Charakteristikos
Charakteristikos | |
Gamintojas | Waeco |
Šaldytuvo talpa | 18 l |
Šaldytuvo tipas | Kompresorinis |
Svoris su pakuote, Kg | 11.5 kg |
Gylis | 30 cm |
Plotis | 46.5 cm |
Aukštis | 41.4 cm |
Įtampa + | 12 V, 24 V |
Garantinis laikotarpis | 24 mėn. |
Kilmės šalis | Vokietija |
Prekės kategorija | Automobiliniai šaldytuvai |
Kaip išsirinkti šaldytuvą
Šaldytuvas yra vienas iš pagrindinių buitinės technikos įrenginių, be kurio negalėtume įsivaizduoti nei vienos virtuvės. Šaldytuvo pasirinkimą lemia daug aspektų, tai vieta virtuvėje, mitybos įpročiai, apsipirkimų dažnumas, šeimos narių skaičius ir daugelis kitų. BIGBOX.LT komanda, prieš perkant šaldytuvą pataria atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus:
Talpumas ir dydis
Svarbu tinkamai įvertinti tiek šaldytuvo išorinius matmenis, tiek vidinę jo talpą. Prieš įsigyjant šaldytuvą svarbu išsirinkti ir išmatuoti vietą, kurioje jis stovės. Daugelio šaldytuvų matmenys nėra proporcingi tūriui, taigi būtinai atkreipkite dėmesį ir į šį rodiklį. Vienam asmeniui vidutiniškai patariama skirti apie 100 litrų šaldymo prietaiso talpos, papildomam asmeniui dar pridėti apie 50 litrų. Reikia nepamiršti, kad visų žmonių poreikiai ir apsipirkinėjimo įpročiai yra skirtingi, taigi vidutinei 4 asmenų šeimai rekomenduojama rinktis nemažesnį nei 210 litrų šaldytuvą.
Šaldytuvų tipai ir šaldiklių klasės
Yra išskiriami du šaldytuvų tipai: vienduriai arba dviduriai. Galima rinktis laisvai pastatomus arba montuojamus modelius su šaldikliu apačioje arba viršuje. Dažnai varotojai renkasi amerikietiško ,,Side-By-Side“ tipo šaldytuvus, tai dviduriai šaldytuvai su šone esančiu šaldikliu. Lyginant pagal vidinę talpą, laisvai pastatomi šaldytuvai yra talpesni nei tokių pat matmenų montuojami įrenginiai.
Būtinai pasidomėkite šaldiklio šaldymo pajėgumu, kuris parodo kokia temperatūra yra palaikoma viduje. Patariama rinktis ne žemesnę nei keturių žvaigždučių kategoriją, kad maistas būtų sušaldomas greitai:
(**) – iki -12 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki mėnesio
(***) – iki -18 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki trijų mėnesių
(****) – žemesnė kaip -18 C temperatūra, užšaldyti produktai laikomi iki metų
Energetinė klasė
Šaldymo prietaisai yra vieni iš daugiausiai elektros sunaudojančių įrenginių. Elektros energijos suvartojimas priklauso nuo šaldytuvo energijos efektyvumo klasės, šiuo metu galioja trys aukščiausios šaldymo prietaisų energetinės klasės – A+, A++, A+++. Aukšto efektyvumo A + + + šaldytuvai suvartoja apie 50% mažiau energijos nei A + įrenginiai. Vis daugiau gamintojų stipriai orientuojasi į energijos efektyvumą, taigi kainos skirtumas tarp aukštesnės ir žemesnės energijos klasės prietaisų to truputį mažėja. Vis didėja poreikis diegti naujas energetines klases bei taip skatinti gamintojus kurti dar efektyvesnius produktus.
Triukšmo lygis
Šaldytuvo skleidžiamas triukšmo lygis taip pat yra labai aktualus kriterijus. Žmonės, gyvenantys butuose, kuriuose virtuvė jungiasi su kambariu, ypatingai turėtų atkreipti dėmesį į šį kriterijų. Šuo metu gaminamuose šaldytuvuose triukšmo lygis vidutiniškai siekia 35-40 dB, tai itin tyliai veikiantys įrenginiai. Šaldytuvų gamintojai šiuos prietaisus gamina vis tylesnius.
