Informacija
Prekių katalogas

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną

Taupydami laiką dažniausiai renkamės išmanius ir praktiškus sprendimus savo namams. Vienas jų – skalbimo mašina, be kurios nei viena šeima neįsivaizduotų savo kasdienės ruošos darbų. Tačiau, norėdami nusipirkti ar pakeisti skalbimo mašiną, dažnai savęs klausiame, koks gamintojas geriausias, kokias funkcijas turi atlikti skalbimo mašina, galiausiai – koks modelis tiktų? Atsakymai į visus jums rūpimus klausimus pateikti žemiau.

Pats skalbimo procesas nesikeitė nuo pat jo atsiradimo pradžios. Šiais laikais tai atliekama ne rankiniu būdu, o mechaniniu (mirkymas, skalbimas, skalavimas, gręžimas). Mechaninėms skalbimo mašinoms šiandien naudojama elektra ir cheminės medžiagos. Tad, rinkdamiesi skalbimo mašiną, įvertinkite, kaip atliekama kiekviena prieš tai įvardinta funkcija.

Norėdami išsirinkti skalbimo mašiną, visų pirma įvertinkite savo namų aplinką, kurioje ji bus talpinama. Ar turite pakankamai vietos, ar atvirkščiai – norite jos užimti kuo mažiau? Tokiu atveju, jums labiausiai tiktų iš viršaus pakraunama skalbyklė, kuri užims nedaug vietos ir bus kompaktiška. Jeigu vietos namuose pakankamai, siūlome įsigyti iš šono pakraunamą skalbimo mašiną, kurią galėsite integruoti į kitus baldus. Šio tipo skalbyklės – pačios populiariausios pasaulyje.

Iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos

Privalumai:

 • Kompaktiškos, užima nedaug vietos.
 • Didelė talpa – galima skalbti iki 5 kg sausų skalbinių.
 • Nereikia lankstytis pakraunant ir iškraunant skalbinius.

Trūkumai:

 • Mažesnio stabilumo nei pakraunamos iš priekio skalbimo mašinos.
 • Nepraktiška viršutinė skalbyklės dalis – reikia nuolat atidarinėti.
 • Brangesnės.

Iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos

Privalumai:

 • Didesnis talpumas.
 • Didesnis stabilumas.
 • Patraukli kaina.

Trūkumai:

 • Užima daugiau vietos.

Talpa

Ji varijuoja ir gali kisti priklausomai nuo to, kiek sausų skalbinių telpa vieno skalbimo metu. Perkamiausios – 3,5–6 kg talpos skalbyklės. Šiuolaikinėse skalbimo mašinose galite talpinti ir mažesnį skalbinių kiekį – skalbimo metu būgnas yra pasveriamas ir į jį prileidžiama tik tiek vandens, kiek reikia esamam skalbinių kiekiui išskalbti.

Vieta

Kaip ir minėjome anksčiau, vietą, kurioje statysite skalbimo mašiną reikia apgalvoti iš anksto. Vakarų tradicija – gyvenamuosiuose būstuose skalbimo mašinos netalpinamos, joms yra skiriamos atskiros patalpos. Ši tendencija atkeliauja ir pas mus, kadangi pastatyti skalbimo mašiną namuose tampa vis sudėtingiau dėl būsto išplanavimo. Tam dažniausiai pasitarnauja vonios kambarys, virtuvė ar koridorius. Tačiau ir šios vietos turi trūkumų – dėl drėgmės vonioje genda skalbyklių mechanizmas ir elektronika, virtuvėje, kur gaminamas maistas skalbyklės išskiria tam tikrus chemikalus ir kitas dalelytes, o koridoriuje nėra pakankamai išvystytas kanalizacijos mazgų kanalas bei vandentiekis.

Dydis

Įvardinami trys populiariausi ir perkamiausi skalbyklių dydžiai – standartinės, siauros bei mažagabaritės. Standartinės skalbyklės atitinka (AxPxG) 85x60x58 cm matmenis. Jos tiks geriausiai, jei namuose turite pakankamai erdvės. Šioms skalbyklėms palikite apie 5 cm atstumą iki sienos – jis reikalingas instaliacijoms ir vamzdžiams prijungti. Siaurų skalbyklių gylis (37–48 cm) labiausiai tinka statyti virtuvėje ar koridoriuje. Jei Jūsų namuose nedaug vietos ir norite jos sutaupyti – rinkitės mažagabarites (67x50x40 cm), pakraunamas iš viršaus skalbimo mašinas.

