Informacija
Prekių katalogas

Procesoriai

Procesoriai

Kompiuterio procesorius yra viena iš svarbiausių jo techninių dalių. Bigbox parduotuvėje internete galite rasti AMD, Asus, Cooler Master, Gigabyte, Intel, MSI, Thermaltake, Xilence ir kitų gamintojų procesorius kompiuteriams (CPU) bei jų priedus geromis kainomis.

Procesoriaus užduotis yra visus aritmetinius, loginius ir kitus, programų pavestus atlikti uždavinius. Procesorių lengviausia įsivaizduoti kaip centrinį kompiuterio protą. Jis atlieka visus skaičiavimus, reikalingus tam, kad kompiuteris galėtų paleisti programas. Procesorių dažniausiai sudaro labai daug mažų tranzistorių.

Kaip išsirinkti procesorių? Visų pirma, reikėtų nusistatyti tai, kokio procesoriaus jums reikia bei koks jūsų biudžetas. Pastarasis faktorius – subjektyvus, tačiau geriausi procesoriai jums bus tie, kurie geriausiai patenkins esamus poreikius prie kompiuterio. Pvz., jeigu su juo tik rinksite tekstą arba darysite kasdienes, darbines užduotis, galite ieškoti kiek pigiau kainuojančio, 4 branduolių arba pvz., Intel i3, i5 procesoriaus. Vidutinio sunkumo darbams ir paprastiems žaidimams jau reikėtų šiek tiek galingesnio – pvz., 6 branduolių Intel i5 procesoriaus. Na, o vaizdo montavimui, grafiniam dizainui arba geriausiai patirčiai žaidimams jau reikalingi geriausi, 8 branduolių (ar daugiau)Intel i7, i9 arba AMD Ryzen bei analogiškos klasės nešiojamų ar stacionarių kompiuterių procesoriai.

Jeigu ieškote geriausio procesoriaus stacionariems ar nešiojamiems kompiuteriams, nedvejokite pasinaudoti prekių filtrais ir susiaurinti paiešką. Iš susiaurinto prekių katalogo bus daug lengviau išsirinkti tai, kas labiausiai tinka. Kiekvieno procesoriaus prekės puslapyje rasite svarbiausią techninę informaciją apie patį įrenginį. Renkantis reikia atkreipti dėmesį į šias procesoriaus savybes:

  •          Branduolių skaičius – kuo daugiau branduolių, tuo, įprastai, yra galingesnis pats procesorius. Didesnis jų skaičius padaro įrenginį efektyvesniu ir pajėgesniu. Tačiau kuo daugiau branduolių, tuo, paprastai, didesnė ir kaina.
  •          Cache atmintis – tai yra išskirtinai procesoriaus atminties saugojimo bazė. Nors procesoriai turi gana nedaug atminties, tai yra labai greitai pasiekiami duomenys, kurie saugomi laikinai. Ši atmintis dar labiau paspartina kompiuterio veikimą.
  •          Prijungimo būdas – jūsų procesorius (CPU) turi būti suderinamas su motinine plokšte ir kitais kompiuterio mazgais. Pasitikrinkite ar taip tikrai yra.
  •          Veikimo dažnis – matuojamas hercais (Hz) jis nurodo, kokiu dažniu veikia pats procesorius. Didesnis dažnis nebūtinai bylos didesnį greitį. Reikia žiūrėti į pačio procesoriaus modelio optimizaciją.
  •          Integruotas grafikos procesorius (GPU) – tai žaidimams arba grafiniam dizainui bei vaizdo montavimui labai svarbus parametras. Integruotas GPU padeda kompiuteriui greičiau apdoroti vaizdo medžiagą

Taigi, jeigu norite išsirinkti geriausią procesorių iš gausaus nešiojamų ir stacionarių kompiuterių procesorių asortimento, nedvejokite naudotis ne tik prekių filtrais, bet ir palyginimo įrankiu. Daugumą procesorių galėsite įsigyti ir išsimokėtinai, pasinaudoję mūsų partnerių SB Lizingas pasiūlymais. Prekės su akcija parduodamos ganėtinai dažnai, tad užsiprenumeruokite naujienlaiškį, kad būtumėte pirmieji, kurie sužino apie išskirtinius pasiūlymus, nuolaidas bei išpardavimus.