriuje LG televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą LG TV asortimentą.
UE55TU7172 - tai 4K (Ultra HD, 3840x2160) raiškos televizorius su Smart TV palaikymu. Šis Samsung televizorius nėra brangus, jam įsigyti neišleisite daug pinigų - tačiau jis pasižymi geru vaizdu tamsiose patalpose dėl ryškaus kontrasto ir sodrios juodos spalvos. Tuo tarpu šis televizorius jums gali nepatikti, jei jį žiūrėsite labai šviesiose patalpose, kadangi tokioje situacijoje jam gali trūkti šviesumo.
UE55TU7172 - tai televizorius, skirtas didesnėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 3 metrų atstumo.
Daugiau: apsilankykite Samsung gamintojo televizorių skyriuje Samsung televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą Samsung TV asortimentą.
QE65Q60T - tai QLED 4K (Ultra HD, 3840x2160) raiškos televizorius didelei erdvei su ryškiu ir ypatingai spalvingu ekranu, bei Smart TV palaikymu.
Šis Samsung televizorius pasižymi puikiu kontrastu ir yra pakankamai šviesus, jis puikiai tinka naudojimui daugumoje situacijų. Jei renkatės iš QLED technologijos televizorių - šis televizorius yra biudžetinės Q60T serijos, todėl tarp QLED televizorių jis nėra brangus. Kokybiškesni QLED televizoriai, išgaunantys didesnį ryškumą ir šviesumą yra Q70T, Q80T, Q90T, Q95T serijose, tačiau jie yra ir brangesni.
QE65Q60T - tai televizorius, skirtas didesnėms erdvėms - žiūrėti iš maždaug 3 metrų atstumo.
Daugiau: apsilankykite Samsung gamintojo televizorių skyriuje Samsung televizoriai, kuriame rasite visą parduodamą Samsung TV asortimentą.
Jei nerandate konkrečios prekės arba jums vis dar sunku apsispręsti ir išsirinkti - parašykite mums [email protected] arba paskambinkite į BIGBOX.LT pagalbą telefonu 8 700 33322, o jei jie negalės jums tiksliai patarti - sujungs su TV produktų grupės vadovu, kuris geriausiai išmano šiuos dalykus.
Trūksta informacijos? Atsiųskite savo klausimus el. paštu [email protected] - jums atsakysime tiesiogiai bei informaciją papildysime šiame gide.