Jei ką tik įsigijote naują šaldytuva ar persikraustėte ir ką tik įmontavote šaldytuvą į naują vietą, rekomenduojama prietaiso nenaudoti bent 3 valandas. Tai leidžia tinkamai nusistovėti kompresoriaus alyvai. Praėjus 3 valandoms galėsite prietaisą prijungti prie elektros lizdo ir jį įjungti.
Prieš dedant šviežią maistą į šaldytuvą, prietaisą reikėtų palikti tuščią per naktį, kad šaldytuvas stabilizuotųsi. Tai duos daugiau laiko šaldytuvui pasiekti:
Pagal naująjį energetikos reglamentą „Samsung“ pakeitė skalbimo mašinų,skalbyklių-džiovyklių, šaldytuvų, indaplovių ir televizorių energijos vartojimo efektyvumo etiketes.
Energijos vartojimo efektyvumo etiketės pirmą kartą buvo pradėtos naudoti prieš 20 metų, siekiant padėti vartotojams suprasti perkamo buitinio prietaiso energijos suvartojimo efektyvumą. Gaminiai buvo įvertinti kategorijomis nuo A iki G, prie kurių vėliau prisidėjo žymėjimai A+, A++ ir A+++ efektyvesniems gaminiams.
Nuo 2021 m. kovo mėn. kategorijos bus sugrąžintos į pradinę A-G skalę, kurioje A (žalia) yra efektyviausia, o G (raudona) – mažiausiai efektyvi elektros įranga.
Šie pakeitimai padaryti siekiant, kad energijos vartojimo efektyvumo etiketes būtų lengviau suprasti.
Pakeitimai taip pat atnešė griežtesnius energijos klasės ženklinimo reikalavimus ir kitokią jos skaičiavimo metodologiją. Štai kodėl atsisakyta papildomų klasių ant senųjų etikečių (A+, A++ ir A+++) ir pereita prie paprastenio ženklinimo (A–G). Ženklinimas priklauso nuo produkto ir jo charakteristikų. Be to, dėl paties ženklinimo ir energijos vartojimo efektyvumo apskaičiavimo metodologijos pokyčių negalima daryti tiesioginio palyginimo tarp senų ir naujų etikečių. Naujos etiketės gali būti lyginamos tik su kitomis naujomis etiketėmis toje pačioje produktų grupėje. Etiketės rodo gaminio sunaudojamos (sutaupytos) energijos kiekį, kad vartotojas galėtų priimti jam priimtiniausią sperendimą pirkdamas.
A+, A++ ir A+++ kategorijos bus palaipsniui panaikintos. Naujose energijos vartojimo efektyvumo etiketėse bus naudojamos A-G kategorijos.
Naujų energijos vartojimo efektyvumo etikečių atveju energijos vartojimo efektyvumas apskaičiuojamas ne per metus, o 100-ui ciklų. Tai geriau atspindi, kaip žmonės naudoja skalbimo mašinas ir leidžia aiškiau suprasti, koks yra skalbimo mašinos efektyvumas.
Dabar vandens sunaudojimas bus apskaičiuojamas kiekvienam ciklui, o tai taip pat suteikia tikslesnį supratimą apie skalbimo mašinos efektyvumą.
Energijos vartojimo efektyvumo etiketėje bus naujas skyrius, kuriame bus nurodyta, kiek triukšmo kelia skalbimo mašina arba džiovyklė. Šis įvertinimas bus žymimas raidėmis nuo A iki D.
Ant gaminio pakuotės vis dar rasite ir senojo, ir naujojo energijos efektyvumo ženklinimo etiketes. Naujosios etiketės nuo senųjų skiriasi tuo, kad viršutiniame dešiniajame etiketės kampe turi QR kodą. Naujosios etiketės apima energijos kategoriją nuo A iki G, užtuot apėmusios senąjį ženklinimą nuo A+++ iki D.
Teisinga etiketė priklauso nuo datos. Nuo 2021 m. kovo 1 d. pardavimo vietoje turėtų būti naudojamas tik naujasis A-G ženklinimas. Nuo kovo 1 d. mažmenininkai turės per 14 darbo dienų pakeisti senąsias etiketes į naujas.
Jei šaldytuvas blogai veikia, rekomenduojama pirmiausia patikrinti maitinimą. Jei maitinimas yra tinkamas, tačiau problema išlieka, perskaitykite toliau pateikiamus trikčių šalinimo patarimus.
Jei namuose atlikus visus rekomenduojamus veiksmus problema nepašalinama, rekomenduojame kreiptis į klientų aptarnavimo centrą.
Šaldytuvas turi stovėti vietoje, kurioje yra pakankamai erdvės. Nuo jo galinės sienelės turi būti mažiausiai 10 centimetrų tarpas, o iš abiejų šonų ir viršaus turi būti mažiausiai 5 centimetrų tarptas. Šaldytuvas turi stovėti tokioje vietoje, kurioje jis galėtų išleisti šilumą. Jei šaldytuvas užblokuotas, jie gali blogai veikti.
Šaldytuvo duris atidarykite maždaug 30–40 centimetrų ir jas paleiskite. Durys turi pačios užsidaryti. Jei jos neužsidaro, reikia pakoreguoti šaldytuvo priekyje apačioje esančių kojelių sraigtus.
Taip pat patikrinkite, ar šaldytuvas stovi lygiai. Jei jis netinkamai nustatytas, šaldytuvas gali blogai veikti.
Rekomenduojame kartą ar du kartus per metus dulkių siurbliu nuvalyti galinę šaldytuvo dalį. Kad nevyktų šilumos mainai, svarbu užtikrinti, kad kompresoriaus srityje nebūtų dulkių. Jei ant šaldytuvo galinės dalies yra dulkių, šaldytuvo ir (arba) šaldiklio skyriuose gali formuotis ledas arba atsirasti drėgmės, įrenginys veikdamas gali skleisti didesnį triukšmą.
Šaldytuvo ir šaldiklio viduje esančios apsaugos nuo šerkšno sistemos cirkuliacijos angos visada turi būti atviros. Primygtinai rekomenduojama nedėti produktų prie šių angų, nes po daržovių stalčiais gali atsirasti drėgmės arba ant galinės sienos gali susiformuoti ledo.
Jei šaldytuvas nevėsina, tačiau šaldymo funkcija veikia tinkamai, reikia patikrinti, ar neaktyvintas atostogų režimas (jei ši parinktis yra jūsų šaldytuvo modelyje). Ekrane išjunkite atostogų režimą ir išsamesnės informacijos ieškokite vadove.