Būtinos papildomos savybės
No-frost (bešerkšnė) sistema
Ši sistema leidžia šaldytuve palaikyti sausą orą ir neleidžia, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio sienų susidarytų šerkšnas ar ledas. Šių šaldytuvų niekuomet nereikės atitirpinti, žymiai lengvesnė įrenginių priežiūra. Dar vienas variantas - dalinai bešerkšnė sistema, kai šaldiklis yra bešerkšnis, o likęs šaldytuvas šaldomas standartine šaldymo sistema. Veikia automatinio atitirpinimo funkcija.
Vėsesnė zona (Nulinė arba artima 0°C)
Tai uždara šaldytuvo talpa šviežiems ir greitai gendantiems produktams. Šioje zonoje palaikoma nuliui artima temperatūra, todėl nesidaugina mikrobai ir maistas ilgiau išlieka šviežias, išlaikoma maistinė vertė ir skonis. Kai kuriuose šaldytuvuose galime net atskirai reguliuoti šio skyrelio temperatūrą.
Antibakterinė danga
Specialia danga padengtas visas šaldytuvo sienelių paviršius, kuri apsaugo šaldytuvą nuo nemalonaus kvapo, pelėsių ir nuo bakterijų dauginimosi.
Greito užšaldymo funkcija
Ši funkcija leidžia itin greitai užšaldyti net keliolika kilogramų maisto vos per parą. Toks greitas užšaldymas neleidžia susidaryti ledui ir prarasti vertingų medžiagų.
Automatinė atšildymo ir užšaldymo sistema
Dėl šios sistemos susikaupęs ledas yra atitirpinamas ir sukrenta į specialų tam skirtą indą. Vidaus erdvės, į ką atkreipti dėmesį:
- Galimybė reguliuoti lentynų bei durų vonelių padėtį;
- Buteliams laikyti pritaikyta vieta, kad jie nesidaužytų;
- Atkreipkite dėmesį iš ko pagamintos šaldytuvo lentynėlės. Patariama rinktis grūdintą stiklą, kadangi jis nesibraižo, sunkiai dūžta ir atlaiko net 25 kg svorį;
- Lentynų pakraščiuose pritvirtinti plastikiniai rėmeliai, kurie sulaiko išsiliejusį skystį;
- Atkreipkite dėmesį ar yra durų atidarymo krypties keitimo galimybė. Ši funkcija taip pat labai naudinga;
- Temperatūros kilimo laikas dingus elektros srovei (bent 17 valandų).
Dažniausiai daromos klaidos statant šaldytuvą:
- Venkite statyti šaldytuvą tose vietose, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, šalia šilumos šaltinių;
- Nestatykite šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra žemesnė nei 13°C. Šaldytuvą reikėtų statyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje;
- Siekiant užtikrinti tinkamą prietaiso vėdinimą reikia iš abiejų šaldytuvo šonų, viršaus ir tarp galinės sienelės ir sienos palikti mažiausiai vieno centimetro tarpą.
Kaip išsirinkti automobilinį šaldytuvą

Maisto išsaugojimas kelionėje yra labai svarbus. Tam puikiai pasitarnauja automobilinis šaldytuvas. Automobiliniai šaldytuvai kainuoja sąlyginai nedaug, todėl mėgstantiems keliauti ši investicija tikrai atsipirks. O mes padėsime išsirinkti tinkamiausią Jums.
Automobiliniai šaldytuvai skirstomi į termoelekrinius ir kompresorinius.
Termoelektrinis variantas geriausiai tiks neilgoms išvykoms, kuomet norimą temperatūrą reikia palaikyti tik kelionės metu. Jie skirti temperatūros palaikymui, o ne produktų atšaldymui.