Elektros energijos sąnaudos

Elektros energijos sąnaudos žymimos raidėmis nuo A iki G. Aukščiausios A klasės skalbimo mašinos sunaudoja mažiausiai elektros energijos. Šiandien galite rasti ir kitaip žymimų skalbyklių – A+, A++ bei A+++. Pagal Europos Sąjungos direktyvas „+“ simbolis reiškia, kad elektros energija yra sutaupoma papildomai 10%. Kuo daugiau „+“ simbolių, tuo šis standartas geresnis. Šiuo metu ekonomiškiausia skalbimo mašina sutaupo iki 30% daugiau elektros energijos ir yra žymima A+++.

Iš viršaus pakraunamų skalbimo mašinų elektros energijos sąnaudos:

 • A klasė – 1,1 Kw/h (6 kg sausų skalbinių)
 • A++ klasė – 0,93 Kw/h (6 kg sausų skalbinių)

Iš priekio pakraunamų skalbimo mašinų elektros energijos sąnaudos:

 • A klasė – 1,14 Kw/h (6 kg sausų skalbinių)
 • A++ klasė – 0,93 Kw/h (6 kg sausų skalbinių)

Skalbimo ir gręžimo klasės

Skalbiant svarbus ne tik elektros energijos suvartojimas. Skalbimui ir gręžimui taip pat taikomi standartai, kurie žymimi nuo A iki G. Aukščiausios – A klasės – skalbimo mašinos išskalbs ir išgręš Jūsų skalbinius be priekaištų, o su A klasės gręžimu skalbinius ištrauksite beveik sausus.

Gręžimo greitis

Daugumoje skalbyklių gręžimo greitis siekia iki 1200 apsisukimų per minutę. Yra galimybė įsigyti skalbykles, kurios gręžia dar greičiau, tačiau jos kainuos daugiau ir bus triukšmingesnės. 

Triukšmo lygis

Triukšmo lygmuo skalbyklėje yra matuojamas tiek skalbimo tiek gręžimo momentu. Skalbiant jis gali svyruoti 48–62 dB, o gręžiant nuo 67 dB iki 74 dB. Pačios tyliausios skalbimo mašinos yra gaminamos su invertoriniu varikliu, kuris užtikrina tylų, vos girdimą (iki 48 dB) skalbimą.

Programos

Šiuolaikinėse skalbimo mašinose programų ir funkcijų įvairovė yra ženkliai mažesnė nei buvo anksčiau. Esant dideliam programų kiekiui, vartotojas  gali būti suklaidintas ir pasirinkti ne tokią programą, kurios reikia. Naujosios skalbimo mašinos turi 3–4 pagrindines funkcijas, kurios apibrėžia skirtingus audinių tipus bei kelias pridėtines pagal vartotojo poreikius – papildomas skalavimas (skirta alergiškiems žmonėms, mažamečių vaikų rūbams), mirkymas, dėmių šalinimas, intensyvus skalbimas, greitasis skalbimas ir kt.

Paskutiniu metu pagal vis didėjančius vartotojų poreikius kuriamos papildomos programos, tokios kaip vilnos ar apatinių, antibakterinės (ši programa gali išlaikyti net 65°C temperatūrą iki 10 min. ir sunaikina daugelį bakterijų ir alergenų iš patalynės bei vaikų drabužių).

Šiandien pagal poreikį galite įsigyti mechanines, mechanines-elektronines bei elektronines skalbimo mašinas. Gamintojai, norėdami supaprastinti skalbyklių valdymą ir jų neapkrauti, integruoja sensorinius ar elektroninius ekranus ir (arba) mygtukus.

Whirlpool“ gamintojas siūlo išmėginti „6-ojo jausmo“ technologijos skalbykles, kurios automatiškai nustato temperatūrą, gręžimo greitį, skalavimą ir kt. Skalbiant šios technologijos pagalba galite sutaupyti iki 30% vandens, 25% elektros energijos ir 20% laiko sąnaudų.

Naujosios energijos efektyvumo etiketės


Sekite BIGBOX.LT akcijas ir naujienas socialiniuose tinkluose:

Facebook: Bigbox | Youtube: Bigbox | Instagram: Bigbox | LinkedIn: Bigbox | Google Business: BigboxBigbox atsiliepimai | Google review: bigbox atsiliepimai |