Jų veikimo principas labai paprastas - per du skirtingus besiliečiančius metalus yra paleidžiama elektros srovė. Priklausomai nuo elektros srovės krypties, šių metalų pagalba šaldytuve esantys daiktai yra šaldomi arba šildomi. Termoelektriniai automobiliniai šaldytuvai įšąla gan lėtai ir gali palaikyti tik tam tikru laipsniu žemesnę temperatūrą nei aplinkoje. Dažniausiai ji būna apie 20-30 °C žemesnė už aplinkos temperatūrą. Todėl, karštą vasaros dieną termoelektriniame šaldiklyje bus tiesiog neįmanoma laikyti gendančius produktus. Šių šaldytuvų privalumas tas, kad dėka paprastesnės technologijos jie yra lengvesni, patogiai nešiojami ir ilgiau tarnauja.
Kompresorinis variantas gana ekonomiškas, naudoja minimalias elektros energijos sąnaudas. Dauguma modelių turi elektronikos sistemą, jei nustatyta temperatūra nėra pasiekta per trumpą laiką viduje ar temperatūra buvo nustatyta žemiau -12 °C, šaldytuvas automatiškai reaguoja padidindamas kompresoriaus apsukas. Kai nustatyta temperatūra iki -12 °C yra pasiekta, sistemos jungikliai grąžina kompresoriaus darbą į ekonomišką režimą. Taip taupoma elektros energija.
Kompresoriniai automobiliniai šaldytuvai veikia panašiai kaip ir paprasti šaldytuvai. Juose yra kompresorius, kondensatorius, vožtuvas ir garintuvas. Dėl sudėtingos technologijos šio tipo šaldytuvus mašinoje reikia įmontuoti taip, kad jiems tektų kuo mažiau vibracijos. Jie šaldo greitai, gali palaikyti ir minusinę temperatūrą nepriklausomai nuo aplinkos.
Talpą reikia rinktis priklausomai nuo to, kiek gėrimų ir maisto planuojate imti. Šaldytuvų talpos svyruoja nuo 20 iki 50 l. Svarbiausia, kad šaldytuvas būtų optimalus jūsų poreikiams bei patį įrenginį galima būtų saugiai patalpinti automobilyje.
Jei renkatės 25 l talpos šaldytuvą, jį pildant reikia palikti maždaug 5 l laisvos vietos, kuri yra būtina, kad jis gerai šaldytų.
30 litrų talpos šaldytuve sutalpinsite produktų maždaug 4-5 asmenims, tačiau be gėrimų. Jeigu šaldytuvą naudosite būtent gėrimams būtinai atkreipkite dėmesį į jo gylį. Prekės aprašyme turėtų būti nurodyti du gylių variantai: viso šaldytuvo ir viduje esančios pakuotės.
Šaldymo metu temperatūros skirtumas tarp šaldymo kameros ir aplinkos oro gali siekti nuo 16 iki 30°C. Tad, jeigu lauke labai karšta šaldytuve nebus palaikoma labai žema temperatūra, tačiau jos pilnai pakaks tam, kad produktai neatitirptų. Nepamirškite, kad termoelektriniai šaldytuvai skirti temperatūros palaikymui o ne produktų atšaldymui, todėl prieš kelionę norimus produktus geriau sušaldyti namuose, o automobilinis šaldytuvas padės išlaikyti jų esamą temperatūrą visos kelionės metu.
Didesniu šaldymu pasižymi kompresoriniai šaldytuvai, kurių pažangesni modeliai gali pasiūlyti net – 20°C siekiančią temperatūrą.
Paprastesni automobilinių šaldytuvų modeliai gali būti prijungiami prie 12V įtampos, taigi temperatūrą palaikys tik automobilyje. Tokio modelio pagrindinis minusas – būtinybė atjungti maitinimą sustojimų metu. Priešingu atveju automobilio akumuliatorius tiesiog išsikraus. Tačiau jeigu šaldytuvą renkatės trumpoms kelionėms – toks variantas puikus. Modernesni šaldikliai turi maitinimą iš 220V elektros tinklo, todėl šaldytuvą galėsite prijungti prie įprasto elektros lizdo. Taip ir produktai per naktį išliks šalti, ir akumuliatorius liks sveikas.
